Osmáci urvali v projektu DTS bronz

12.03.2022 · Martina Sikorová
Hráči osmé třídy dosáhli v projektu Dlouhodobé turnajové soutěže (DTS) parádního úspěchu. Po zisku prvního místa ve skupině se svěřenci trenéra Miroslava Macháčka vydali na poslední dvojzápas do Hradce Králové a odtud si domů přivezli třetí místo.

Projektu Dlouhodobé turnajové soutěže se hráči osmé třídy účastní každoročně. “Organizují to kluby patřící do systému Akademií Českého hokeje a je to soutěž navíc. V naší kategorii je dohromady dvacet týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin po pěti. Ve skupinách se hraje čtyřkolově formátem každý s každým, jeden zápas má ale pouze dvacet minut. Poté se ve všech skupinách udělají tabulky a na závěrečné turnaje se mužstva rozdělí podle svého umístění. První týmy ze všech skupin hrají o první až čtvrtou příčku, mužstva z druhých míst zase o páté až osmé místo. A tak dále,” popisuje hlavní trenér osmé třídy Miroslav Macháček.

Třinečtí hokejisté v základní skupině nastoupili proti Vítkovicím, Olomouci, Kometě a Zlínu a se 6 výhrami, 6 remízami a pouze 2 prohrami urvali první místo. Po základní části tak mladé Oceláře zajímala nejvyšší skupina, ve které se hrálo o umístění na prvním až čtvrtém místě DTS.

Výsledky Ocelářů v základní skupině

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín - 1:0, 1:2

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec - 0:0, 1:4

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:2, 0:1

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera - 1:1, 0:0

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec - 1:1, 0:3

HC Oceláři Třinec - PSG Berani Zlín - 0:0, 0:0

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec - 3:1, 0:1

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera - neodehráno kvůli koronaviru

Ve středu 9. března se svěřenci trenéra Miroslava Macháčka vydali na cestu do Hradce Králové, který hostil finálový turnaj nejlépe umístěných celků. Jako první na mladé Oceláře čekalo semifinále proti Liberci, pozdějšímu vítězi. “Musím říct, že proti Liberci jsme do zápasu nevstoupili moc dobře a hned v první minutě jsme dostali gól, pak se nám podařilo vyrovnat. Na začátku druhé třetiny jsme šli do vedení 2:1, ale hned za dvě minuty jsme inkasovali. Pak si myslím, že jsme byli nějakých 10-12 minut lepší, ale neproměnili jsme tři vyložené šance a 50 sekund před koncem utkání soupeř v přesilovce rozhodl.”

Prohru v semifinále ale bylo třeba hodit rychle za hlavu. Jen o pár minut později totiž třinečtí mladíci rozehráli zápas o třetí místo proti domácímu Hradci. “Tam jsem měl ze zápasu celkem obavy, protože jsme jeli v šest hodin ráno, po čtyřech hodinách v autobuse jsme hráli jeden zápas a hned na to druhý. Ale zvládli jsme to bravurně a myslím si, že jsme byli lepší a zaslouženě to skončilo 2:0. Náskok jsme si vytvořili už v první třetině a pak jsme Hradec k ničemu nepustili.“

Po cenném vítězství v posledním zápase se tedy mladí Oceláři s projektem DTS rozloučili na krásném třetím místě. “Jsem mile překvapen, protože jsem nečekal, že bychom mohli s tímhle ročníkem skončit takhle vysoko. Některé zápasy nám opravdu vyšly až neskutečně, takže jsme tu skupinu vyhráli. Finálová skupina už pak byla strašně vyrovnaná. Oba zápasy měly vysokou úroveň a nasazení. Celkově je soutěž na vysoké úrovni, protože každé mužstvo si tam přibere dva - tři hráče odjinud, které má v hledáčku do budoucna, takže ty mužstva jsou vlastně ještě silnější.“