Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Patrik Hrehorčák: Takový hokej mě prostě baví!

11.10.2019 · Martin Stebel
Dobrá věc se podařila. Po mimořádně náročném utkání v Lize mistrů proti Lausanne čekal na úřadující šampiony další nesnadný úkol. Na zlínském ledě Oceláři naplno prezentovali svůj potenciál a vezou pod Javorový zasloužené tři body. Gólem a nahrávkou k triumfu přispěl PATRIK HREHORČÁK. Dvacetiletý útočník proto po závěrečné siréně převzal ocenění pro nejlepšího hráče vítězů.

Byl to z osobního hlediska nejlepší zápas sezony?

Asi byl. Dva body v áčku se mi letos myslím ještě nepovedly, ale velké poděkování patří trenérům, kteří mi poskytli prostor a také spoluhráčům. Můj gól i nahrávka byly trochu šťastné, ale historie se neptá. Pomohli mi kluci z lajny, bez nich by to nešlo. Dostal jsem šanci, chci si místo udržet.

Konečný rezultát vypadá docela přesvědčivě, ale asi se shodneme, že jednoduché to pro vás na stadionu Luďka Čajky určitě nebylo...

Byl to velmi těžký zápas, výsledek vypadá jednoznačně, ale měli jsme to velmi složité. Hrálo se ve vysokém tempu, hodně se bruslilo, k vidění bylo mnoho osobních soubojů. Nenechali jsme se vyprovokovat, hráli jsme svůj hokej a naštěstí to dobře dopadlo.

Která pasáž hry byla pro konečný stav stěžejní?

Rozhodla asi pětiminutová přesilovka, ve které jsme odskočili na dva góly. Od té chvíle bylo evidentní, že už zápas nechceme pustit. Zlín je poslední, ale hraje výborně. Je to urputný tým, který se prezentuje náročným bruslařským stylem, neměli jsme to vůbec snadné. Za tři body jsme hrozně rádi.

Po středečním utkání Ligy mistrů vám dnes scházel Tomáš Marcinko...

Takový hráč jako Marci vám chybí, jeho nepřítomnost na ledě poznáte. Letos je nejproduktivnějším hráčem, daří se mu. Máme ale kvalitní tým, který umí tyto nečekané absence doplnit.

Dva roky jsi strávil v zámořské juniorské soutěži. Tvrdší a rychlejší hokej ti očividně sedí, že?

Ano. Toto byl zápas v duchu kanadské juniorky, hrálo se často do těla, hodně se bruslilo, to mi sedí, takový hokej mě prostě baví. Dva roky jsem tímto stylem hrál a možná právě proto to byl v mém podání nejlepší zápas sezony. Tohle je prostě můj styl. Nejsem vysoký, ale nedám si skákat po hlavě, mám to asi v povaze. Rád se zastanu spoluhráčů i sám sebe (usmívá se).

Foto: Jiří Zaňát

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha