Pět gólů do sítě Boleslavi, druhá výhra v sérii!

09.03.2016 · Martina Sikorová
Třinečtí junioři měli povedený vstup do zápasu a už po úvodní třetině odcházeli do kabiny s tříbrankovým vedením. Hosté sice poté dokázali snížit, Oceláři ale dramatizaci utkání nepřipustili. Po dalších dvou gólech nakonec slavili vítězství 5:1 a v sobotu tak budou moci celou sérii na ledě Boleslavi ukončit.
OF2, středa 9.3.2016
Ml. Boleslav
5:1
Werk aréna
Třetiny: 3:0, 2:1, 0:0  Branky a nahrávky: 3. Hrehorčák (Bartko), 15. Jašek (Švaňa), 20. Zahradníček (Flok, Michal Roman), 30. Pala, 36. Stránský (Lacka, Flok) – 26. Průšek (Kotala). Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 117. Střely na branku: 51:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Dudáček – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, Heider, M. Adámek – Petrák, Švaňa, Jašek, Flok, Hrehorčák, Sztwiertnia, Hladonik, Lacka, Miloš Roman, Pala
Groh – Mattis, Uřidil, Mlčoch, Tůma, Žalud, Červinský – Průšek, Prokop, Kotala, Brzák, Patöprstý, Musliu, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch

Ve včerejším zápase se na gól čekalo až do osmadvacáté minuty, tentokrát bylo čekání na první branku podstatně kratší. Hned v úvodní minutě hry se do střelecké listiny mohl zapsat obránce Michal Roman, který se ocitl sám před Grohem, boleslavský gólman ovšem dokázal zasáhnout betonem.

O chvíli později už se ale Oceláři radovali, když si v početní výhodě vyjel mezi kruhy Patrik Hrehorčák a odtud překonal Groha. Boleslav mohla kontrovat ze závaru po střele Mlčocha, dorazit puk do sítě se ovšem nikomu z hostů nepodařilo.

A vyrovnáno nebylo ani v deváté minutě, kdy se Prokop nedostal k dorážce do odkryté části klece. Ránu Heidera z mezikruží poté ještě boleslavský gólman vytáhl povedeným zákrokem lapačkou, po akci Lukáše Jaška ale nakonec kapituloval podruhé.

Třinecký útočník dobruslil puk, vytočil se s ním před branku a zakončil mezi betony boleslavského gólmana. Svěřenci trenéra Křivohlávka si poté zahráli v početní výhodě, využít se jim ale nabídnutou šanci nepodařilo a navíc krátce po jejím konci inkasovali potřetí.

Jan Zahradníček se z trestné lavice zapojil do útoku, po přihrávce Floka jel Zahradníček z mezikruží sám na boleslavského gólmana, následně dostal puk za jeho záda a zařídil tak tříbrankové vedení svého týmu.

Také v prostřední dvacetiminutovce si první velkou šanci vytvořili Oceláři, Pala ale z dorážky na Groha nevyzrál. A hosté tak mohli snížit, Ďurač ovšem nasměroval svůj pokus pouze do brankové konstrukce. Následně už se ale Bruslaři radovali, když v početní výhodě usměrnil puk za záda Dudáčka Milan Průšek.

Hosté mohli zápas ještě více zdramatizovat v další přesilové hře, gól během této výhody sice padl, ovšem do boleslavské sítě. Po chybě na modré čáře ujel do brejku Martin Pala a ukázkovým zakončením nedal Grohovi téměř žádnou šanci.

Do konce druhé periody nakonec padl ještě jeden gól. Stránský sice po přihrávce Lacky nejprve branku přestřelil, slovenský útočník ale vzápětí nabídl svému kapitánovi o chvíli později ještě jednu šanci, tentokrát už ji David Stránský využil a zařídil tak také střídání v boleslavské brance, kde Groha nahradil Radek Haas.

Závěrečná třetina už příliš mnoho šancí nenabídla, za zmínku ale stojí individuální akce Ďurače, kterou ovšem hostující útočník nedovedl do zdárného konce a také potyčka po faulu na Lacku, za kterou rozhodčí udělil celkem šestnáct trestných minut. Vliv na výsledek utkání už to ale nemělo a po výhře 5:1 tak vedou Oceláři v sérii již 2:0.