Preview: Juniory čeká další domácí dvojzápas

17.10.2019 · Jakub Kotajny, Šárka Kolková
Po dvoutýdenní přestávce se třinečtí junioři opět představí v turnaji O Pohár DHL. Svěřenci trenérského tandemu Juřík-Malík v dosavadním průběhu soutěže sice zatím nasbírali pouze šest bodů, další však mohou na jejich konto naskočit již po tomto dvojzápase. Nejprve se pod Javorovým představí celek z Jihlavy, v sobotu dorazí do mini WERK ARENY brněnská Kometa.

HC Oceláři Třinec - HC Dukla Jihlava

Junioři Jihlavy jsou těsně za Oceláři a ztrácí na ně v tabulce jen jeden bod. Tým Dukly má aktuálně na svém kontě jednu výhru proti plzeňským juniorům. Zbylé dva body získali v prodloužení proti Slávii. V tabulce jsou Jihlavští aktuálně na devatenácté, tedy poslední, příčce. Předposlední zápas se odehráli pod Ještědem v Liberci, Tygři však byli v zápase úspěšnější a pět minut před koncem vystřelili vítězný gól. Jihlavě nepomohly ani góly Miroslava Judy a museli se smířit s těsnou porážkou 5:6. Poté se přesunuli do Mladé Boleslavi. V tomto utkání se však gólově z týmu Dukly nikdo neprosadil a Bruslařům stačily dvě branky k vítězství. Přijďte naše juniory podpořit v pátek od 18:00 do mini WERK ARENY!

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno

Druhé utkání odehrají naši junioři proti Kometě Brno. Hráči z Brna jsou na tom zatím o poznání lépe, než hokejisté s drakem na prsou. Z dvanácti duelů si odnesli celkem dvacet bodů a díky tomu jim patří průběžná čtvrtá pozice v turnaji. Kometa odehrála oba poslední duely na venkovním ledě, 10.10. si poradili s Jihlavou 7:3 a vítězně pro ně začal i výlet do Slezska, kdy ve čtvrtečním utkání na ledě Vítkovic zvítězili 5:3. Nejproduktivnějším juniorem v dresu Komety je s 18 body Michal Kunc, který zároveň vévodí kanadskému bodování turnaje. Velký pozor si však musí Oceláři dát i na hru v oslabení, Kometa totiž v tomto ročníku juniorské soutěže využila téměř 26% přesilovek, což je nejvíce v celém turnaji. Pokud chcete mladým Ocelářům pomoct k vítězství v tomto náročném utkání, přijďte jim fandit od sobotní třinácté hodiny do mini WERK ARENY.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary