Předkolo vrcholí: Bude se radovat Zlín či Oceláři?

12.03.2016 · Martin Stebel, Michal Samiec
V neděli večer poznáme posledního účastníka letošního čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off. Na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně zkříží hokejky domácí celek s Oceláři. Podaří se posedmé v rámci vyřazovací fáze postoupit dál žlutomodrým anebo tentokrát budou slavit hokejisté z WERK ARENY?

PSG Zlín

Před startem série byli díky umístění po základní části papírovými favority právě Ševci, ale už tehdy se tušilo, že s třineckými Oceláři to nebudou mít vůbec snadné. Předpoklady se stoprocentně naplnily a oba rivaly tak čeká rozhodující bitva, která vítěze pošle do vytouženého čtvrtfinále.

"Zápasy jsou velice vyrovnané a stav 2:2 je spravedlivý. Třinec je přeci jenom kvalitní mužstvo, duely rozhodují malé věci. A maličkosti budou rozhodovat i v neděli. Fyzické síly máme, a to i díky tomu, že jsme některé hráče střídali. Zcela jistě nám také pomohou diváci," věří před pátým střetnutím kapitán Zlína Ondřej Veselý.

Taktická porada zlínských Ševců před koncem utkání číslo čtyři. foto: Zlínpress Jiří Zaňát

Oba soupeři se po čtyřech zápasech v podstatě nemají čím překvapit, trenérské týmy už pravděpodobně dokonale rozebraly veškeré taktické varianty. Oceláři ovšem umí v pravý okamžik vytáhnout nečekané trumfy, jak tomu například bylo během souboje s pořadovým číslem čtyři, kdy necelých sedm minut před koncem rozhodl přesným zásahem host z prvoligového Kladna Denis Kindl.

Velký otazník se vznáší nad tím, v jaké sestavě Oceláři do rozhodujícího klání půjdou. Existuje teoretická možnost, že nastoupí zkušený matador Zbyněk Irgl či někdo další. V této otázce logicky neměl po čtvrtku zcela jasno ani hlavní kouč René Mucha: "Ohledně startu Zbyňka Irgla momentálně nemohu říct nic nového, uvidíme zítra nebo pozítří ráno. Série od začátku napovídala k tomu, že to skončí pátým zápasem."

Radost Ocelářů během pátečního utkání. Bude podobná euforie i v neděli? foto: Marian Ježowicz.

Minulý vzájemný duel:

Pátek 11. března 2016

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kopecký (Nosek, M. Doudera), 17. Polanský (Adamský, Kanko), 39. Polanský (Adamský), 53. Kindl (Hrabal, Polanský) – 9. Kotvan (Čachotský, Vlach), 22. Fořt (Okál, Žižka), 38. Maruna (Kubiš, Ondráček).

Sestavy obou soupeřů:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Jank, Nosek, Repe, Hrabal, M. Doudera, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký (C), Tybor – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský (A), Kindl – Matuš, Plíhal, Rákos – M. Kovařčík

PSG Zlín: Kašík – Marušák (A), Kotvan, Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Okál – Čech, Fořt, Čachotský – Kubiš, Maruna, Ondráček.

O zápase:

Hrací den: 5. utkání předkola play-off České pojišťovny
Termín utkání: Neděle 13. března 2016, 17:20
Místo utkání: Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín
Onlajn přenos: onlajny.com
Přímý přenos: ČT SPORT

Statistické okénko v play-off – PSG Zlín

Bilance v play-off: 4 zápasy, 2/2, skóre 11:11
Bilance doma v play-off: 2 zápasy, 1/1, skóre 5:5
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry (1 v prodl.), skóre 35:33
Aktuální série: 1 prohra
Vítěz kanadského bodování v základní části: Petr Holík 41 (11+30)