Páteční menu: Oceláři chtějí loupit v Boleslavi

21.01.2021 · Martin Stebel, Michal Samiec
Třikrát po sobě vyhráli, ale ocelářský drak je i nadále pořádně hladový. Další lákavé sousto se nabízí v pátek, kdy třinecká výprava zavítá do Mladé Boleslavi. Úkol to zcela jistě nebude snadný, letos už dvakrát těsně slavil tým z města Škodovek. Třetí vzájemné letošní klání bude zahájeno v 17:30 hodin.

BK Mladá Boleslav

Bruslaři prožívají parádní sezonu, jejich aktuální třetí příčka je pro mnohé překvapivá, ale současná forma? Kulantně řečeno nic moc. Tým Radima Rulíka a Pavla Patery hned třikrát v řadě prohrál, i když to bylo vždy velmi těsné a napínavé. Nejprve Středočeši padli v prodloužení na ledě Pardubic, poté doma nestačili na Litvínov, a naposledy je v nájezdech přetlačil rovněž hradecký Mountfield. Poslední výhru tak zelenočerní zaznamenali před deseti dny, kdy porazili právě Oceláře.

Minulý nezdar v Hradci mrzel o to víc, že Bruslaři vedli 2:0, ale nadějný náskok neudrželi: "Předvedli jsme bojovný výkon. Dobře jsme začali a první třetinu vyhráli, ale pak se potvrdilo, že to nebude nic lehkého. Ve druhé a třetí třetině jsme dostali po jedné brance. Trošku mě mrzí, že jsme si při vyrovnávacím gólu nepohlídali rychlý protiútok, protože jsme věděli, že Hradec to hraje z obranného pásma. Na druhou stranu jsme velmi dobře uhráli oslabení a zvládli přesilovky. Myslím, že jsme si zasloužili bodovat, a na nájezdy jsme prohráli. Nemůžeme je pořád vyhrávat," hodnotil trenér Radim Rulík.

Předchozí extraligové utkání (19.1.2021):

Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 3:2sn (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Orsava (Růžička), 46. Jergl (Kevin Klíma, Zachar), rozhodující nájezd Smoleňák – 16. Jääskeläinen (Šťastný, Kotala), 20. Šťastný (Ševc).

Sestava Mladé Boleslavi v minulém utkání: Růžička – Hrbas, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Bernad, Šidlík – Lunter, Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, Kousal – Alderson, Bičevskis, Stránský

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí dál pokračují v kontrastní sezoně. Nejprve úctyhodná série dvaceti zápasů s minimálně bodem, pak rovných deset duelů bez plnotučné výhry. Nyní se zdá, že Ocelářům se znovu povedlo nakopnout motory. Výhra v Litvínově potěšila, ale Václav Varaďa viděl i negativní prvky: "Kluky jsme nabádali, aby nechodili do riskantních situací, ale v první třetině se toho nevyvarovali. Litvínov hrozil, nakonec jsme to buď na poslední chvíli zachránili, nebo soupeř to nesehrál šťastně, ale v dalším průběhu jsme si už na to dali pozor a hráli zodpovědně. Nebylo to sice nejkoukatelnější, ale účelné a pro nás za tři body."

Po třech výhrách není nejmenší důvod v sestavě nic zásadního měnit. Ocelářům se do kádru po čase může vrátit Vladimír Roth, v pátek ale ještě hrát nebude. Zkušený defenzor v sezoně nastoupil jen k pěti utkáním za České Budějovice. "Má zatím tréninkové manko, které potřebuje dohnat, proto podstupuje individuální tréninkové dávky. V sobotu nastoupí doma za Frýdek-Místek a uvidíme, jaká bude situace s ohledem na boje v příštím týdnu. Teď to na zápas u nás není,“ vysvětlil Václav Varaďa.

Předchozí extraligové utkání (20.1.2021):

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. F. Lukeš (Pospíšil, V. Hübl) – 29. Marcinko (P. Vrána), 37. P. Vrána (M. Adámek, Rodewald).

Sestava Ocelářů v minulém utkání: Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, Hrňa – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský.

Umístění v tabulce 2. 3.
Bilance v TELH 33 zápasů, 18-4-5-6, skóre 113:83, 67 bodů 34 zápasů, 16-5-5-8, skóre 111:81, 63 bodů
Bilance venku/doma 15 zápasů, 7-2-3-3, skóre 49:40, 28 bodů 17 zápasů, 11-0-3-3, skóre 62:40, 36 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 2-3-0-5, skóre 23:31, 12 bodů 10 zápasů, 4-1-2-3, skóre 23:20, 16 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 3 výhry 3 prohry
Vzájemná bilance (celkem) 47 zápasů, 21-4-0-6-16, skóre 151:130 (55% úsp.)
Vzájemná bilance (celkem) – venku 23 zápasů, 7-2-0-4-10, skóre 62:69 (42% úsp.)
Lídr bodování Martin Růžička 44 (13+31) David Šťastný 35 (18+17)
Nejlepší střelec Matěj Stránský 23 David Šťastný 18
Nejlepší nahrávač Martin Růžička 31 David Šťastný 17
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 26 (6+20) Martin Ševc 20 (4+16)
Nejtrestanější hráč Matěj Stránský 54 Martin Ševc 84
Nejlepší v +/- Milan Doudera, Martin Růžička, Petr Vrána všichni +13 Petr Šidlík +21
Vítězné góly Matěj Stránský 7 Radim Zohorna, Oscar Flynn, Joona Jääskeläinen, David Bernad všichni 3
Góly v přesilovce Matěj Stránský 9 David Šťastný, Joona Jääkeläinen oba 4
Body v přesilovce Martin Růžička 20 (2+18) David Šťastný 12 (4+8)
Góly v oslabení Petr Vrána, Matěj Stránský oba 1 Pavel Kousal, Jan Stránský oba 1
Nejvíc gólů v nájezdech Martin Růžička 50 % (2 ze 4) Oscar Flynn 70 % (7 z 10)
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Ondřej Kacetl 75 % (2 góly z 8) Gašper Krošelj 100 % (0 gólů ze 4)
Nejvíce střel na branku Martin Růžička 115 David Šťastný 124
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 21:37 Martin Ševc 22:10
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 20,00 % / 32 / 2. 13,25 % / 20 / 13.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 86,15 % / 2 / 5. 82,64 % / 2 / 9.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 358 / 5. 419 / 11.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 811 / 3. 761 / 4.