Páté semifinále, získáme mečbol?

10.04.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Semifinále se vrací do WERK ARENY, ve čtvrtek je na programu páté pokračování. Oceláři budou po srovnání stavu usilovat o překlopení série na svou stranu a získat postupový mečbol. Pátá bitva startuje ve čtvrtečních 18:30, přímým přenosem toto utkání vysílá O2 TV Sport. Vy si jej však nenechte ujít a přijďte Oceláře v těžké bitvě podpořit!

Sponzorem čtvrtečního pátého utkání semifinále Generali play off Tipsport extraligy mezi Oceláři a Plzní je společnost Eni Austria GmbH, odštěpný závod Praha

HC Škoda Plzeň

Plzeň se na svůj led přesouvala s vedením 2:0 na zápasy, v Home Monitoring aréně ale o tento náskok přišla. Škodovce se nepovedlo zvítězit ani v jednom z domácích duelů, v sérii tak neustále platí, že vítězí hostující celek. „První třetina byla taková přetahovaná. Zkraje té druhé se nám podařilo dát první branku, využili jsme přesilovou hru. Nicméně následných šest minut naší lehkovážné pasáže nás stál zápas. Pozitivní pro mě je třetí třetina, kdy jsme nic nezabalili, podařilo se nám dát kontaktní gól, poté zbývalo ještě spousta času, ale už nám to tam bohužel nespadlo. Série je nyní 2:2 a my odjíždíme bojovat o třetí bod do Třince. Uděláme pro to vše,“ řekl po čtvrtém klání trenér Ladislav Čihák.

Západočechům se ve čtvrtém klání nepovedla především dvouminutová pasáž druhé dvacetiminutovky, ve které třikrát inkasovali. „Hráli jsme celkem dobře, dali jsme góla, nicméně pak jsme udělali zbytečnou chybu, další střídaní další a to s týmem trošku hne. Pořádně jsme začali hrát až od třetí třetiny a bylo to hned znát. Nic se ale neděje, je to 2:2 a série začíná od znova,“ řekl útočník Miroslav Indrák pro klubový web.

Čtvrtý duel poznamenal protest kotelníků Plzně, kteří ve druhé části odešli ze svých míst. „Moc nás to mrzí. Přeci jen jsme v semifinále, je to 2:2 a potřebujeme hnát našimi fanoušky dopředu. Bohužel, jestli si mysleli, že vyhrajeme jasně 4:0, tak to není. Tohle je play-off a každý zápas je úplně jiný. Nikdo z nás si tohle nezasloužil, makali jsme tam na sto procent, padáme do střel a pak se stane tohle,“ pokračuje Indrák.

Sestava Plzně v posledním zápase: Frodl – Moravčík, Jones, Pulpán, Čerešňák, Allen, Vráblík – Pour, Jan Kovář, Gulaš – V. Němec, Kracík, Kratěna – Stach, Nedorost, Indrák – Straka, Kodýtek, Eberle – Preisinger.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři na západě Čech splnili to, co řekli po dvou nepovedených domácích kláních. Hráči s drakem na prsou dokázali dvakrát vyplenit indiánskou pevnost a domů se tak vracejí za vyrovnaného stavu. „Bylo strašně náročné se vrátit do série. Musím se podívat do zrcadla, jak vypadám. Myslím, že budu šedivý jako pan Brückner, protože to jsou všechno nervy drásající zápasy do posledních sekund,“ smál se Šimon Hrubec po čtvrtém klání.

Slezanům se v prostřední dvacetiminutovce čtvrtého duelu povedl husarský kousek. Aron Chmielewski nejprve srovnal vedení domácích, za pouhých devět vteřin pak Oceláře do vedení poslal Ethan Werek. Oceláři následně přidali další branku v početní výhodě, tři trefy Třineckých dělilo jen 126 vteřin. „Bylo to perfektní. V tu chvíli panovala euforie, ale museli jsme se držet zkrátka, protože stále chybělo dost času do konce utkání,“ radoval se Erik Hrňa.

Oceláři se tedy vracejí do WERK ARENY, která ale zatím v semifinále nebyla jejích pevností. „Máme teď výhodu domácího prostředí, i když to tak podle statistik není. Věřím, že se to zlomí a teď už doma vyhrajeme,“ přeje si Hrňa. „Teď to musíme potvrdit doma, pátý zápas bude hodně důležitý. Už se na něj těším, bude to skvělé před našimi fanoušky. Už ti, co byli v Plzni, nás hnali a viděli, že jsme tam nechali vše. Věřím, že nám zase pomůžou, budou nás tlačit a udělají super kulisu,“ dodává Šimon Hrubec.

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Gernát, Dravecký, Galvinš, D. Musil, Husák, M. Doudera, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána, Martin Růžička – Werek, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Dosavadní zápasy série

Můj dům, můj hrad? V žádném případě. Semifinálovou sérii mezi Oceláři a Plzní zatím charakterizují vítězství hostujících celků. Plzni se nejprve povedlo dvakrát zvítězit v Třinci, Oceláři ale ve venkovních odvetách opláceli stejnou mincí. Série je tedy vyrovnaná, pátý duel hostí třinecká WERK ARENA. Kdo se bude radovat?

3. dubna 2019: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Martin Růžička z trestného střílení – 11. Kracík (Jones, Indrák), 16. Gulaš (Jan Kovář), 34. Jan Kovář (Gulaš, P. Straka), 50. Jan Kovář (Gulaš).

4. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. M. Kovařčík (Svačina, Dravecký), 51. Martin Růžička (P. Vrána, Chmielewski) – 9. Gulaš (Jan Kovář, V. Nedorost), 19. D. Kindl (V. Němec, Jones), 47. Indrák (Jan Kovář, Kracík).

7. dubna 2019: HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. V. Němec (Jones, Kracík), 34. Vráblík (Kodýtek, Straka) – 21. Chmielewski (D. Musil), 26. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 57. Polanský (Gernát).

8. dubna 2019: HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Pulpán (Gulaš, Jan Kovář), 29. V. Němec (Jones, Indrák), 47. Pour (Jan Kovář, Gulaš) – 25. Chmielewski (Martin Růžička, D. Musil), 25. Werek (Hrňa), 27. Hrňa (P. Vrána, Martin Růžička), 31. Werek (Gernát, Hrňa).

O zápasech

Hrací den: 5. semifinále Generali play off Tipsport extraligy
Termín utkání: čtvrtek, 11. dubna 2019, 18:30
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec