Petr Vrána před Litvínovem: Jestli navážeme na nedělní zápas, můžeme uspět znovu

20.01.2021 · Martin Stebel
Nedělním skalpem Sparty Oceláři své příznivce rozhodně potěšili, ve středu je ale čeká další náročná výzva. Od půl šesté se aktuálně druhý tým extraligové tabulky představí v Litvínově, který má slušnou formu. "Litvínov je pokaždé nevyzpytatelný soupeř, je třeba hrát s plnou koncentrací," tvrdí PETR VRÁNA.

Třinecký kapitán se ještě vrátil k úspěšnému utkání proti Spartě. Z osobního hlediska už pro něj vzájemný duel nemá speciální náboj, byť kdysi v týmu z O2 arény působil: "Člověk si na to vzpomene, ale moc to neřeším, už dva roky jsem v Třinci. Žiju hlavně současnosti a neohlížím se moc do minulosti. Bylo znát, že oba týmy mají vysokou kvalitu, ceníme si dvou bodů. Byl to zápas ve vysokém tempu, hrálo se nahoru-dolů, divákům u obrazovek se to asi líbilo. Je skvělé, že jsme konečně urvali výhru v nájezdech."

Veškeré myšlenky už ale nyní směřuje k nejbližšímu rivalovi. Třinec letos Vervu dvakrát porazil, celkem nasázeli Severočechům deset gólů. Vzájemná bilance jim navíc přeje: z minulých 16 bitev jich 15 patřilo Ocelářům. Petr Vrána ovšem tuší, že ve středu hosty nečeká pod Krušnými horami snadný úkol: "Litvínov má zkušený kádr, má ve svém středu několik starších hráčů, kteří hrají stále výborně. Neměli moc dobrý start do sezony, ale už se zvedají a jsou hodně nevyzpytatelní. Je třeba hrát s plnou koncentrací na každé střídání, každý souboj, každý detail. Pokud navážeme na nedění zápas, tak můžeme uspět."

Kreativní střední útočník je aktuálně na devíti brankách a dvanácti asistencích. Naposledy skóroval 13. prosince, kdy rozvlnil síť v Brně. Od té doby čeká už třináct zápasů na gólový zápis: "Nějak mě to netrápí, moc se tím nezabývám. Je jasné, že člověk chce týmu přispívat góly, ale někdy to tam prostě nepadá. Snažím se hrát a trénovat stále stejně, pomáhám týmu jiným způsobem. Do šancí se dostávám, ale něco tomu chybí. Věřím, že se to v pravý čas prolomí. Prioritou ovšem nejsou moje góly, ale výsledky mužstva."