Ocelářská juniorka uspěla proti Pardubicím

19.01.2019 · Jakub Kotajny
V sobotním utkání 13. kola DHL Extraligy juniorů se v třinecké mini WERK ARENĚ utkali mladí Oceláři s výběrem Pardubic. I když byl po úvodní třetině stav vyrovnaný, nakonec se třinečtí mladíci radovali z vítězství 3:0 a také z extra bodu z nastavení.
OPP13, sobota 19.1.2019
Pardubice
3:0
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0 - N 1:0  Branky a nahrávky: 31. Krzak (Homola, Macháček), 50. Pastor (Ramik, Homola), 56. Geidl (Matěj, Macháček), 61. Adámek (Havránek, Raška). Rozhodčí: Koziol - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 3:0.
Ochman – Krzak, Šulák, Adámek, Hrůzek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Raška, Čmiel, Przybyla, Matěj, Macháček, Ramik
Vlk – Dubovčí, Hrádek, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek – Costa, Pochobradský, Rouha, Antoníček, Kostka, Chára, Šír, Bucek, Trejbal, Tobiáš

První třetina tohoto utkání nabídla mnoho šancí na obou stranách. O něco aktivněji se jevil domácí celek, který si vytvářel mnoho šancí a neustále prověřoval Vlka v brance hostů. I přes snahu se ale Ocelářům nepodařilo vstřelit branku a první třetina skončila bez gólu.

Na začátku druhé třetiny mohli diváci sledovat dlouhou pasáž bez přerušení, které však branku nepřinesla. Ve třicáté minutě usedl na trestnou lavici hostující Nedelka, čehož domácí hokejisté využili. Po minutě hry se dokázal střelou od modré prosadit kapitán Filip Krzak a rozjásal tak domácí fanoušky. Třinečtí se ještě snažili zvýšit svůj náskok, ale marně. Po siréně tedy zůstal stav 1:0.

Začátek posledního dějství utkání se nesl ve stylu častého vylučování. Domácí si zahráli přesilovku 4 na 3, ale ani z této šance nedokázali vsítit branku. Skóre se měnilo až začátkem padesáté minuty, kdy se po útočné akci trefil David Pastor. Hosté z Pardubic se ještě pokoušeli změnit stav při hře 6 na 4, ale ani odvolání brankáře Dynamu nepomohlo. V šestapadesáté minutě se dokázal trefit nejlepší střelec domácích, Nico Geidl. Ve zbytku třetiny se už Pardubice na redukci skóre nezmohly a tak se po závěrečné siréně radovali hráči s drakem na prsou.

I na počátku prodloužení byli lepším celkem domácí, kteří se dokázali prosadit už po necelé minutě hry. Za záda Vlka dostal puk po střele k levé tyčce Jakub Adámek.