Preview: Junioři třikrát doma, dorostenci vyzvou Havířov

23.10.2019 · Šárka Kolková
Třineckou juniorku čekají poslední tři domácí zápasy v měsíci říjnu. V pátek budou bojovat s pražskou Spartou a den poté s jejich městským rivala ze Slavie. V úterý poté odehrají juniorské derby s Vítkovicemi. Dorostenci ve WERK ARENĚ budou bojovat o tři body s Havířovem.

JUNIOŘI

Třinečtí junioři před sebou nemají lehký úkol - doma odehrají tři zápasy a poté vyrážejí ven. Poslední dva zápasy byly ve znamení výher. Svěřenci trenéra Juříka se minulý pátek porvali o další body s juniorkou Dukly Jihlavy, ve kterém o vítězství rozhodli až v samostatných nájezdech, které nakonec vyhráli. Druhého dne v sobotu je čekal těžký zápas proti Kometě Brno. Velkou přestřelku, ve které padlo třináct gólů, vyhráli Oceláři a nadělili brněnským juniorům osm branek. Oceláři se v tabulce aktuálně nacházejí na patnáctém místě.

HC Sparta Praha

Junioři Sparty se v tabulce pohybují vysoko, ztrácí pouhé dva body na vedoucí Karlovy Vary a jejich cíl je víc než jasný. V minulém roce se tyto kluby střetly v samotném finále, ve kterém dominovali Oceláři, získali titul mistra ČR a Sparťané se museli spokojit s druhým místem. Minulé kolo Spartě příliš nevyšlo. Proti Bílým Tygrům dokázali vstřelit jen dvě branky, za to soupeř se prosadil pětkrát. Poslední zápas byl však mnohem lepší. Junioři porazili Bruslaře z Mladé Boleslavi 5:3. Zápas začíná v pátek od 18:00.

HC Slavia Praha

Pražské Spartě se daří, to se však nedá říct o juniorech Slavie. Sešívaní jsou v tabulce aktuálně na osmnáctém místě s pouhými sedmi body. V předposledním zápase dokázali zvítězit nad Mladou Boleslavi 3:2. Poslední utkání se jim však vůbec nepovedlo. Slávisté nestačili na liberecké Tygry, kteří vstřelili sedm branek a Slavie pouze dva góly. Střelecky se prosadili jen Dominik Němeček a Marek Hasil. Souboj s dalším pražským klubem startuje v sobotu Mini WERK ARENĚ v pravé poledne.

HC Vítkovice Ridera

Vítkovice jsou týmem, který ukončí sérii sedmi domácích zápasů. Ostravští se v tabulce turnaje O Pohár DHL nachází na desáté příčce, poslední dva zápasy však vyhráli. Předposlední utkání odehráli proti juniorům z Litvínova. Utkání bylo vyrovnané, muselo se rozhodnout až v samostatných nájezdech a Vítkovice je vyhrály 6:5. Poslední zápas odehrála Ridera proti Jihlavě a vyhrála 4:2. Juniorské derby proběhne v úterý od 18:00.

DOROST

HC Oceláři Třinec - AZ Havířov

Ocelářský dorost po nepodařeném vstupu do sezony šplhá nahoru. Svěřenci trenéra Muchy zabrali a aktuálně jim patří pátá příčka. Předposlední utkání si Oceláři zahráli doma proti Vsetínu. Třinečtí si připsali pět branek a Matěj Halouzka udržel nulu. V sobotu vyjeli Oceláři do Zlína, který patří k favoritům soutěže. Berani však neměli proti Třinci šanci, nevyužili mnoho přesilových výhod a naši dorostenci vyhráli rozdílem tří branek. Matěj Halouzka navíc zaznamenal druhé čisté konto.

Havířovští dorostenci se od začátku soutěže pohybují na nejvyšších příčkách. V tabulce jsou aktuálně druzí a ztrácí na první Vítkovice pouze bod. V jedenáctém kole se utkali proti Beranům ze Zlína. Hráčům Zlína stačily pouhé dvě branky a nakonec vyhráli poměrem 2:0. V předchozím zápase se Azet představil na ledě Poruby, kterou porazil s náskokem tří branek a gólman Marek Slíž nepustil za svá záda ani jeden gól. Utkání proti Havířovu začíná ve WERK ARENĚ ve čtvrtek od 17:30.