Preview: Juniory čeká domácí dvojzápas, dorostenci vyzvou Zubry

03.10.2019 · Jakub Kotajny
První říjnový týden nabídne hned trojici domácích utkání mladých Ocelářů. V pátečním utkání vyzve juniorka litvínovskou Vervu a o den později se postaví Pirátům z Chomutova. Jako poslední se pod Javorovým představí dorostenci z Přerova, s nimiž se svěřenci Reného Muchy utkají během sobotního odpoledne.

Junioři: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov

Úderem páteční osmnácté hodiny započne v mini WERK ARENĚ souboj svěřenců Jiřího Juříka s Vervou Litvínov. Hosté ze severozápadu Čech se aktuálně nacházejí na páté příčce turnaje O Pohár DHL, kde během osmi zápasů vybojovali čtrnáct bodů. Nemalou zásluhu na tom má mimo jiné i litvínovský gólman Šimon Zajíček, který vévodí turnajovým statistikám v počtu zásahů.

To mladým Ocelářům se zatím příliš nedaří, během sedmi utkání si připsali pouze jediné vítězství a to na domácím ledě proti Motoru České Budějovice, který deklasovali výsledkem 8:3. Podaří se mladíkům s drakem na prsou navázat na tento úspěch z předchozího domácího dvojzápasu a přidají další vítězství na své konto? Přijďte je podpořit v pátek od 18:00 do mini WERK ARENY a pomozte jim tak k dosažení druhého vítězství této sezóny.

Junioři: HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov

Ve znamení juniorského hokeje se ponese i sobotní poledne, po hráčích z Litvínova zavítá pod Javorový i celek z Chomutova, kterému aktuálně patří třináctá příčka. Po osmi odehraných duelech Piráti ukazují, že se jim daří více na ledě soupeřů, ze čtyř venkovních utkání si totiž domů přivezli celkem 7 bodů. Velkou slabinou Chomutova je však nedisciplinovanost, kvůli které se se 137 trestnými minutami nachází na druhé příčce v tabulce nejtrestanějších celků. I přes malé procento ubráněných přesilovek se Pirátům daří v početních nevýhodách skórovat, během svých oslabení dokázali vsítit už čtyři branky. Pokud tedy nevíte, kam během sobotního poledne zamířit, utkání juniorů, které v mini WERK ARENĚ začíná ve 12:00, je jedna ze skvělých možností.

Dorost: HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov

Jako poslední se pak před domácím publikem představí dorostenci. Svěřencům Reného Muchy aktuálně patří šestá příčka v extraligové skupině Východ, mladí Oceláři ale určitě chtějí výš, k postupu na pátou příčku jim stačí v sobotním duelu porazit Přerov. Zubři během šesti duelů dokázali zvítězit třikrát, stejný počet duelů však také prohráli. Poslední utkání odehráli hráči se zubrem na prsou 28.9. na ledě Zlína, kde se i přes horší vstup do utkání nakonec z vítězství 3:2 radovali domácí Berani, kteří díky této výhře poskočili do čela tabulky.

Dorostenci Třince mají oproti Zubrům jeden odehraný zápas navíc, v sedmi duelech vyhráli třikrát, ze čtyř zápasů odcházeli jako poražení. Na domácím ledě se v této extraligové sezóně představili hned čtyřikrát, z těchto duelů si odnesli shodně dvě výhry a dvě porážky. Podaří se mladým Ocelářům zlomit tuto statistiku a zvítězí na třineckém ledě potřetí? I dorostenci jistě ocení příznivce Ocelářů v publiku, přijďte je tedy podpořit do WERK ARENY v sobotu od 13:00!