Po vítězství s Plzní čeká Oceláře Litvínov

14.11.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Po vydřeném vítězství s Plzní čeká Oceláře další náročný zápas. Třinečtí totiž zajíždí daleko do Čech, aby svedli bitvu s Litvínovem.

Stařičký stadion Ivana Hlinky bude v neděli od 18:30 svědkem bitvy mezi domácí Benzinou a třineckými Oceláři. Ti budou chtít navázat na vítězství proti Plzni. Jednoduché to ošem mít určitě nebudou. Litvínov totiž není tým, který na svém ledě rozdává body bez boje. Podaří se Ocelářům vyloupit žlutočerný svatostánek?

O soupeři

Litvínovu utekl začátek soutěže. I proto tým z průmyslového města nesvádí boje o čelo soutěže, jak tomu bylo zvykem v loňské sezóně, ale pouze souboj o desátou příčku s Karlovými Vary. Největší slabinou současného kádru Západočechů je bezesporu obrana. Ta je nejhorší v lize, s 87 obdrženými brankami je dokonce horší, než obrana posledního celku soutěže - Komety Brno. V posledních dvou zápasech navíc Chemici prohráli a ztratili tak kontakt na střed ligové tabulky. Pro Oceláře hovoří také fakt, že Chemici jsou v tabulce domácích na nelichotivém předposledním místě. V doposud 11 odehraných zápasech před vlastním publikem vyhráli Chemici pouze pětkrát.

Hlavní opory:

Hlavní oporou a tahounem týmu je nestárnoucí legenda, olympijský vítěz a litvínovský rutinér Robert Reichel. Kapitán týmu vévodí klubovým statistikám (8+13). Další hráč, na kterého si bude muset obrana Ocelářů dát pozor, je reprezentační útočník František Lukeš (11+9).

Předchozí zápasy Litvínova:

Poslední dva zápasy Chemikům nevyšly. I díky tomu ztratili Západočeši přímý kontakt se středem ligové tabulky. Před reprezentační pauzou podlehli svěřenci trenéra Kučery Karlovým Varům 5:6, v posledním kole pak nestačili v Holešovicích na domácí Spartu v poměru 3:5.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 11.
Bilance: 23 zápasů, 8-3-1-11, skóre 73:87, 31 bodů
Bilance doma: 11 zápasů, 4-1-1-5, skóre 36:39, 15 bodů
Lídr kanadského bodování: Robert Reichel 21 (8+13)
Nejlepší střelec: František Lukeš 11
Nejlepší nahrávač: Robert Reichel 13
Nejproduktivnější obránce: Karel Pilař 12 (2+10)
Nejtrestanější hráč: Roman Vopat 64
Nejlepší v +/-: Roman Vopat +4
Brankáři: Jaroslav Hübl, 19 zápasů - 8 výher a 11 proher, úsp. 89,37 %, prům. 3,57 g/z
Miroslav Brzobohatý, 2 zápasy - 2 prohry, úsp. 91,30 %, prům. 2,40 g/z
Petr Franěk, 7 zápasů - 5 výher, 2 prohry, úsp. 88,89 %, prům. 4,25 g/z

Vzájemný zápas

V prvním vzájemném utkání sezóny sledovali fanoušci v Třinci jednoznačný zápas. Litvínov ve Werk aréně nepředvedl vůbec nic a po zásluze odjížděl domů s debaklem 2:6. V zápase se nejvíce blýskli Růžička se Zíbem, kteří si do svých statistik připsali čtyři kanadské body.

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 6:2 (3:0 3:1 0:1) Branky a nahrávky: 5. Růžička (Polanský, Kohn), 7. Peterek (Martynek, Malec), 11. Zíb (Polanský, Růžička), 26. Polanský (Růžička, Zíb), 29. Růžička (Kohn, Zíb), 40. Martynek (Peterek, Zíb) - 38. Kroupa (Lukeš, Reichel), 56. Vopat (Švarný, Střiteský). Rozhodčí: Souček, Kubeš - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely: 33:39. Diváci: 3539. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.

O Ocelářích

Oceláři letos předvádějí výborné výkony, které jim vynesly hezkou druhou příčku v celkovém pořadí soutěže. To si vybojovali hlavně díky tomu, že sbírají pravidelně body i venku. V této statistice jsou Třinečtí dokonce druzí nejlepší v soutěži. Do Litvínova pojedou Oceláři kromě Duby, který stále rehabilituje po zranění kolena, kompletní.

Hlavní opory:

Třinečtí se mohou pochlubit vyrovanými formacemi, které jsou schopny rozhodovat zápasy. Tou nejúdernější je ovšem formace vedená Polanským s Kohnem a Růžičkou na křídlech. Do sestavy Třince se navíc vrátil po dlouhých potížích se zády slovenský kanonýr Jozef Balej a hned se mohl pochlubit brankou, když proti Plzni srovnával na konci druhé třetiny stav na 1:1.

Předchozí zápasy Třince:

Oceláři nezvládli poslední dvě kola před reprezentační pauzou. Po třináctidenní přestávce ovšem zabojovali a v minulém kole vydřeli na domácím ledě vítězství s Plzní. Rozhodující gól dal v čase 60:49 Vojtěch Polák povedeným samostatným nájezdem.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 2.
Bilance: 23 zápasů, 12-3-1-7, skóre 79:66, 43 bodů
Bilance venku: 11 zápasů, 5-2-0-4, skóre 38:34, 19 bodů
Lídr kanadského bodování: Ladislav Kohn 29 (9+20)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 14
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 20
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 15 (3+12)
Nejtrestanější hráč: Ladislav Kohn 69
Nejlepší v +/-: Ladislav Kohn +13
Brankáři: Tomáš Duba, 10 zápasů - 8 výher a 2 prohry, úsp. 92,81 %, prům. 2,47 g/z
Peter Hamerlík, 15 zápasů - 8 výher a 7 proher, úsp. 90,78 %, prům. 3,06 g/z

O zápase

Utkání 23. kola hokejové O2 extraligy je na programu v neděli 15. listopadu. Hraje se na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky, ze zápasu bude samozřejmě k dispozici psaný on-line přenos. Zápas bude vysílán také televizní stanicí ČT4 Sport. Úvodní buly zápasu je plánováno na 18:30 hod.

Sestavy z minulého zápasu:

HC Benzina Litvínov: J. Hübl - Pilař, Kubát (5. Stříteský), Skuhrovec, Kroupa, Punčochář, Gureň - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Bojer, Gerhát - Heinisch.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Cartelli, Výtisk, Seman, Malec, Zíb, Hrabal, 28. až 40. min. navíc Lojek, Andersons - Balej, Polák, Bonk - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, M. Růžička - 28. až 40. min. navíc Pospíšil, Kanko, Tomas.

Na soupiskách nedělních soupeřů je několik hráčů, kteří oblékali dres svého protivníka. V Litvínově jsou to obránci Ivan Švarný, Miloslav Gureň a Vlastimil Kroupa. Za Oceláře je to pouze útočník Roman Tomas.

HC Motor České Budějovice