Před přestávkou ještě jednou doma, Oceláři vyzvou Vervu!

03.02.2014 · Michal Samiec, Daniel Ježek
Oceláři před olympijskou přestávkou odehrají ještě jeden domácí duel. V úterý do Werk arény zavítá litvínovská Verva, aktuálně devátý tým tabulky. Zápas šestačtyřicátého kola startuje Na Lesní od sedmnácti hodin. Nenechte si jej ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem úterního zápasu s Litvínovem je společnost Frymel Trade, s.r.o.

HC Verva Litvínov

Litvínov v poslední době podává nevyrovnané výkony. Vervě se v domácím prostředí daří pravidelně sbírat body, na kluzištích soupeřů ale mají svěřenci trenéra Radima Rulíka černou bilanci. Severočeši venku nevyhráli sedm zápasů v řadě a získali pouze jeden bod. Naposledy se ale Verva radovala z tříbodového vítězství, když na vlastním ledě gólem z poslední minuty porazila Mountfield.

"Bylo to utkání velmi podobné tomu, které jsme hráli naposledy v Hradci. Tam jsme dostali branku v poslední minutě, nyní jsme ji dali my. Všechny zápasy, které jsme s Hradcem odehráli, byly velmi vyrovnané, úporné, těžké. Dnes se to potvrdilo a jsme rádi, že jsme utkání nakonec takto zvládli," komentoval duel s Hradcem trenér Rulík.

Verva tak bude v příštím utkání na ledě třinecké Werk arény chtít zlomit svou nepříznivou bilanci z venkovních kluzišť a konečně obrat hostitele o body. "Každý bod je pro nás cenný, musíme pořád bodovat a neohlížet se kolem sebe. Musíme urvat už nějaké body venku a budeme se snažit vyhrát v Třinci. Musíme zlepšit disciplínu, ta nás v posledních zápasech srážela a věřím, že to bude dobré," řekl v rozhovoru pro hokej.cz autor vítězné branky v utkání s Hradcem Matěj Stříteský.

Litvínov bude bojovat o udržení pozice v první desítce. Do Třince však nepřijede kompletní. Na listinu marodů se k obránci Jiřímu Zemanovi přidal další bek Marek Posmyk a forward Martin Ručinský. Otazník pak visí nad startem Jiřího Šlégra, který z Litvínovem sice odcestoval do Třince, jeho nástup do zápasu je však nejasný.

Poslední zápas Litvínova:

2. února: HC Verva Litvínov – Mountfield HK 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Skuhravý (J. Černý) 36. Stříteský (Hübl), 60. Stříteský (Hübl) - 13. Dej (L. Květoň), 26. Pláněk.

Sestava Litvínova v posledním zápase: Francouz - Pavlík, Kousalík, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kokeš - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Skuhravý - Majdan, Jurčík, Gerhát.

Pavel Francouz ve dvou ze tří utkání Litvínova proti Třinci v této sezóně ukázal, že ne nadarmo směle nakukuje do reprezentačního brankoviště. Francouz vychytal dvakrát po sobě proti Ocelářům čistá konta, při čemž si připsal 70 zákroků. Oceláři Francouzovi nedali branku už 131 minut!

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledních kolech nabrali famózní formu a z posledních dvanácti duelů vydolovali devětadvacet bodů. Ve vlastním hájemství navíc družina trenérů Kalouse a Varadi zvítězila v posledních sedmi kláních. Naposledy Slezané přehráli lídra tabulky ze Sparty, kterou třináct vteřin před koncem potopil vítězným gólem Martin Adamský.

"Poslední sekundy utkání naše první lajna sehrála perfektně a dokázali jsme ještě na vyrovnání Sparty odpovědět. To, že jsme ale přišli o třígólové vedení během posledních minut, je pro nás varování do dalších zápasů," říkal po zápase kouč Jiří Kalous. Nedělní tři body upevnily Ocelářům pozici v první šestce. Hráči s dráčkem na prsou momentálně drží čtvrtou příčku, na pozice pro předkolo play-off mají šestibodový náskok.

