Pokračuje Liga mistrů - Oceláři hostí Tampere!

22.09.2014 · Martin Stebel
Tepová frekvence stoupá! Základní skupiny Champions Hockey League se blíží ke svému závěru. Třinečtí Oceláři v úterý 23. září od 17:30 přivítají na vlastním ledě finskou Tapparu Tampere. V sázce je mnoho - pokud domácí svého rivala v základní hrací době porazí, mohou si už před závěrečným kolem zajistit postup do vyřazovací části evropské soutěže!

TAPPARA TAMPERE

Hokejový klub byl založen v roce 1955 ze svého předchůdce klubu TBK (Tammerfors Bollklubb), který vznikl již v roce 1932. Původně švédský název byl nahrazen finským "Tappara", aby přilákal více zájemců. TBK vyhrál finské šampionáty třikrát v řadě mezi lety 1953 a 1955, a nově pojmenovaný klub se radoval poté v letech 1959, 1961 a 1964. Poslední mistrovský titul získala Tappara Tampere v sezoně 2002/2003.

V uplynulých dvou sezonách se klub dvakrát probil do finále finské SM-ligy, ale pokaždé neuspěl. Během loňského finále vedla Tappara ve finálové sérii s Oulu dokonce už 3:1 na zápasy, ale mistrovský titul nakonec v sedmizápasové bitvě získal soupeř. V minulém ročníku v Tampere působil aktuálně třinecký centr Tomáš Plíhal.

Tradiční finský oddíl vyznává modro-oranžové barvy. Největší hvězdou týmu je kanonýr a finský reprezentant Olli Palola. Známou tváří je taky účastník letošního světového šampionátu Francouz Teddy Da Costa. V rámci Ligy mistrů se zatím bodově nejvíce prosazuje americký obránce David Kolomatis (3+3), a obléká tak dres "Top scorera". Druhým nejproduktivnějším hráčem finského týmu je rovněž obránce - Teemu Aalto (2+2). Nejlepším nahrávačem je útočník Jan-Mikael Jarvinen (0+4), čtyři body má na kontě rovněž Antti Erkinjuntti (1+3).

Dosavadní výsledky Tappary Tampere v Lize mistrů:

1. kolo: Tappara Tampere vs. Stavanger Oilers 7:3 (1:3, 4:0, 2:0)

2. kolo: Tappara Tampere vs. SC Bern 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)

3. kolo: Stavanger Oilers vs. Tappara Tampere 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

4. kolo: SC Bern vs. Tappara Tampere 4:3 sn (0:0, 2:0, 1:3 – 0:0)

Sestava z minulého utkání v Champions Hockey League:

Metsola – Mantyla, Aalto, Saravo, Kolomatis, Kankaanpera, Makinen, Elorinne – Malinen, Kuusela, Erkinjuntti – Jormakka, Palola, Jarvinen – Kallela, Karjalainen, Green – Rauhala, Kaksonen, da Costa, Peltola (C)

Hlavní ofenzivní postavou Tappary je kanonýr Olli Palola. foto:tappara.fi

--------------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC

Dosavadní lídr skupiny E může v úterním večeru definitivně přitlačit razítko na postup do osmifinále evropské soutěže. Aby tomu tak s jistotou bylo, potřebuje vyhrát za tři body. Potom se už nemusí ohlížet na druhý duel, ve kterém změří síly švýcarský Bern a norský Stavanger. Situace ohledně postupu tedy vypadá poměrně nadějně, ovšem je třeba zvednout varovný prst. Tradičně totiž platí, že poslední krok bývá tím nejtěžším!

Ještě v minulé sezoně působil v Tampere v současné době útočník Ocelářů Tomáš Plíhal. Doporučí proto trenérům vhodnou taktiku? "Rád nabídnu své rady, mohu něco doporučit, ale myslím, že to bude trochu zbytečné. Trenéři nás na každé utkání po taktické stránce výborně připravují, koukneme na video, najdeme recept. Jsem přesvědčen, že se obejdeme i bez mých rad. Chceme postoupit co nejrychleji a nestresovat se posledním zápasem ve Finsku. Nečekám lehký duel, ale náš kádr má velkou sílu a doufám, že se nám povede vyhrát," říká na téma úterního střetnutí.

Taky na evropské scéně Oceláři potvrzují pověst ofenzivního giganta. Ve čtyřech zápasech nasázeli rivalům hned 18 branek, sami inkasovali jen sedmkrát. Nejproduktivnějším Ocelářem je stále "Top scorer" Jiří Polanský (3+4). V těsném závěsu se drží Zbyněk Irgl (2+3). Nejpilnějším střelcem je pak Jakub Orsava (4+0). Ve statistice +/- je na tom nejlépe Vladimír Roth, jenž nasbíral sedm kladných bodů. Gólman Šimon Hrubec odchytal první dva domácí zápasy a také poslední utkání ve Stavangeru, přičemž dokázal udržet jedno čisté konto. Jeho slovenský kamarád Peter Hamerlík hájil třineckou branku v Bernu a rovněž nepustil za svá záda jediný touš.

Dosavadní výsledky HC Oceláři Třinec v Lize mistrů:

1. kolo: HC Oceláři Třinec vs. SC Bern 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

2. kolo: HC Oceláři Třinec vs. Stavanger Oilers 4:5 (1:1, 2:3, 1:1)

3. kolo: SC Bern vs. HC Oceláři Třinec 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

4. kolo: Stavanger Oilers vs. HC Oceláři Třinec 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Sestava z minulého utkání v Champions Hockey League:

Hrubec – Roth, Klesla (C), Linhart, Nosek, Trončinský, M. Doudera, Galvas – Dravecký, Pílhal, Kreps – Rufer, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Kindl, Matuš, Cienciala – Chmielewski.

Jiří Polanský je tahounem Ocelářů na evropské scéně. foto: Marian Ježowicz.

Pořadí skupiny E:

1. HC Oceláři Třinec, 9 bodů, skóre 18:7

2. Tappara Tampere, 5 bodů, skóre 14:14

3. Stavanger Oilers, 5 bodů, skóre 12:15

4. SC Bern, 5 bodů, skóre 9:17.

Termín utkání: úterý, 23. září 2014, 17:30

Místo utkání: WERK ARENA, Třinec

Rozhodčí: Marian Rohatsch (GER), Vladimír Pešina (CZE) – Marek Hlavatý (CZE), Rudolf Tošenovjan (CZE)

HC Oceláři Třinec a.s. informuje, že na úterní utkání proti Tappaře Tampere si zájemci mohou zakoupit vstupenky dvě hodiny před úvodním buly na pokladnách WERK ARENY.

Podpořte svými hlasivkami Oceláře!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary