Organizaci Ocelářů posílí reprezentační brankář Tomáš Suchánek!

11.01.2020 · Klub
Po odchodu Nicka Malíka do zámořské OHL se třinecké organizaci podařilo získat jiného velmi talentovaného brankáře! Z Přerova do Třince přichází šestnáctiletý gólman a člen českého národního týmu do sedmnácti let Tomáš Suchánek!

Tomáš Suchánek v aktuální sezóně nastupoval především za dorost Zubrů a přestože se přerovský celek pohyboval ve spodních patrech tabulky, šestnáctiletý brankář si v ELIOD extralize dorostu udržel vynikající statistiky a ve čtyřech zápasech nakoukl také do juniorské soutěže.

Jméno Tomáše Suchánka už ale mohou znát také fanoušci ocelářské mládeže. Talentovaný gólman měl od poloviny října vyřízené střídavé starty do Třince a v dresu juniorského celku Ocelářů dosud odchytal sedm zápasů s úspěšností přes 93 %.

"O mém přestupu asi rozhodl obrovský zájem ze strany Třince. A také to, že už jsem cítil, že potřebuji chytat těžší soutěž než je dorost. Zatím jsem spokojený, jsem strašně rád, že mi dal Třinec šanci chytat za juniorku a vážím si toho," uvedl ke svému příchodu Tomáš Suchánek.

Výtečné výkony na domácí scéně vynesly brankářskému talentu českého hokeje také pravidelnou účast na reprezentačních akcích. Na přelomu října a listopadu se mladý gólman probojoval do nominace pro World Hockey Challenge, neoficiální mistrovství světa hráčů do 17 let a nejkvalitnější turnaj v této kategorii.

V dresu se lvem na hrudi zazářila reprezentační jednička zejména v zápasu o třetí místo. V utkání proti kanadskému výběru předvedl šestnáctiletý gólman 29 úspěšných zákroků a výrazně pomohl českému týmu k vítězství 3:2 po prodloužení. Kromě bronzové medaile si Tomáš Suchánek do Česka přivezl také jedno individuální ocenění, když byl organizátory jmenován do all-star týmu turnaje.

FOTO: Redakce a Chad Goddard / Hockey Canada Images

HC Motor České Budějovice