Páťáci Ocelářů jedou na Gazprom Neft Cup!

17.04.2019 · René Sasyn
Naši páťáci se zúčastní jednoho z největších mládežnických hokejových turnajů, Gazprom Neft Cupu, který se odehraje 22. - 26. 4. 2019 v ruské Sochi. Připravili jsme si pro vás krátký rozhovor, ve kterém nám odpověděl na naše otázky trenér páťáků Miroslav Čečotka společně s jedním z hráčů, Josefem Juříkem.

Jak se na turnaj těšíte? Hráli jste už někdy na takhle velkém turnaji?

Juřík: Na turnaj se velmi těším ale na tak velkém turnaji jsem ještě nikdy nehrál. Byli jsme sice na turnaji v Maďarsku, Rakousku nebo v Praze, ale nikdy tam nebylo tolik týmů.

Čečotka: Na turnaj se všichni těšíme. Je to jeden z největších turnajů pro ročník 2005 na světě, kluci ještě na tak velkém turnaji nikdy nehráli. Los v základní skupině byl milostivý. Střetneme se německým Kolínem, rakouským Lincem a slovenským Slovanem Bratislava.

Ve skupině máte Kolín, Bratislavu a Linec. Jsou to pro vás neznámé týmy? Koho z nich považujete za nejsilnější?

Čečotka: Soupeře neznáme, a proto vůbec nevíme, jaká bude konfrontace se soupeři. Chtěli bychom postoupit ze skupiny z nejlepší pozice. Tam už se střetneme s mužstvy KHL, moc se těšíme!

Juřík: Těším se na mužstvo z Kolína nad Rýnem, protože s německým mužstvem jsme ještě nikdy nehráli. Taky se všichni těšíme, že budeme hrát i v hale, kde se odehrála olympiáda v roce 2014.

Jaká je nejsilnější stránka vašeho mužstva? Na co budete spoléhat?

Čečotka: Mužstvo hraje hodně útočný hokej. Spoléhat budeme hlavně na naše výborné brankáře a uvidíme, jestli to na tomhle mezinárodním turnaji bude stačit.

Juřík: Taky si myslím, že naši brankáři jsou naší silnou stránkou. Jsem rád, že v tomhle mužstvu dokáže vstřelit branku úplně každý, což rovněž považuji za naši silnou stránku.

S jakým cílem jdete do turnaje? Berete to jako odměnu za celou sezónu, nebo naopak její vrchol?

Čečotka: Turnaj je velká zkušenost pro kluky, kteří jsou teprve v páté třídě. Slibuji, že se popereme o co nejlepší umístění.

Veškeré turnajové dění je možné sledovat na webové stránce gpncup.com

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary