Podvědomě jsem cítil, že vyhrajeme, směje se Šimon Hrubec

24.02.2013 · Martin Stebel
Bravo! Po triumfu 3:1 na ledě extraligového lídra z pražské Slavie mají svěřenci Josefa Turka definitivu play-off. Značné zásluhy na nedělní výhře má brankář Šimon Hrubec, jenž se prezentoval spolehlivým výkonem. Po vítězném utkání sdělil klubovému webu své bezprostřední pocity.

Po pátečním domácím nezdaru s Litvínovem nebyla situace Ocelářů jednoduchá. Čekal je totiž duel na ledě vedoucího mužstva. Tým Vladimíra Růžičky v poslední době poctivě sbírá body a stále aspiruje na Prezidentskou trofej. V nedělním večeru však slavistická kosa padla na třinecký kámen: "Do Prahy jsme jeli s tím, že tady urveme body. Koukal jsem v autobuse z okna a podvědomě jsem cítil, že dnes vyhrajeme. Jsem moc spokojený, utkání nám vyšlo podle představ. Konečně jsme zlomili špatnou sérii, kdy jsme prohrávali první třetiny. Po první části jsem v šatně opravdu cítil, že dnes by se tady dalo vyhrát. Jsem rád, že můj pocit byl správný," těší sympatického mladíka.

V minulém kole na ploše Werk arény Slezané občas trestuhodně propadali v defenzivě, ale tentokrát byl herní projev směrem dozadu mnohem svědomitější. Kde tedy hledat hlavní příčiny zlepšeného trendu? "Taktiku bych moc neřešil, tu určuje trenér hlavně pro hráče v poli. Mým prvořadým úkolem bylo pochytat co nejvíce puků, což se mi docela dařilo. Je ale fakt, že oproti pátku jsme jako tým hráli dozadu daleko poctivěji," soudí vimperský rodák.

Dlouho to vypadalo, že Šimon může dokonce pomýšlet na premiérové čisté konto. Až ve 49. minutě inkasoval z hokejky Michala Poletína: "Na eventuální nulu jsem opravdu nekoukal, nesoustředil jsem se na vlastní statistiky. Někdy se mi to třeba podaří, ale není to životně důležité. Mám radost, že konečně máme jistotu umístění v šestce a před posledním kolem můžeme být relativně v klidu. Je ale jasné, že taky v úterý budeme chtít vyhrát, abychom před play-off byli v ještě větší psychické pohodě!"

Před úterní konfrontací proti Plzni je zřejmé, že pokud Oceláři získají komplet bodů, budou čtvrtfinálovou sérii zahajovat ve Werk aréně. Na domácím kolbišti mají letos v rámci Tipsport extraligy stále nejlepší bilanci, což by měla být výhoda: "Po nedělním zápase jsme na čtvrtém místě a určitě by bylo skvělé začínat play-off doma. Chce to jen porazit Plzeň, což nebude lehké, ale my si musíme věřit. O soupeřích do vyřazovacích bojů raději nebudeme předem spekulovat. V Třinci se nám větší část sezony daří a výhoda vlastního hřiště je opravdu hodně lákavá!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary