"Ocelářská naděje"? Vůbec jsem to nečekal, přiznává David Cienciala

19.09.2018 · Martin Stebel
Před začátkem nedělního extraligového utkání Ocelářů proti Olomouci převzal útočník David Cienciala cenu "Ocelářská naděje" udělovanou pod záštitou senátora Jiřího Ciencialy. 22letý třinecký rodák se ve skvělém světle ukázal především ve vyřazovací části loňského ročníku, kdy v osmnácti zápasech zaznamenal sedm gólů a devět asistencí!

"Cena Ocelářská naděje bude každoroční vyznamenání pro mladé hráče našeho klubu, kteří mají maximálně 23 let a během sezony dosáhli na výjimečný sportovní výkon nebo počin, eventuálně se jim podařil jiný významný počin mimo hokejové prostředí. Chceme tímto krokem motivovat všechny naše mladé hráče k ještě lepším výkonům. Letos jsme se jednoznačně shodli na jménu Davida Ciencialy, který v rámci play-off předváděl vynikající výkony a byl nejproduktivnějším hráčem našeho týmu. Věřím, že zájezd na vybraný zápas NHL bude pro vývoj jeho další kariéry velmi inspirativní a motivující," vysvětluje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

"Abych se přiznal, prakticky do poslední chvíle jsem vůbec netušil, že nějakou cenu dostanu. Přibližně deset minut před nedělním zápasem mi bylo řečeno, že bych si před prvním buly měl převzít šek "Ocelářská naděje" za loňskou sezonu v play-off. Samozřejmě jsem byl mile překvapený, taková cena rozhodně potěší. Pokud jde o zájezd na zápas NHL, určitě bych zvolil Boston Bruins, kde hraje můj kamarád a bývalý spoluhráč z dorostu David Pastrňák. Myslím si, že bych dokonce ušetřil za ubytování, protože bych mohl bydlet u něj doma," usmívá se David Cienciala.

Foto: Lukáš Filipec