Ocelářský turnaj NHL 20, den třetí: Ve finále Michal s Honzou, o bronz Ondra proti Davidovi

16.04.2020 · Martin Stebel
Třetím hracím dnem pokračoval úvodní ročník virtuálního turnaje NHL 20. Ve čtvrtek fanoušci prostřednictvím přenosu na klubovém YouTube poznali složení finálové dvojice a také účastníky konfrontace o bronz. O celkovém vítězi se rozhodne mezi Michalem a Janem, o třetí místo si to pak rozdá Ondřej s Davidem.

Výsledek 1. utkání turnaje Ocelářů NHL 20, čtvrtek 16.4.

Michal Kovařčík (Boston) - Jan Hladonik (Edmonton) 4:3

Ohlasy aktérů

Michal Kovařčík: "Byl to až do konce vyrovnaný zápas. Rozhodujícím momentem byl Hladošův nájezd, kdy mi ujel, ale nedal gól a hned z protiakce se mi povedlo zareagovat ve stylu "nedáš-dostaneš". Jsem rád, že pro finálový zápas mám výhodu domácího ledu. Rozhodčí sice byli na straně soupeře, ale ani jejich vydatná pomoc Edmontonu nepomohla."

Jan Hladonik: "Nesouhlasím s názorem kolegy, že sudí byli na mé straně, naopak si myslím, že rozhodčí to zvládli v pohodě. Hodnotím zápas v emocích, ale nevím, zda zítra nastoupí Leon Draisaitl. V reálné NHL je lídrem kanadského bodování, ale tady se mi jeho výkony nelíbí. Ke konci měl nájezd, který nedal a z protiútoku jsme inkasovali. Nechám si projít hlavou, zda Leona neposlat na tribunu. Taktická příprava byla stejně pečlivá, jak tomu bylo před každým zápasem turnaje."

Výsledek 2. utkání turnaje Ocelářů NHL 20, čtvrtek 16.4.

Ondřej Kovařčík (Toronto) - David Kofroň (Carolina) 3:2

Ohlasy aktérů

Ondřej Kovařčík: "Na téma rozhodčích se tentokrát nebudu vyjadřovat, nerad bych nafasoval další pokutu. Bylo znát, že tým si vzal mé rady k srdci a jak včera za trest hobloval lajny, tak to bylo jednoznačně ku prospěchu. Kluci dnes makali, jezdili nahoru dolů. Je to zasloužená výhra. Ke včerejší pokutě raději taktně pomlčím (usmívá se)."

David Kofroň: "Abych řekl pravdu, zápas se mi ani nechce komentovat. Ještě bych použil sprostá slovíčka a hrozila by další pokuta. Pokud ale chcete krátké hodnocení, tak řeknu jen tolik, že jsem vsadil vše na jednu kartu, věřil jsem týmu, který podporuju, ale teď si uvědomuju, že to byla chyba. Měl jsem spíš věřit tomu, jak funguje ta hra a nespoléhat na to, komu fandím. Uvidíme, jak to bude probíhat zítra, pokud to bude vypadat jako dnes, tak nemám šanci. Jsem víc naštvaný na herní konzoli než na sebe samého. Konzole prostě nedělala to, co jsem si přál (směje se)."

Tabulka turnaje po základní části

• 1. Michal Kovařčík (Boston) skóre 9:5, 8 bodů
  • 2. Jan Hladonik (Edmonton) skóre 13:11, 5 bodů
  • 3. Ondřej Kovařčík (Toronto) skóre 7:10, 3 body