Patrik Cieslar o výjezdu s hráči: Je to taková třinecká čest

30.08.2021 · Redakce
Do hokejové Ligy mistrů vstoupili Oceláři na hřištích soupeřů, přesto se znovu mohli spolehnout na hlasitou podporu vlastních příznivců. Třinecký klub také letos ve spolupráci s cestovní kanceláří Marted uspořádal společný výjezd, který si nenechala ujít zhruba padesátka dračích fanoušků.

Na palubě leteckého speciálu do Švýcarska a Švédska nechyběl ani Patrik Cieslar, bývalý hokejista a hokejbalista. „Vím, co sport je, co to obnáší. Vím, jak kluci dřeli a vím, že se prohrálo. Z hlediska výsledků je to špatně, ale byl to krásný zážitek. Na takovém výletě jsem s kluky podruhé, je to taková třinecká čest. Jsem rád, že jsem tady mohl se všemi být. Osobně jsem si to velmi moc užil. Nejen sport, ale vše kolem toho bylo moc pěkné.“

Dění v hokejové Evropě i nadále ovlivňují proti koronavirová opatření. Tegera Arena ve švédském Leksandu byla vyprodaná alespoň papírově, BCF Arena ve švýcarském Fribourgu přivítala necelé tři tisícovky diváků. Atmosféra na obou stadionech ale byla výborná a to i za vydatného přispění třineckých fanoušků. „Nás bylo necelých padesát a určitě jsme je nemohli překřičet. Líbilo se mi ale, že nás šlo slyšet. Měli jsme zprávy i od lidí z domova, kteří říkali, že nás v televizi slyšeli. Bylo to moc pěkné a nemáme se za co stydět. Co se týče fandění, tak si myslím, že Švýcarsko bylo trošku lepší, protože jsme měli víc možností a na stadionu větší volnost. Ve Švédsku jsme byli rádi, že jsme se vůbec dostali na hokej, protože to bylo na vážkách. Byli jsme tam jak v uzavřeném prostoru. Lidé ale byli všude přátelští. Vůbec bych nerozlišoval, že jedni jsou chladnější, druzí studenější. Byli skvělí.“

Program pro páteční a nedělní večer měli třinečtí fanoušci jasný, zbylý čas pobytu ve Švýcarsku a Švédsku doplnily prohlídky zajímavých míst. V zemi helvétského kříže nechyběly procházky po Basileji a Bernu, severskou návštěvu příznivcům Ocelářů zpříjemnily města Börlange a Falun. „Díky Mirku Jůvovi z cestovní kanceláře Marted a jeho průvodci, panu Kamilovi, jsme měli bohatý program a užili jsme si to. Jde vidět, že jsou profesionálové a provedli nás všude. Bylo fajn, že nezapomněli na nic a viděli jsme hodně věcí. I cestou autobusem nám vyprávěli příběhy z hluboké historie i ze současnosti.“

Zpátky do České republiky se celá výprava vrátila v pondělí krátce po druhé ráno a bohužel bez jediného bodu. Na ledě švédského Leksandu přitom byli Oceláři blízko, když v poslední třetině srovnal na 2:2 Daniel Kurovský. Domácí ale na trefu mladého útočníka našli rychlou odpověď a nakonec sebrali všechny body. „Je to prostě sport. Dlouho jsem ho hrál, vím, co to je. Bojujete, hrajete. Někdy to jde, někdy se nedaří. Dnes to mohlo být po první třetině 3:0 pro nás, bohužel to bylo jen 1:0. Nevyšlo to. Byly to první zápasy a myslím si, že Švýcary i Švédy kluci doma porazí a postoupí dál.“