Potvrdí Oceláři pozici lídra proti trápícímu se Zlínu?

17.11.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga nezvolňuje na tempu, na páteční podvečer je naplánováno již dvaadvacáté kolo. Oceláři se po výjezdu do Chomutova vracejí do své haly, ve WERK ARENĚ od sedmnácti hodin přivítají tým PSG Zlín. Přijďte Oceláře podpořit v boji o další extraligové body a setrvání na vedoucí pozici!

Sponzorem pátečního utkání se Zlínem je společnost PCC Morava - Chem, s.r.o.

PSG Zlín

Zlínští momentálně neprožívají kdovíjak úspěšné období. Tým trenéra Rostislava Vlacha v posledních šesti zápasech zvítězil jen jednou, celkem v nich získal pět bodů. To se samozřejmě projevilo v tabulce, Berani se propadli na dvanáctou pozici, čtyři body před předposledními Pardubicemi. Zlín v posledním kole hostil pražskou Spartu, té ale nedokázal vsítit ani jednu branku a naopak sám čtyři inkasoval.

“Průběh utkání jsme si představovali trochu jinak. Velký zlom byl v první třetině, kdy nám Sparta odskočila na dva góly. Při aktuální situaci a dané formě Sparty už to bylo poté těžké. Ve druhé třetině jsme se snažili, hra byla vyrovnaná, ale když Sparta potřebovala, tak si to pohlídala. Na rozdíl od nás si pomohla v přesilových hrách, dala góly, což se nám nepodařilo,“ řekl asistent trenéra Juraj Jurík.

”Vepředu se nedokážeme prosadit tak, jak bychom chtěli. V Liberci i se Spartou máme takové poloviční šance, ani to nejsou gólovky nebo že by nás vychytal gólman. Nejdeme do toho, měli bychom se před bránou poprat a vzít více odvahy,“ hledal Tomáš Žižka důvody špatné formy Zlína. Ševcům v posledním kole chyběl obránce Martin Matějíček, mimo hru jsou také útočníci Zdeněk Okál a Filip Chytil.

Poslední zápas Zlína:
15. listopadu: PSG Zlín – HC Sparta Praha 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Cingel (Uher, J. Mikuš), 19. A. Kudrna (Švrček), 31. Pech (P. Vrána, J. Hlinka), 58. J. Hlinka (Kumstát, Pech).

Sestava Zlína v posledním zápase: Štůrala - Marušák, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - D. Šťastný, Podešva, O. Veselý - J. Ondráček, Gago, Maruna.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi v posledním kole zavítali na led chomutovských Pirátů, domů se vraceli s jedním bodem. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy měli utkání dobře rozehrané, dvakrát vedli o dvě branky. Domácí ale zásluhou tříbrankového Michala Vondrky srovnali a v nájezdech rozhodli o své výhře. Jeden bod Slezanům stačil na posun do čela extraligové tabulky, Kometa totiž zaváhala v duelu s Pardubicemi.

"Dvakrát jsme v utkání vedli o dva góly a měli jsme si odvést tři body. Nakonec vezeme jeden, s čímž nemůžeme být spokojeni. Vlastními chybami a ztrátami kotouče jsme nechali domácí vyrovnat. Můžeme být rádi, že díky Šimonu Hrubcovi vezeme alespoň bod.“ Tak zněly slova Reného Muchy po úterní konfrontaci.

“Asi zbytečně jsme se začali strachovat o výsledek, hráli jsme až zbytečně ustaraně. Dvakrát jsme vedli, vypadalo to nadějně, ale pak jsme se asi začali bát, aby to vydrželo,“ dodal Šimon Hrubec. Družina kapitána Zbyňka Irgla v pátek bude mít další šanci na zisk plného bodového počtu. Do WERK ARENY ale dorazí soupeř dlouhodobě neoblíbený – PSG Zlín. Podaří se Ocelářům odplata za první vzájemný duel této sezóny?

Poslední zápas Ocelářů:
15. listopadu: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:4 sn. (0:2, 2:2, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Koblasa (Poletín, Kämpf), 26. Vondrka (Tomica, Dlapa), 49. Poletín (Koblasa, Kämpf), 52. Vondrka, rozh. nájezd Vondrka – 5. Adamský (Polanský, Irgl), 7. M. Doudera (Dravecký, Kreps), 30. Petružálek (Dravecký, Linhart), 33. Špirko..

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, L. Doudera, L. Galvas, Jank – Martin Růžička, Marosz, Petružálek – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Polanský, Adamský – Hladonik, Špirko, J. Sýkora.

Poslední vzájemný zápas

Obdivuhodná série výher třineckých Ocelářů v úvodu extraligové sezony skončila na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně v osmém kole. Svěřenci trenérského týmu Kýhos-Mucha-Kopřiva sice po většinu utkání vedli, nakonec však po tuhém boji podlehli 3:4 v samostatných nájezdech. Góly Ocelářů postupně zaznamenali Kreps, Chmielewski a Adamský.

2. října 2016: PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 4:3 sn. (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: 1. Bukarts (Marušák, P. Holík), 35. Honejsek (Marušák), 53. P. Holík (Bukarts, Říčka), rozh. nájezd Honejsek – 15. Kreps (Rákos), 30. Chmielewski (Marosz, Hrňa), 39. Adamský (Polanský).

O zápase

Hrací den: 22. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 18. listopadu 2016, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec