Petr Vrána po úvodních dnech na ledě: Měli jsme do toho pořádnou chuť!

22.07.2020 · Martin Stebel
Po odchodu třineckých hokejových legend, Jiřího Polanského s Martinem Adamským, bude nejstarším členem v extraligovém kádru obhájců mistrovského titulu PETR VRÁNA. V pětatřiceti letech se ostřílený rutinér chystá na v pořadí třetí sezonu v týmu z WERK ARENY.

V rámci své kariéry už toho zažil opravdu hodně. Hrál ve Spojených státech i Kanadě, vyzkoušel si, jak chutná hokejový chlebíček v Rusku či Švédsku. Letošní předsezonní pauza však byla naprosto unikátní: "Tak dlouho bez ledu jsem snad nikdy předtím nebyl, bylo to extrémně dlouhé. Čtyři měsíce pauzy. Suchá příprava se hrozně táhla, letos jsme to museli speciálně upravit, abychom se nepřipravovali příliš brzy. Je to zvláštní rok, ale mám radost, že už jsme znovu zpátky na ledě a vše snad bude v pořádku."

Hokejový světoběžník popsal, jak tentokrát vypadala jeho kondiční příprava: "Letos jsem trénoval v individuálním režimu, nastartovali jsme to ještě během karantény. Prvních zhruba šest týdnů jsem trénoval hlavně doma, kde mám nejrůznější vybavení, co jsem si za ty dlouhé roky stačil koupit. Jakmile se uvolnila vládní opatření, začal jsem cvičit i mimo domov," říká hráč, jenž v hokejových kruzích častokrát slyší na ornitologickou přezdívku "Havran".

Rovněž několik dalších Ocelářů sice nabíralo fyzičku samostatně, ale pro všechny bylo v závěru června připraveno kolektivní soustředění v okolí Mikulášské chaty v Jasné. Kreativní centr tentokrát absentoval: "S týmem jsem nebyl ani na tréninkovém kempu v Tatrách, protože shodou okolností jsem v té době byl v karanténě. Někdo, s kým jsem byl v kontaktu, byl pozitivní, proto byla nutná izolace. Naštěstí moje testy dopadly hned třikrát negativně. Musel jsem proto jen čekat, až vynucená karanténa vyprší a mohl znovu normálně fungovat," vysvětlil.

Na zahajovací tréninkový týden na ledě se zcela logicky moc těšil: "Měli jsme do toho pořádnou chuť. Tempo možná nebylo úplně šílené, ale asi nikdo nejel naplno, protože může panovat obava, aby si někdo něco nenatáhl. Bylo to s rozumem. Jestli sezona normálně začne? To je otázka pro někoho tam nahoře a taky na hygienu. Můžeme jen doufat, že se to uklidní. My se budeme chystat, jako by sezona měla normálně začít," tvrdí borec, který už dlouhé roky tradičně patří k procentuálně nejúspěšnějším na buly.

Novinkou v letním zápasovém harmonogramu je turnaj s oficiálním názvem Generali Česká Cup, který odstartuje začátkem srpna. Oceláři změří síly s Vítkovicemi, Zlínem a prvoligovým Přerovem: "Je to příjemná změna. Nejsou to jen obyčejná přátelská utkání, ale o něco se hraje. V rámci přípravy to všechny kluby využijí, podíváme se taky na stadion, kde normálně nehrajeme," těší Vránu, který reagoval také na odchod starších kolegů Polanského s Adamským: "Kluci odešli, je to možná škoda, jsou to velké osobnosti. Nebude úplně jednoduché je nahradit. Přišli ale mladí, šikovní kluci, kteří dostanou prostor a budou se chtít ukázat. Držme jim palce," uzavřel povídání útočník, jenž v minulém ročníku Tipsport extraligy posbíral v ocelářském týmu nejvíc kladných bodů ve statistice účasti na ledě.