Premiéra Štefana Ružičky? Kluci mi pomohli, chci jim poděkovat!

11.02.2015 · Martin Stebel, Jakub Vais
Extraligová dominance Ocelářů měla pokračování na plzeňském kluzišti, kde ofenzivní přetahovanou Slezané zvládli poměrem 6:4. Premiérový start v bíločerveném dresu absolvoval slovenský útočník ŠTEFAN RUŽIČKA (0+1), jenž asistoval u vedoucí trefy vítězů.

Střetnutí Plzně a Třince znovu potvrdilo obecně známý fakt, že tyhle dva týmy tradičně patří k útočně laděným. Hned v úvodní dvacetiminutovce vidělo obecenstvo v místní ČEZ aréně čtyři přesné trefy - vše ve stylu "každý chvilku, tahá pilku": "Byl to od začátku otevřený zápas, hrálo se ve vysokém tempu. Plzeň si vytvořila dost šancí, ale brankář nás podržel. Měli jsme poměrně dost vyloučených, ale zvládli jsme to. Osobně jsem se cítil dobře, i když ke konci utkání tam byla únava, protože už dlouho jsem nehrál zápas a potřebuji se dostat do lepší kondice. Kluci mi pomohli, chci jim za to poděkovat," říká hráč, který v příštím týdnu oslaví jubilejní třicáté narozeniny.

Nepohodu a frustraci v bratislavském Slovanu vyměnil v závěru ledna za relativně harmonický klid pod Javorovým. Pro středeční duel našel hráč s číslem devět uplatnění ve třetí útočné formaci, kde nastoupil spolu s Danielem Rákosem a Tomášem Plíhalem: "Souhru v útočné lajně mohu hodnotit pozitivně. Během prvních tréninků to nebylo ideální, ale potom jsme si sedli, vyhovíme si. Myslím si, že zápas od zápasu to bude lepší. Cítil jsem se opravdu dobře, puk jsem cítil na čepeli, měl jsem i nějaké šance, byly tam slušné střely. Hlavní je, že se prosadili ostatní kluci a vyhrálo se. Není jednoduché naskočit do rozjetého vlaku, ale v Třinci už nějakou dobu trénuji, byl čas se trochu sehrát. Tohle vnímám jako velké plus, že jsem nemusel hrát hned po dvou dnech, ale byl prostor k adaptaci na nové prostředí," hodnotí rodák z Nitry, který měl v Plzni nejvyšší ice-time svého týmu (19:58).

Sedm kol před závěrem základní části je naprosto zřejmé, že Oceláři díky čtrnáctibodové převaze nad druhým Litvínovem směřují mílovými kroky k zisku Prezidentské trofeje. Aktuálně mají na svém kontě úctyhodných 101 bodů: "Hranice sto bodů je určitě sympatická, to je jasné. Někde jsem četl, že můžeme překonat extraligový rekord v počtu získaných bodů. Do konce základní části zbývá nějakých sedm zápasů, máme k tomu solidně namířeno, doufám proto, že budeme pokračovat ve vítězném duchu. Hra Třince se mi opravdu líbí, neodevzdává se zbytečně puk, všechno má svůj řád, tak by měl vypadat moderní hokej. Útok, obrana i gólman - vše je tady v rovnováze!"

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno