Ocelářské "Dračí studio" - den první

12.03.2021 · Martin Stebel
Páteční podvečer se nesl v duchu premiérové epizody unikátního projektu třineckých Ocelářů s názvem "Dračí studio". Hosty zahajovacího programu byli ve WERK ARENĚ sportovní ředitel klubu Jan Peterek, hlavní trenér Václav Varaďa a také útočníci Martin Růžička s Matějem Stránským. Přinášíme několik myšlenek, které během úvodního setkání zazněly.

Václav Varaďa o základní části: Tuhle sezonu vnímám hodně speciálně, chyběla nám především podpora našich diváků. Někdy náš hokej nebyl dobrý, ale poctivě jsme pracovali a vrátili se znovu na vítěznou vlnu. Jsme pokorní a vážíme si toho, čeho jsme v základní části dosáhli. Měli jsme nějaké vítězné série, ale nedívám se na rekordy, tohle mě moc nezajímá. Těšíme se na play off, které rozhodne o tom, jestli sezona bude úspěšná. Na konci ročníku chceme vyhrát poslední zápas.

O aktuální formě týmu: Ke konci základní části jsme procházeli složitějším obdobím, kdy se staly některé věci v rámci naši kabiny. Myslím si, že to mohlo mít vliv na herní pohodu. Věřím ale tomu, že postupem času se to bude vylepšovat a hráči navážou na základní část, která byla zatraceně dobrá. Doufám tedy, že naše výkony teprve budou gradovat. Někdy tým nemusí hrát dobře, ale důležité je, že ty zápasy v konečném důsledku zvládne.

Martin Růžička o náročnosti základní části: Těch zápasů bylo hodně, nejsem nejmladší, tělo to občas cítí. Bylo třeba hodně regenerovat. Z pohledu týmu to byla podařená základní část. Mrzí nás, že se nepovedlo ukořistit Prezidentský pohár. Teprve v play off se naplno ukáže, jestli sezona byla úspěšná. Ohledně mého výsledku v kanadském bodování, musím v první řadě poděkovat mým spoluhráčům, kteří byli po mém boku. Ať už se jedná o Matěje či Petra. Přispěla k tomu také důvěra trenérů.

O ztrátě vedoucí pozice v kanadském bodování: Je škoda, že to nakonec nevyšlo. Peter Mueller v závěru chytil výbornou formu, nepodařilo se mi to zachytit. Už se k tomu ale nechci příliš vracet.

O eventuálním rivalovi pro první kolo play off: Abych řekl pravdu, tak neřeším, kdo by eventuálně mohl být našim soupeřem pro čtvrtfinále. Možná to bude někdo z dvojice Vítkovice, Kometa. Neodepsal bych zatím ani Plzeň, která může sérii s Olomouci otočit. V této lize mají kvalitu všechny týmy, každý je něčím specifický. Uvidíme, kdo na nás trefí. Chceme každopádně jít dál.

Jan Peterek o letošní základní části: Z mého pohledu byla základní část nádherná. Jediné minus byla absence diváků. Bylo mrzuté, že fandové nemohli přímo v hale vidět výkony našeho týmu, které byly speciálně v úvodu úžasné. Věřím, že lidé se brzy vrátí zpět na tribuny a budou moci si hokej užít v plné kráse.

O situaci na hráčském trhu před začátkem letošní "covidové" sezony: Všechno zlé je k něčemu dobré. Hráčský trh se před sezonou trošku zastavil. Některé zahraniční ligy nevěděly, zda se vůbec rozběhnou. Na základě toho jsme dokázali u nás udržet některé rozdílové hráče. Konkrétně třeba Matěje bychom v Třinci možná neudrželi. Jsme proto rádi, že u nás zůstal a je králem střelců. Na druhou stranu byl problém sehnat některé hráče ze zámoří, protože nehráli dlouhé měsíce a bylo otázkou, v jaké jsou formě.

O budování kádru pro další sezony: Nechtěl bych teď zabíhat do podrobností, čeká nás rozhodující část sezony, tam aktuálně směřují naše myšlenky. Mohu ale prozradit, že se nám povedlo prodloužit spolupráci s Petrem Vránou a také Martinem Růžičkou.

O kritice médii na adresu třineckých gólmanů: Média to rozebírala dlouho. Bylo mi těch kluků líto, jak se do nich občas někteří pouštěli. Stojíme za našimi gólmany. Je to těžké, protože když gólman lacině inkasuje, je to vždy vidět. Na těch brankářích se to vždy sveze. Ty řeči jim nikdy nepřidají na psychické pohodě. Věřím tomu, že se ukážou v dobrém světle během play off.

Matěj Stránský o základní části: Povedla se nám docela slušně, chyběli tomu jen diváci. Ze začátku to byl velký nezvyk, ale časem se člověk stejně musí koncentrovat jen na svůj výkon. Určitě vám ale chybí to, když dáte gól a kotel vyvolává vaše jméno. Základní část hodnotím kladně. Uteklo nám sice první místo, ale teprve teď začíná část sezony, na kterou se těšíme. Z osobního hlediska to nebylo špatné. Musím poděkovat nejen spoluhráčům z lajny, ale také ostatním klukům z týmu.

O své další hráčské budoucnosti: Nerad bych to blíže komentoval, jsem ale v Třinci moc spokojený. Teď se chci soustředit hlavně na play off. Co bude dál, to sám nevím. Jsem tady doma, daří se mi, jsem tu šťastný. Svou další budoucnost budu řešit až poté, kdy skončí play off. Teď bych se tím opravdu nechtěl zabývat.

O případných soupeřích pro čtvrtfinále: Je víceméně jedno, koho dostaneme do play off. Pokud chceme soutěž vyhrát, musíme porazit všechny. Nemá proto smysl, abych tady vyslovil nějaké přání, koho chceme. Prioritní bude stejně jen náš vlastní výkon.

Odehrané v 18:00 | Muži