Třinečtí budou i v následujícím domácím střetnutí usilovat o body do tabulky a prodloužit svou domácí neporazitelnost. Na jejich led však zavítá soupeř, který je v letošní sezóně pro Oceláře velmi nepříjemný. Slezané nedali Vervě branku dlouhých 131 minut, právě po porážce na ledě úterního soka (28.12.2013 - 0:1) nastartovali svou skvělou bilanci z poslední doby.

"Litvínov je velmi nepříjemný soupeř, nedostává hodně gólů, je schopen zabodovat proti komukoliv. Věřím, že my budeme pokračovat v našich posledních výkonech a znovu se střelecky prosadíme," říká o následujícím duelu trenér Kalous. Oceláři do něj půjdou s téměř kompletní sestavou, otazník visí nad startem Jana Peterka, který vynechal poslední duel. Hrát nemůže také potrestaný Marek Trončinský.

Poslední zápas Ocelářů:

2. února: HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:4 (3:0, 0:0, 2:4)
Branky a nahrávky: 3. Adamský (Orsava), 5. Rákos (Martin Růžička), 10. Martin Růžička, 50. Orsava (Polák, D. Květoň), 60. Adamský (Martin Růžička) - 42. J. Hlinka (Rolinek, Švrček), 44. J. Hlinka (Ton, Pilař), 55. Forman (Simon), 59. T. Rachůnek (Pech).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Roth, Linhart, Galvas, Krejčí, D. Nosek, Zíb, od 21. navíc Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Matuš.

Obránce Filip Pavlík je třineckým odchovancem, v červeno-bílých barvách si připsal také extraligový debut. V průběhu sezóny 2011/12 odešel do Ústí nad Labem, v loňské sezóně dokonce v jednom případě naskočil do sestavy Lva Praha v KHL. Od letošního ročníku zkouší štěstí v Litvínově a připsal si vítězný gól posledního duelu proti jeho mateřskému klubu.

Vzájemné zápasy v této sezóně

Oceláři si zatím v této sezóně s Litvínovskými nevědí rady tak jako v předcházejících ročnících extraligy. Vyhráli sice první zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky poměrem 3:1, avšak v následujících dvou zápasech nedali ani gól. Pavel Francouz třinecké střelce dokázal vynulovat jak v půlce listopadu v Třinci, tak mezi vánočními svátky a Novým rokem v Litvínově. Tam Oceláři dokonce pohrdli celkem čtyři minuty dlouhou početní výhodou pět na tři. Domácí se radovali oprávněně, když vítězný a jediný gól zápasu dal třinecký odchovanec Filip Pavlík.

29. září: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Kousalík (V. Hübl) – 32. Rufer (Ostřížek), 50. Marek Růžička (Galvas), 60. Bonk.

15. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Černý (Piroš), 30. Ručinský (Majdan).

28. prosince: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Pavlík (Hübl, Ručinský).

Bilance venku: 22 zápasů, 3-3-3-13, skóre 34:59, 18 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (1 v prodl.) – 5 proher (2 v prodl.), skóre 21:20, 16 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Viktor Hübl 33 (11+22)
Nejlepší střelec: Martin Ručinský 12
Nejlepší nahrávač: Viktor Hübl 22
Nejproduktivnější obránce: Matěj Stříteský 10 (3+7)
Petr Franěk, 3 zápasy, úsp. 80,77 %, prům. 5,08 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Pavel Francouz, Filip Pavlík, Rostislav Martynek.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 4.
Bilance: 45 zápasů, 23-3-2-17, skóre 124:116, 77 bodů
Bilance doma: 22 zápasů, 15-1-0-6, skóre 66:46, 47 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher – 2 prohry, skóre 40:25, 24 bodů
Aktuální série: 3 výhry
Lídr kanadského bodování: Jiří Polanský 39 (17+22)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 20
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský 22
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 23 (10+13)

Největší počet hitů: Jiří Polanský 66
Bilance trestných střílení – hráč v poli: Daniel Rákos 100 % (1 vstřelený z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Branislav Konrád, Peter Hamerlík oba 100 % (1 chycený z 1)
Bilance nájezdů - hráč v poli: Jiří Polanský 75 % (3 vstřelené ze 4)
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík 100 % (5 chycených z 5)