Patrik Švančara po Davosu: Věřil jsem, že zvítězíme

29.08.2019 · Martina Sikorová
Posledním soupeřem třineckého týmu na Světovém poháru byl švýcarský Davos. Mladí Oceláři sice v zápase o konečné sedmé místo inkasovali jako první, na začátku třetí části ovšem bleskově vyrovnali a v prodloužení si došli pro vítězství 2:1! O pozápasové hodnocení se v rozhovoru pro klubový web podělili gólman Patrik Švančara a autor vítězné trefy, útočník Nico Geidl!

Po vítězném utkání nad výběrem americké NAHL neměli mladí Oceláři příliš času na odpočinek a o necelých 24 hodin později už nastoupili do utkání proti Davosu. “Zápas byl bojovný, velmi náročný a také vyrovnaný. Dlouho se nám nedařilo dát gól, ale jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli a rozloučili se s turnajem výhrou,” uvedl forvard Nico Geidl.

Do brankoviště trenéři opět poslali nejmladšího z gólmanů a 22 střelám soupeře tedy čelil sedmnáctiletý Patrik Švančara! “Pro mě to moc záživný zápas nebyl, ale koncentroval jsem se stejně jako proti NAHL. Většinu zápasu jsme měli převahu, věřil jsem, že zvítězíme.”

Účastník švýcarské soutěže vyslal na třineckou branku nejmenší počet střel ze všech soupeřů, přesto však dokázal klec Ocelářů několikrát pořádně ohrozit. “Nejtěžší zákrok jsem měl asi na začátku. Po buly přišla střela od modré a pak závar před brankou. V takové situaci je důležité neustále držet oči na puku, být tělem kolmo na puk a také být čím jak nejblíže, aby se zmenšoval střelecký úhel,” vysvětloval po utkání třinecký gólman.

Patrik Švančara se však musel mít na pozoru nejen před hráči soupeře, ale také před vlastními obránci. Respektive před jedním z nich. Po prudkém odpálení puku Jakuba Michálka při rozehrávce totiž kotouč proletěl jen těsně mimo masky mladého gólmana. “Hned jak vystřelil, řekl: “V klidu, mám to vypočítané. Vim, co dělám.” Usmál jsem se a chytal dál.”

Zápas o sedmé místo nakonec dospěl, stejně jako v předešlých utkáních s Davosem, až do prodloužení. V něm se o rozhodující branku zasloužil útočník Nico Geidl a zajistil Ocelářům druhé turnajové vítězství. “Viděl jsem, že mezi obránci je pred brankou celkem mezera, tak jsem si tam sjel. Michy (Jakub Michálek, pozn. redakce) mě výborně našel a já trefil mezírku mezi betony.”

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno