Petr Vrána: Pauza byla dlouhá, v podstatě podruhé začínáme sezonu

07.11.2020 · Martin Stebel
Premiérové domácí střetnutí v letošním ročníku Tipsport extraligy dopadlo pro Oceláře pozitivně. Třinečtí sice proti Brnu v závěru základní hrací doby ztratili slibný třígólový náskok, přesto ale v nastavení nakonec urvali bonusový bod. Sobotní klání zhodnotil kapitán PETR VRÁNA.

Oceláři byli od úvodních minut aktivnější. Jihomoravského soka v první třetině výrazně přestříleli, navzdory tomu ale bylo skóre dlouho vyrovnané: "Bylo znát, že oba soupeři už dlouho nehráli zápas. V úvodu jsme měli víc ze hry, bohužel při vedení 3:0 jsme poměrně lacině dvakrát inkasovali. Nepovedlo se nám znovu odskočit a devět sekund před koncem volný hráč srovnal. Je to škoda. Měli jsme celý zápas herní převahu, ale dotáhli jsme to jen na dva body, které ale musíme brát."

Měsíc a půl bez zápasové praxe. Žádný jiný extraligový rival nemusel tolik dnů čekat na restart soutěže: "Sezona je, jaká je, a musíme se s tím srovnat. Pauza byla dlouhá, v podstatě jsme podruhé začínali sezonu. První minuty jsme chtěli odehrát tak, že budeme po krátké době střídat, abychom se hned na startu nezatavili. Začátek byl trochu nervóznější, až zhruba po deseti minutách jsme se do toho dostali."

Úvodní trefa Arona Chmielewského a také druhý zásah Petra Vrány byly prakticky identické. Oba útočníci šikovně v ideální chvíli nastavili své hokejky a tečovali kotouče do Vejmelkovy sítě: "Trenéři nám nemuseli zdůrazňovat, abychom často chodili před branku, to je součást každého zápasu. Zrovna to vyšlo, že jsem se tam motal já. Někdo do branky musí chodit a snažit se gólmanovi clonit," culil se zkušený centr s číslem 20.

Nejbližší program Ocelářů bude mimořádně náročný. Už v příštím týdnu je čekají čtyři duely a ve stejném trendu budou pokračovat prakticky až do konce základní části: "Sám jsem zvědavý, jak se s tím srovnáme. Asi to poznáme někdy za dva týdny, jak na tom budeme. Ten rozpis je bláznivý, budeme hrát obden. Asi bych souhlasil, že lépe je víc hrát než trénovat. Počkejme si, jak po těch zhruba dvou týdnech dopadneme, možná budeme pořádně pobouchaní. Věřím ale, že zůstaneme zdraví a budeme schopní zápasy odehrát v nějakém tempu tak, aby naše hra neupadala."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary