Ostravské odvety, ve čtvrtek o postup do semifinále

22.03.2022 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po dvou dnech volna se Oceláři a Vítkovice utkají v dalším čtvrtfinálovém souboji. Duel číslo tři bude hostit vítkovická Ostravar aréna, hráči s drakem na prsou budou bojovat o třetí čtvrtfinálový bod. Středeční klání startuje v 19 hodin, čtvrteční pak o dvě hodiny dříve.

HC Vítkovice Ridera

Ostravané vstoupili do čtvrtfinále s pouhým dnem odpočinku po náročné sérii předkola s Olomoucí, na jejich výkonu v prvním klání to bylo docela znát. Hráči z Vítkovic v prvním duelu vyslali na brankáře Ocelářů pouhých sedmnáct střel, Ondřej Kacetl tak zapsal čisté konto. Také ve druhém klání se zdálo, že tým rytíře Vítka nenajde recept na překonání fantoma posledního play off, až pro domácí nešťastný odraz kotouče od mantinelu připravil Kacetla o neprůstřelnost.

“Musím kluky pochválit, odehráli velice dobré utkání. V první třetině to byl vyrovnaný boj, ale trošku jsme byli plonkoví v zakončení, protože šance jsme měli. Ve druhé části domácí přidali, párkrát nás tam motali a měli jsme co dělat, abychom to ustáli,“ řekl trenér Vítkovic Miloš Holaň po druhém utkání.

Ostravané nicméně budou v domácím prostředí chtít sérii nejprve zdramatizovat a v ideálním případě dorovnat s obhájci titulu krok. „Těžká série s Olomoucí, dva zápasy v Třinci, i to si žádá, aby hráči na chvíli vypnuli a v hlavě si odpočinuli, aby byli připravení na další boje. V úterý už jsme se pak sešli na tréninku všichni, co jdou do hry. Zapracovali jsme na detailech hry, které chceme v domácích zápasech vylepšit a jsme natěšení to doma urvat i s pomocí fanoušků. Ne se zbláznit, ale hrát poctivý hokej, který nám může přinést dobrý výsledek,“ dodal lodivod Vítkovic pro klubový web.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zatím mohou být s průběhem čtvrtfinále spokojení. Hráči s drakem na prsou se sice v prvním duelu, po dlouhé přestávce, rozjížděli o něco pomaleji, dvěma brankami v prostřední části ale získali utkání na svou stranu. Druhé měření sil nabídlo podobný obrázek. Slezané byli aktivnější, vítkovického brankáře Stezku ale překonali až v samotném závěru druhé dvacetiminutovky, kdy Andrej Nestrašil k dokonalosti dovedl krásnou přesilovkovou souhru. Hosté sice následně srovnali, zásah kapitána Petra Vrány ale poslal Třinec do dvouzápasového vedení.

“Snažíme se hrát zodpovědně zezadu a čekat na příležitosti. Na gól jsme si počkali v neděli docela dlouho, podařilo se nám ho vstřelit až sedm vteřin před koncem druhé třetiny v přesilovce. Ale takové je play off, musíme hrát trpělivě,“ řekl k útočník Aron Chmielewski k prvním dvěma zápasům série.

Třinečtí tak pojedou do Ostravy s cílem výrazně se přiblížit postupu mezi nejlepší čtyřku. Rozhodujícím může být již první duel na ledě Ostravar arény, v případě vítězství si Oceláři vypracují vedení 3:0. „Každý zápas je takový. Kdyby Vítkovice srovnaly, zase série vypadá jinak. My se zatím nedíváme na celou sérii, ale na jedno konkrétní utkání, které v dané chvíli můžeme ovlivnit. Máme za cíl vyhrát každou třetinu,“ říká Vladimír Svačina.

Dosavadní zápasy čtvrtfinále

19. 3. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
31. A. Nestrašil (Svačina, M. Doudera), 39. Kundrátek (D. Musil, A. Nestrašil), 59. Miloš Roman (P. Vrána, Hrehorčák).

20. 3. 2021: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
40. A. Nestrašil (Svačina, Kundrátek), 54. P. Vrána (Martin Růžička, Zahradníček) – 50. Flick (Jakub Stehlík, R. Pedan).

O utkáních

Zápas: 3. ČF Generali Česká pojišťovna play off TELH
Termín: středa, 23. března 2021, 19:00
Místo: OSTRAVAR aréna, Ostrava
Onlajn přenos: onlajny.com
TV přenos: ČT Sport

Zápas: 4. ČF Generali Česká pojišťovna play off TELH
Termín: čtvrtek, 24. března 2021, 17:00
Místo: OSTRAVAR aréna, Ostrava
Onlajn přenos: onlajny.com
Stream: Hokejka TV
TV přenos: ČT Sport

Statistika HC Oceláři Třinec HC Vítkovice Ridera
Bilance v Generali Česká pojišťovna play off 2 zápasy, 2/0, skóre 5:1 7 zápasů, 3/4, skóre 15:18
Bilance venku/doma 3 zápasy, 2/1, skóre 8:7
Vzájemná bilance (play off) 22 zápasů, 17/5, skóre 73:34 (77% úsp.)
Vzájemná bilance (play off) – venku 10 zápasů, 7/3, skóre 41:19 (70% úsp.)
Lídr bodování Andrej Nestrašil 3 (2+1) Jan Hruška 4 (2+2)
Nejlepší střelec Andrej Nestrašil 2 Tobias Lindberg 3
Nejlepší nahrávač Vladimír Svačina 2 Lukáš Krenželok, Dominik Lakatoš oba 3
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 2 (1+1) Alexej Solovjov 2 (1+1)
Nejtrestanější hráč Tomáš Kundrátek, Martin Marinčin, Petr Vrána, Tomáš Marcinko, Aron Chmielewski všichni 2 Tobias Lindberg 14
Nejlepší v +/- Tomáš Kundrátek, David Musil, Petr Vrána, Martin Růžička všichni +2 Lukáš Kovář +5
Vítězné góly Andrej Nestrašil, Petr Vrána oba 1 Tobis Lindberg, Robert Flick, Marek Kalus všichni 1
Góly v přesilovce Andrej Nestrašil 2 Dominik Lakatoš, Tobias Lindberg, Alexej Solovjov, Robert Flick všichni 1
Body v přesilovce Andrej Nestrašil 2 (2+0) Alexej Solovjov, Dominik Lakatoš oba 2 (1+1)
Góly v oslabení Tým dosud nevstřelil gól v oslabení. Tým dosud nevstřelil gól v oslabení.
Nejvíc gólů v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy. Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy. Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy.
Nejvíce střel na branku Milan Doudera 7 Jan Hruška, Dominik Lakatoš oba 16
Nejvíce času na ledě Martin Marinčin 23:00 Petr Gewiese 23:09
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách 50,00 % / 2 25,00 % / 4
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení 66,67 % / 0 75,00 % / 0