Odveta semifinále CHL: Oceláři versus JYP = všechno nebo nic!

15.01.2018 · Martin Stebel
Hladina adrenalinu stoupá, tepová frekvence se zvyšuje, už jde do tuhého, teď už není cesty zpět! V úterý 16. ledna od 17:00 hodin bude třinecká WERK ARENA svědkem semifinálové odvety hokejové Ligy mistrů. Oceláři mocně touží smazat dvoubrankové manko z úvodního duelu a postoupit přes finské Jyväskylä do finále. Nenechte červenobílé ve štychu a přijďte je osobně podpořit!

Informujeme, že na dnešní odvetný duel CHL budou zbývající vstupenky k dispozici na pokladnách WERK ARENY dvě hodiny před úvodním vhazováním zápasu!

JYP Jyväskylä

Finský tým zvládl úvodní souboj lépe především díky vysoké produktivitě během druhé třetiny. V té nasázel českému rivalovi za osm minut čtyři góly, z čehož hned dvě trefy byly v početních převahách. Přesilovky ostatně byly silnou zbraní i při posledním ligovém utkání, kdy JYP v sobotu před domácím publikem zdolal Pelicans Lahti poměrem 4:1. Taky v tomto případě loňský semifinalista finské nejvyšší soutěže dokázal gólově zhodnotit dvě situace při nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Je tedy naprosto zřejmé, že pokud chtějí Oceláři pomýšlet na úspěch, měli by se v co největší míře vyvarovat hře v oslabení.

"V první třetině jsme si zvykali na hru Třince, který působil svěžím dojmem a byl hodně nepříjemný. My jsme naopak byli přehnaně opatrní, což ale bylo způsobeno tím, že to byl neznámý soupeř. Postupem času jsme ale převzali aktivitu a druhá část byla v našem podání excelentní. Máme sice do odvety náskok dvou gólů, ale to není důvod k oslavám, protože v Třinci nás čeká těžké utkání," hodnotil po úvodní konfrontaci hlavní trenér Marko Virtanen.

Stejně jako ve čtvrtfinále Ligy mistrů, kdy JYP hrál proti Kometě Brno, bude celá výprava ze země tisíce jezer cestovat do České republiky teprve v den utkání.

Sestava JYP Jyväskylä v posledním ligovém utkání: Olkinuora – Ikonen, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Lindroos, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Hytonen, Louhivara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen.

Svěřenci trenérského dua Varaďa-Zadina odehráli na severu Evropy solidní duel. Podstatnou část hry byli bruslivému protivníkovi naprosto rovnocenným partnerem, celkový dojem však kazí špatná disciplína, z čehož rezultovaly inkasované góly. Trefa Tomáše Marcinka ve třetí části poněkud zmírnila finský náskok, do odvety proto mohou Oceláři vkročit s trochu větším optimismem a nezbytnou nadějí na umazání dvoubrankové ztráty.

Do úterního utkání ve WERK ARENĚ pravděpodobně zasáhne statisticky nejlepší gólman letošní Champions Hockey League Šimon Hrubec, který před týdnem v Jyväskylä byl pouze na střídačce. Důvod jeho absence objasnil žurnalistům Václav Varaďa: "Šimon nebyl v optimálním zdravotním stavu, aby nastoupil, proto jsme se rozhodli pro Petera, který odchytal parádní zápas, ale bohužel ve druhé třetině jsme mu vůbec nepomohli. Věřím, že v Třinci uvidíme bouřlivé utkání, poženou nás fandové a můžeme zabojovat o postup."

"Na takový zápas se člověk moc těší, veškerá únava jde stranou. Ve Finsku jsme odehráli výborně první a třetí třetinu. Na tohle musíme navázat," sdělil obránce David Musil, kterého doplňuje Vladimír Svačina, jenž v aktuálním ročníku evropské soutěže skóroval už čtyřikrát: "Hrát semifinále Ligy mistrů, to se vám moc často v kariéře nepodaří. Navíc je tady silná motivace finálového utkání doma. Všichni si moc přejeme, aby se to povedlo!"

Sestava Ocelářů z posledního utkání v TELH: Hamerlík – M. Doudera, Jank, Roth, Linhart, D. Musil, L. Kovář – Martin Růžička, Marcinko, Svačina – Hrňa, Roman Vlach, Dravecký – Cienciala, Polanský, Mikulík – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski.