Před reprezentační přestávkou na výlet do Čech, začátek na Slavii

04.11.2011 · Michal Samiec, Adam Sušovský
Do první reprezentační přestávky sezony zbývají poslední dvě utkání. Ty třinečtí Oceláři sehrají na ledech soupeřů. Dnes se představí na Slavii, v neděli na Kladně. Dnešní utkání je na programu v 18:15.

Druhá repríza semifinale sezony je tady. Třinečtí Oceláři se po domácím vítězství s Boleslavi přesunuli do Prahy, kde je dnes čeká utkání se Slavii. Omlazený sešívaný celek se zatím trápí, body ale potřebuje i Třinec. Kdo se bude radovat?

HC Slavia Praha

Měli být štikou ligy, ale zatím patří k těm nejhorším. Slavia zůstává v nové sezoně daleko za očekáváním svým i veřejnosti. A řeší stejný problém jako Třinec - nedaří se jí na domácím hřišti.

Sedm z devíti utkáních znamenalo prohru a klidný už nemůže být ani trenér Růžička, který krčí rameny zejména nad mizernou produktivitou svých borců.

"Musíme se nutně výrazně zlepšit. Už jsem z našich výsledků nesvůj," řekl trenér Slavie. O případných změnách v kádru ale zatím odmítal hovořit. "Šli jsme do toho na začátku sezony a tak do alespoň do reprezentační přestávky zůstane."

"Máme před sebou ještě dvě utkání a musíme je zvládnout. Body nutně potřebujeme," postrašil Růžička a slíbil, že slávisté půjdou do dnešního utkání doslova po hlavě.

Poslední zápas Slavie Praha:

2. listopadu: HC Verva Litvínov – HC Slavia Praha 6:5 po sam. náj. (3:1, 1:4, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Gerhát (Hanzl, Stříteský), 13. Lukeš (V. Hübl, Jareš), 14. Stříteský (Frolík, Trávníček), 29. Ručinský (Kubát, Hanzl), 60. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 12. V. Růžička ml. (Roth, T. Svoboda), 21. T. Hertl (Krenželok), 25. Krenželok (Tomica), 27. V. Růžička ml. (T. Svoboda, Vašíček), 31. T. Hertl (V. Růžička ml., Kadlec).

Sestava Slavie Praha v posledním zápase: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - T. Hertl, Krenželok, Tomica - Kůrka, T. Svoboda, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Jaškin, J. Doležal - Žejdl.

Syn slávistického trenéra Vladimír Růžička mladší patří ve své již sedmé extraligové sezóně mezi stěžejní postavy ofenzivy pražského týmu. (foto: Pavel Vrtiška, hc-slavia.cz)

Z kabiny Ocelářů

Hodne si ulevili. Po dlouhé sérii domácích nezdarů Třinec před vlastním publikem konečně zabral a hlavně díky skvělé první třetině porazil Mladou Boleslav 6:3.

"Všichni ale víme, že pořád nemůžeme být spokojeni. Domácí body nám v tabulce chybí. Stále platí, že se chceme pohybovat někde úplně jinde," poznamenal trenér Kopřiva.

Třinec tak už ve čtvrtek odcestoval do Čech s jasným cílem, přivést ze Slavie a z Kladna co nejvíce bodů a potvrdit svou extraligovou dominanci na hřištích soupeřů.

"Před reprezentační přestávkou bude hodně důležité bodovat. Musíme zabrat a chceme obě utkání vyhrát. Body potřebujeme, liga je vyrovnaná. Bude to ale hodně o bojovnosti, Slavii se v poslední době nedaří a body potřebuje i ona," podotkl Kopřiva.

Nejistý je start brankáře Hamerlíka, který měl problémy s lehkým otřesem mozku, a kapitána Bonka. S jistotou platí, že do utkání nenastoupí dva marodi Varaďa se Semanem.

Poslední zápas Ocelářů:

1. listopadu: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 6:3 (5:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. D. Květoň (Peterek, Zíb), 8. Adamský (Kohn, Davison), 9. Orsava (Ostřížek), 10. Peterek (Kohn, Adamský), 11. McGregor (Polanský), 57. Adamský (Peterek, Hrabal) - 19. Rýgl (D. Výborný, Balaštík), 27. Bahenský (Cetkovský, Mozík), 42. Svačina (Vrbata).

Sestava Třince v posledním zápase: Vojtek - Hrabal, Zíb, Cartelli, Davison, Richter, Hudec, Lojek, Kania - D. Květoň, Bonk, McGregor - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer.

Martin Adamský prožívá výbornou sezónu. V 18 zápasech nastřílel 10 branek (stejnou porci jako za celou loňskou základní část) a vysloužil si opětovnou nominaci do národního týmu, kde se představí na turnaji ve Finsku.

Vzájemný zápas

První vzájemný zápas sezóny byl ve znamení reprízy vyhroceného jarního semifinále. Oceláři v poslední zářijový večer doma předvedli skvělý výkon na všech frontách. Podpořeni bezchybným Hamerlíkem pokořili Slavii čtyřmi brankami v posledním dějství. Za vítězstvím zavelel kapitán Bonk, který ve 44. minutě zrušil bezbrankový stav. Následně se trefil ještě Hrabal, Marosz a z penalty Hrňa.

30. září: HC Oceláři Třinec – HC Slavia Praha 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 44. Bonk (Květoň, Hořava), 47. Hrabal (Marosz, Zíb), 56. Marosz (Květoň, Hrabal), 59. Hrňa z trestného střílení.

Bilance doma: 9 zápasů, 1-1-1-6, skóre 19:31, 6 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 3 výhry (1 v prodl.) – 7 proher (3 v prodl.), skóre 28:38, 11 bodů
Aktuální série: 3 prohry
Lídr kanadského bodování: Vladimír Růžička 16 (5+11)
Nejlepší střelec: Tomáš Svoboda 9
Nejlepší nahrávač: Vladimír Růžička 11
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 8 (0+8)
Nejtrestanější hráč: Petr Kalus 82
Nejlepší v +/-: Lukáš Krenželok +5
Brankáři: Dominik Furch, 8 zápasů – 3 výhry, 5 proher, úsp. 90,08 %, prům. 3,04 g/z

Bilance venku: 8 zápasů, 4-1-2-1, skóre 28:16, 16 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (1 v prodl.) – 5 proher (3 v prodl.), skóre 31:28, 17 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: David Květoň 16 (6+10)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 10
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 11
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 12 (3+9)
Nejtrestanější hráč: Ladislav Kohn 44
Nejlepší v +/-: Josef Hrabal +11
Brankáři: Peter Hamerlík, 16 zápasů – 7 výher, 9 proher, úsp. 92,59 %, prům. 2,46 g/z