Ondřej Kovařčík: Musíme vyhrávat osobní souboje a tlačit se do brány

26.01.2022 · Šárka Kolková
Oceláři mají na programu venkovní trip a jejich první zastávkou byl Chomutov. Svěřenci trenéra Václava Varadi tam v domácím azylu Kladna uspěli a po výhře 2:1 odskočili druhému Hradci v tabulce už na osm bodů. Utkání hodnotí autor vítězné branky Ondřej Kovařčík.

Ondřeji, jak hodnotíš utkání s Kladnem? V letošní sezoně obecně padá ve vzájemných soubojích málo branek.

V první třetině nás Rytíři zaskočili, hledali jsme se. Nemohli jsme se dostat do tempa. V následující to bylo rozkouskované, ale naštěstí se nám povedlo dát dva góly. Ve třetí třetině jsme si to vzadu pohlídali a vyhráli se štěstím za tři body.

Čím bys řekl, že vás soupeř zaskočil?

Měli výborný pohyb. Kladno hraje každé utkání jako by bylo jejich poslední a šlo to cítit. Možná jsme trochu zaspali, nedokázali jsme se do toho dostat. Ale naštěstí jsme to zvládli.

Co jste si řekli po první třetině v kabině směrem do útoku?

Řekli jsme si, že se musíme udržet na puku v jejich obranném pásmu. Vyhrávat osobní souboje a tlačit se do brány. Věřit, že se šance ujme.

Tvůj gól byl vítězný. Popiš nám svou akci.

Pomalu jsem měl střídat a myslel jsem si, že by mi to brácha přihrál, ale hodil to na Arona a já jsem jel do brány. Máme to tak naučené. Ten puk jsem ani neviděl. Jeho přihrávka mě trefila do hokejky a spadlo to tam.

Vyhráli jste počtvrté v řadě. Cítíš, že se vám vrátila forma z října, listopadu?

Já věřím, že po nucené pauze se do toho znovu dostaneme. Přál bych si, abychom takhle pokračovali i nadále.

Pět hráčů z vašeho kádru odletí do Pekingu. Jaký je to pro tým zásah?

Určitě je to zásah. Budeme bez hráčů, kteří jsou důležití. Musíme se je snažit nahradit během jejich absence. Věřím, že kluci, kteří budou muset převzít jejich role, se toho zhostí výborně a budeme dál vítězit. Máme široký kádr a kluky z Frýdku-Místku. Věřím, že to zvládneme.