Před přestávkou ještě jednou na hokej, Oceláři hostí Liberec!

01.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se blíží ke své první reprezentační přestávce, před ní se ale koná ještě jedno kolo. Třinečtí Oceláři na ledě WERK ARENY přivítají liberecké Bílé Tygry. Utkání osmnáctého kola startuje od tradičních patnácti hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem nedělního utkání s Libercem je společnost Karireal, a.s.

HC Bílí Tygři Liberec

Výkony Liberce se v letošní sezóně mění jako na houpačce. Bílí Tygři dokázali v řadě zvítězit pouze dvakrát, jinak se zápas co zápas střídají prohry s vítěznými duely. Naposledy tým trenéra Rostislava Čady, který desátého října na lavičce vystřídal Pavla Hynka, vyhrál nad trápícím se Zlínem. V tabulce Liberec svítí na osmé pozici se ziskem dvaadvaceti bodů.

"Myslím, že zápas jsme odehráli poměrně dobře, zkomplikovali jsme si jen ten závěr, když jsme nevyužili zkrácenou přesilovku 5 na 3 a poté za stavu 3:1 jsme si ve vlastní početní výhodě dokonce nechali vstřelit branku. Jinak si myslím, že jsme tento zápas zvládli, ale momentálně bych nekoukal na tabulku, pro mě je Zlín prostě loňský mistr, a i proto je toto vítězství cenné," řekl asistent trenéra Milan Černý po skalpu mistra.

"Byl to těžký zápas. Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali dvě rychlé branky. Pak jsme si to ale zase sami zkomplikovali a zbytečnými chybami vrátili Zlín do hry. Ubojovali jsme to a to je nejdůležitější. Věřím, že zabojujeme i v neděli v Třinci a přivezeme tři body," řekl Branko Radivojevič pro klubový web. Liberečtí se v těchto dnech potýkají s poměrně rozsáhlou marodkou, mimo je pětice hráčů. Mezi ně patří obránci Derner s Gřegořkem a útočníci Krenželok, Psota a Vlach.

Poslední zápas Liberce:
31. října: HC Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Radivojevič (Jelínek), 4. Šimek (Bartek), 32. Radivojevič – 11. Köhler (Marušák, Horák), 49. Holík (Čech) .

Sestava Liberce v posledním zápase: Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Radivojevič, Jelínek, Bakoš – Bulík, Vampola, Bartek – Kica, Filippi, Bulíř – Jass, Urban, Dlouhý.

Poprvé od příchodu k Bílým Tygrům se prosadil slovenský forward Branko Radivojevič. V zápase se Zlínem se trefil dvakrát, první gól vsítil po devíti vteřinách hry. Druhý byl velmi kuriózní. Roman Vlach vyhrál buly takovým způsobem, že překonal svého brankáře. Gól byl připsán právě libereckému centrovi. FOTO: Petra Volková (www.hcbilitygri.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři po dvou porážkách v Olomouci a doma s Litvínovem zabrali a v úterní předehrávce zdolali krajského soka z Vítkovic. Tým z Ostravy dvěma góly potopil Zbyněk Irgl, gólman Šimon Hrubec pro změnu vychytal svou pátou nulu v sezóně. Úterními třemi body se Slezané udrželi na čele tabulky, na druhý Litvínov mají náskok jednoho bodu.

"My jsme po těch porážkách chtěli zabrat. Tušili jsme těžké utkání, Vítkovice se zvedly. Utkání bylo ve skvělé atmosféře, připomínalo to zápas play off. Jsme rádi za šťastný konec pro nás. Po úvodní brance jsme byli lepším týmem. I přes snahu domácích jsme měli větší šance my. Těší nás, že se prosadil Zbyněk Irgl. Pro něj to bylo speciální utkání, nic lepšího si nemohl přát," komentoval Václav Varaďa klání v Ostravě.

V týdnu reprezentační trenér Vladimír Růžička oznámil nominaci na finský Karjala Cup, pozvánku dostalo kvarteto Ocelářů. Šimona Hrubce, Vladimíra Rotha, Milana Douderu a Jakuba Orsavu, stejně jako celý třinecký tým, čeká nedělní klání s Libercem. "Na nároďák teď ještě moc nemyslím, tohle budu nosit v hlavě až příští týden. Koncentrujeme se jen na Liberec, protože chceme další body, abychom udrželi první místo a měli z vlastní hry dobrý pocit!" řekl Šimon Hrubec.

Poslední zápas Ocelářů:
28. října: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:  9. Irgl (Polanský, Orsava), 32. Irgl (Galvas, Rákos).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Adamský – Rákos, Jašek, Orsava – Chmielewski, Kindl, Cienciala – M. Růžička.

Po nepříliš vydařeném utkání s Litvínovem se Šimon Hrubec opět zaskvěl. Ve Vítkovicích vychytal svou pátou nulu, navíc dostal pozvánku do reprezentace. V neděli se Oceláři utkají s Libercem, tedy týmem, proti kterému si Hrubec připsal své letošní první čisté konto.

Poslední vzájemný zápas

Páté kolo letošního ročníku Tipsport extraligy přineslo zatím poslední měření sil mezi Oceláři a Bílými Tygry. Liberecká Home Credit aréna v úvodu viděla bezbrankový duel, od druhé třetiny se Slezané zásluhou Draveckého, Irgla a Rotha dostali do tříbrankového vedení, které udrželi až do konce zápasu. Šimon Hrubec v Liberci vychytal svou první nulu sezóny.

21. září: HC Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky:  31. Dravecký (Klesla, Orsava), 48. Irgl (Roth, Polanský), 53. Roth (Orsava, Dravecký).

O zápase

Hrací den: 18. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 2. listopadu 2014, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec