Odveta CHL: Oceláři chtějí v pátek přistřihnout Pelikánům křídla

05.09.2019 · Martin Stebel
Úvodní dva těsné nezdary jsou zapomenuty, teď už není cesty zpět. Pokud Oceláři chtějí pomýšlet na postup do vyřazovací části letošní Champions Hockey League, nemohou si už další klopýtnutí dovolit. V pátek od 18 hodin bude jejich rivalem Pelicans Lahti. Pelikán je živočich, který patří k nejtěžším létajícím ptákům a jehož rozpětí křídel může dosahovat až 320 cm. Nastal nejvyšší čas, aby ornitologové z Třince těmto gigantům pořádně přistřihli křídla!

Lahti Pelicans

Zatímco v prvním utkání letošní Ligy mistrů se v Lahti hrál defenzivně laděný hokej, ve kterém Pelicans přetlačili Oceláře skromně 1:0, v neděli se ve Finsku vařilo poněkud jiné, tentokrát ofenzivní kafe. Zápas proti Lausanne totiž svým vývojem připomínal horskou dráhu. Po první části vedli Švýcaři 1:0, ale Pelikánům vyšla na jedničku druhá perioda, ve které neinkasovali a naopak třikrát skórovali. Jenže houževnatý tým ze země helvétského kříže zabojoval a po šedesáti minutách bylo skóre na hodnotě 4:4. Prémiový bod pak uzmulo Lausanne, které uspělo v samostatných nájezdech.

"Musíme se poučit z chyb, proti Lausanne jsme jich udělali opravdu mnoho. Zápas jsme ve druhé třetině měli pod kontrolou, ale po zbytečných chybách jsme soupeřům umožnili vyhrát. Měli bychom se vrátit k hokeji, který nám přinesl výhru v prvním utkání proti Třinci," hodnotil po nedělním vystoupení na domácím ledě hlavní trenér Pelicans Ville Nieminen.

Minulé utkání v CHL:

1. září 2019: Pelicans Lahti - HC Lausanne 4:5 po s.n. (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0).
Branky a nahrávky: 27. Mustonen, 29. Merela (Aaltonen, Bjorninen), 38. Ylonen (Pynnonen, Teppo), 43. Nieminen (Aaltonen, Hari) – 3. Herren (Moy, Grossmann), 41. Lindbohm (Frick), 44. Vermin (Leone, Grossmann), 55. Jooris (Kenins, Frick), rozh. náj. Bertschy.
Sestava Lahti v minulém utkání CHL: Karhunen (Tolvanen) – Jurgens, Vorobey, Jaakola, Kinnunen, Pynnonen, Teppo – Tanus, Mustonen, Mankinen – Lahtinen, Hari, Ylonen – Gymer, Bjorninen, Aaltonen – Vartiainen, Elimaki, Merela – Nieminen

Špatná disciplína a střelecké trápení - to jsou dva zásadní faktory, kvůli kterým ocelářská výprava odcestovala z úvodního tripu s nepořízenou. Především 24 trestných minut v Minsku budiž důrazným varováním pro příště: "Po druhé třetině jsme si řekli, že bohužel většina faulů za které nás rozhodčí vyloučili, skutečně byla a neuděláme s tím nic. Je to určitě téma k zamyšlení, protože nedovolených zákroků bylo hrozně moc a s tak špatnou disciplínou jde těžko vyhrát. Při hře pět na pět jsme většinou byli lepším týmem," hlásil po utkání na ledě Minsku obránce Martin Gernát.

Pro páteční střetnutí Ocelářů proti Pelicans ještě nebude trenérům k dispozici Vladimír Dravecký, jenž obdržel dvouzápasovou disciplinární stopku za faul v Lahti. Příznivou zprávou pro fanoušky naopak je, že do hry by mohl a pravděpodobně i měl zasáhnout uzdravený Petr Vrána, který se během týdne vrátil do tréninkového procesu. Poměrně příjemné dilema mohou trenéři řešit ohledně nominace na brankářském postu. Jak Patrik Bartošák, tak i Petr Kváča totiž podali v úvodních dvou zápasech velmi nadprůměrné výkony a dlouho drželi naděje svého týmu na lepší výsledek. Který muž v masce dostane tentokrát přednost? Zvládnou čeští mistři veledůležitou bitvu a zachovají si postupovou naději? Přijďte si pro odpověď do WERK ARENY!

1. září 2019: Junosť - Oceláři Třinec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Mitskevič (Kolgotin, Cyganov), 41. Gerašenko (Lopačuk).
Sestava Ocelářů v minulém utkání CHL: Kváča (Bartošák) – Doudera, Kundrátek, Musil, Galvinš, Gernát, Haman, Hrachovský – Stránský, Marcinko, Hrňa – Chmielewski, Kovařčík, Kovařčík – Hrehorčák, Novotný, Kofroň – Adamský, Polanský, Kvasnica – Hladonik

O zápase:

Přímý přenos: SportTV1
Video přenos: championshockeyleague.com
Onlajn přenos: onlajny.com
Místo a čas utkání: WERK ARENA, Třinec, pátek 6. září, 18:00.

Vstupenky v ceně 100 Kč,- budou v pátek k dispozici na pokladnách WERK ARENY dvě hodiny před utkáním. Majitelé permanentních vstupenek mají na zápasy základní skupiny CHL 2019/20 vstup volný.