Osmý domácí zápas sezóny: Do Třince zavítá Slavia Praha

11.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Oceláři se po pátečním vítězství v Brně opět vrací mezi vlastní mantinely. V nedělním jedenáctém kole Tipsport extraligy ve WERK ARENĚ přivítají pražskou Slavii. Utkání lídra tabulky se sedmým celkem startuje od nedělních patnácti hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem nedělního utkání se Slavií Praha je společnost Jelmark, s.r.o.

Tipsport extraliga se pomalu chýlí k závěru své prví čtvrtiny, v neděli je na programu kompletní jedenácté kolo. Třinečtí Oceláři se po jednozápasovém výjezdu opět vrací na svůj led, ve WERK ARENĚ přivítají Slavii Praha. Utkání prvního celku tabulky se sedmým startuje od patnácti hodin, přijďte Oceláře podpořit!

HC Slavia Praha

Slavia v předchozí sezóně skončila v předkole play-off, když její mladý tým, který po základní části skončil desátý, nestačil na Pardubice. Pražané po sezóně udělali několik změn v kádru, tým opustilo celkem osm hráčů. Mezi největší ztráty patří odchod zkušeného beka Kadlece nebo útočníků Žejdla, Krenželoka a Jelínka. Do hlavního města opačným směrem zamířilo také osm hokejistů. Mezi největší slávistické posily můžeme počítat útočníky Vlasáka s Mickou, nebo obránce Krejčího a Baráka. Dobrou zprávou pro kouče Ladislava Lubinu bylo pokračování Jaroslava Bednáře v sešívaném dresu.

Středočeši v přípravě stihli odehrát hned jedenáct duelů a svěřencům trenérů Lubiny a Beránka se velmi dařilo. Sešívaní vyhráli devět duelů, na své konto si připsali skalp Vladivostoku, chorvatského Záhřebu či švýcarské Ženevy. V extralize to u Slavie zatím vypadá jako na houpačce. Pražané zvládli úvodní dva duely s Olomoucí a Libercem, pak ale klopýtli v Pardubicích. Poté následovala výhra s Plzní, kterou ale vystřídaly dvě prohry – doma se Spartou a v Karlových Varech. V dalších dvou duelech se z bodů radovali opět Slávisté, o body obrali Vítkovice a Mladou Boleslav. Naposledy ale Slavia opět padla, doma prohrála s Mountfieldem HK 1:5.

“Soupeři jsme herně stačili jen v první třetině. Možná nám paradoxně ublížilo i to dlouhé ubráněné oslabení, jelikož jsme pak do druhé třetiny nastoupili poněkud lehkovážně. Zápas se zlomil po třetí brance soupeře, zbytek utkání jsme jen tahali za kratší konec,“ řekl Ladislav Lubina po poslední prohře. Čtrnáct získaných bodů tak Slavii řadí na sedmou příčku tabulky. Na šesté Karlovy Vary Sešívaní ztrácejí jeden bod, pouhý bod je také dělí od osmé a deváté pozice, kterou okupuje Plzeň, resp. Mladá Boleslav.

Pro nedělní duel v Třinci nemohou trenéři Slavie počítat se čtyřmi hráči. Na listině marodů najdeme útočníky Jiřího Doležala, Marka Tomicu a Tomáše Vlasáka. Hrát nebude ani Tomáš Micka, který v minulém utkání obdržel trest ve hře, automaticky tak dostal stopku na jeden duel.

Poslední zápas Slavie:
10. října: HC Slavia Praha – HC Mountfield HK 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Balán), 15. Kverka, 44. Koblasa (Balán), 46. Koblasa (Šmach) – 17. Svoboda (Erat, Němec).

Sestava Slavie v posledním zápase: Furch – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Poletín, Vas, Bednář – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Micka, Weissmann, Čermák – Tomek, Andres, Babka.

Jaroslav Bednář se před sezónou rozhodl zůstat ve Slavii, zatím se mu poměrně daří. Bednář zatím na svém kontě má dvanáct kanadských bodů, za tři góly a devět asistencí. Je tak nejproduktivnějším hráčem svého týmu. FOTO: Jan Čech (www.hc-slavia.cz)

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se dokázali oklepat z prohry v Tampere a navázat na pětizápasovou šňůru výher v domácí extralize. Po čtyřech domácích duelech se Slezané představili v brněnském Rondu, které rozesmutnili svou výhrou 2:1. Oceláři tak po deseti kolech mají na kontě 25 bodů a osamostatnili se na čele extraligové tabulky. Druhý Litvínov má ale dva zápasy k dobru.

