Polák: Nájezdy jsou moje parketa

30.09.2009 · Lubomír Černek
Třinecký útočník Vojtěch Polák, loni druhý nejlepší střelec týmu, čekal na premiérový zásah sezony do desátého kola. A hned byla z kategorie důležitých. V penaltové loterii překonal v první sérii plzeňského brankáře Francouze a nasměroval tým k zisku druhého bodu. Po něm se prosadil i kapitán Peterek, třinecký brankář Duba kryl oba pokusy domácích. "Já si na nájezdy věřím. Je to moje parketa," přiznal Polák, jehož branka byla v zápase vítězná.

Plzeňští vyřadili Oceláře z loňského play off, ovšem Vojtěch Polák popíral, že by tento nezdar měli v hlavách a chtěli se soupeři pomstít. "Ne to rozhodně ne, do zápasu jsme šli jako do každého jiného. Hrát co nejlepší hokej a vyhrát," popisoval jednoduchou strategii. A úspěch s ní Třinečtí slavili čtyřicet minut, po kterých vedli i díky dvěma brankám Ladislava Kohna 3:1.

"Myslím si že jsme byli první dvě třetiny lepší. Měli jsme to velmi slušně rozehrané. Zaslouženě jsme vedli, ale přišla špatná chvíle v úvodu poslední části, v níž jsme dostali dva slepené góly a oni se dostali trochu na koně," mrzelo čtyřiadvacetiletého hokejistu rychlé srovnání Plzně, která udeřila dvakrát během 22 sekund na přelomu 42. a 43. minuty.

"Při tom prvním gólu nechal rozhodčí hru pokračovat, přestože se Martin Růžička svíjel v rohu na ledě. Soupeř ho píchnul někam do břicha. Pak měli volného hráče před bránou a ten trefil přesně," popisoval první akci. U druhé byl Polák přímo na ledě. "Tomáši Dubovi puk, směřující od zadního hrazení, přeskočil hokejku. Vůbec jsme ho neviděli a my jsme předpokládali, že to bude mít. Bylo to překvapivé. Nestačil jsem to už před soupeřem odpálit a on to tam víceméně plácnul. Byl to šťastný gól, ale my jsme to měli lépe pokrýt," vysvětloval.

Pro domácí hokejisty, hrající bez zraněného Martina Straky, bylo srovnání velkou vzpruhou a Ocelářům zatápěli. "Byli na koni, diváci je tlačili. To byla pro nás nejhorší část zápasu. Trvalo nám asi pět, sedm minut, než jsme se dostali do hry. Ustáli jsme ale jejich tlak, hlavně i díky Tomáši Dubovi, který zachytal fantasticky. Pak mohl o výhře rozhodnout jeden či druhý tým. V nájezdu byl Hans (Jan Peterek) nebo jejich Vampola. Byly tam taky i přesilovky čtyři na tři," pokračoval Polák.

Gól už ale nepadl a vítěze musel určit až penaltový rozstřel. "Já si na nájezdy věřím. Je to moje parketa. Někdy vím, co udělám předem, jindy se podívám na gólmana a pak něco vymyslím. V tomto případě jsem rozhodoval úplně na poslední chvíli," řekl Vojtěch Polák, jenž si do letošních statistik připsal první gól. Přitom loni jich nasázel ze celou sezonu 21. "Hlavní je, že se vyhrává. O to jde. To je nejdůležitější. Ale jsem rád, že mi to tam spadlo a navíc to byla hned vítězná branka," dodal závěrem.