“o nepovedeném utkání ve Finsku jsme se připravovali s velkým respektem, i když jsme byli seznámeni s tím, že Kometa nevyhrává tolik utkání. Věděli jsme, že tento zápas nebude zadarmo, a to se potvrdilo. Dnes nám skvěle zachytal Petr Hamerlík. Utkání se mi líbilo, mělo nádech play-off,“ řekl Václav Varaďa po výhře v Brně.

Obdobně hovořil i střelec první třinecké branky – Zbyněk Irgl: „Posledních zhruba deset minut jsme se už nikam zbytečně nehnali. Věděli jsme, že nutně nepotřebujeme dát gól. Nehráli jsme ofenzivně, ale po taktické stránce jsme to zvládli výborně!“ Teď už Oceláře čeká další zápas na domácím ledě. Pro nedělní duel nemohou trenéři Kalous a Varaďa počítat s útočníkem Radimem Matušem.

Poslední zápas Ocelářů:
10. září: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Ton (Němec, Hruška) – 7. Irgl (Roth, Plíhal), 39. Adamský (Orsava).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík – Klesla (C), Roth, Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský – Dravecký, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Jašek.

Oceláři zatím vévodí extraligovému poli, své soupeře ale především drtí ve vlastním oslabení. Martin Adamský v Brně vsítil šestý góly Třince v početní nevýhodě, Slezané navíc v oslabení inkasovali jen pětkrát. Pro Adamského to byl sedmý gól sezóny, kterým si upevnil první místo v klubové tabulce střelců. FOTO: Eva Solaříková.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři se se Slavií naposledy utkali na konci února letošního roku. Utkání hrané v pražské O2 aréně přineslo velmi vyrovnaný průběh. Slezané si v závěrečných minutách první dvacetiminutovky vypracovali jednobrankový rozdíl, ten udrželi i ve druhé třetině. Po bezbrankové poslední části tak bylo jasné, že se Třinečtí domů vrátí se třemi body.

28. února: HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Kadlec, 38. Štich (Bednář) – 18. Hrňa (Orsava, Peterek), 19. Růžička (Roth, Polanský), 32. Růžička (Adamský, Nosek).

Bilance venku: 4 zápasy, 1-1-0-2, skóre 11:10, 5 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (1 v prodl.) – 5 proher, skóre 27:31, 14 bodů (i s loňskou sezónou)
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Jaroslav Bednář 12 (3+9)
Nejlepší střelec: Juraj Valach, Michal Poletín oba 5
Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář 9
Nejproduktivnější obránce: Juraj Valach 8 (5+3)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Micka, David Štich oba 31
Nejlepší v +/-: Pavel Kolařík +3
Vítězné góly: Jaroslav Bednář, Juraj Valach, Tomáš Vlasák, David Štich, János Vas všichni 1
Góly v přesilovce: Juraj Valach, Michal Poletín oba 2
Nejvíce střel na branku: Juraj Valach 24
Nejvíce času na ledě – průměr: Jaroslav Bednář 21:47
Radegast Index: Jan Holub 34
Brankář: Dominik Furch, 8 zápasů – 5 výher, 3 prohry, úsp. 91,11 %, prům. 2,70 g/z, 1 SO
Adam Svoboda, 3 zápasy – 1 výhra, 2 prohry, úsp. 89,58 %, prům. 2,94, 1 SO
Hrál v drese soupeře: Daniel Krejčí

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 10 zápasů, 8-0-1-1, skóre 36:14, 25 bodů
Bilance doma: 7 zápasů, 6-0-0-1, skóre 29:10, 18 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 8 výher – 2 prohry (1 v prodl.), skóre 36:14, 25 bodů
Aktuální série: 6 výher
Lídr kanadského bodování: Zbyněk Irgl 12 (6+6)
Nejlepší střelec: Martin Adamský 7
Nejlepší nahrávač: Jiří Polanský, Zbyněk Irgl oba 6
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth 7 (2+5)
Radegast Index: Lukáš Galvas 38
Brankář: Šimon Hrubec, 8 zápasů – 6 výher, 2 prohry, úsp. 96,00 %, prům. 0,95 g/z, 3 SO