Ocelářky Dominika Malicka a Ema Jaworská: Jedním z našich cílů je reprezentace

07.09.2020 · Redakce
Na další sezónu v třineckých barvách se v rámci 8. třídy chystají také dvě dívky, útočnice Dominika Malicka a brankářka Ema Jaworská. Jak se mladé Ocelářky k hokeji dostaly a čeho by na ledě chtěly dosáhnout?

Začněme u vašich hokejových začátků. Jak jste se k hokeji dostaly a kdo vás k němu přivedl?

Dominika Malicka: „K hokeji jsem se dostala, když s ním začínal bratr. Mamka chtěla, abych dělala krasobruslení, když jsem ale viděla bratra s hokejkou, tak mě to chytlo.“

Ema Jaworská: „Já to mám stejně. Můj brácha taky hrál hokej, a když jsem ho viděla, měla jsem jasno. Ve druhé nebo třetí třídě jsem začala chytat, ani nevím proč. Vždycky jsem bránila, ale pak jsem si řekla, že to zkusím v bráně a tam už jsem zůstala. Asi jsem začala chytat i proto, že jsem v obraně poslední a mám za to vždycky zodpovědnost. Můžu zachránit chybu týmu.“

Co vás na hokeji zaujalo?

D. M.: „Vždycky mě bavilo bruslení a motivovalo mě i to, že můžu být na stejné úrovni jako kluci.

E. J.: „Je to tvrdý sport. Není to jako fotbal, kde se všechno píská.“

Jak se vám líbí mezi Oceláři?

D. M.: „Hraji tu už odmalička. Kluci mě celkem berou a máme tu skvělé trenéry, kteří ženský hokej podporují. Jsem ráda, že tu hraji.“

E. J.: Je tu super zázemí a co se týče výstroje a dalších věcí, skoro nic si sami nemusíme kupovat. Vše je tu skvěle vybavené a kromě dvou hal nechybí ani hřiště pro workout.

Útočnice Dominika Malicka

Jak to funguje v šatně a jak vás vnímají spoluhráči?

D. M.: „V šatně jsme společně s kluky.."

E. J.: „Kluci v našem ročníku jsou v pohodě. Zažila jsem i horší ročníky. Nějaká sranda tam je, ale berou nás celkem normálně.

Jak k vám přistupuje trenér?

D. M.: „Myslím si, že jsme jeden tým a přistupuje k nám stejně. Občas, když uděláme chybu, tak nám poradí.“

E. J.: „Nemůže nám nadržovat a myslím, že k nám přistupuje úplně stejně jako ke klukům.“

Co soupeři, Dominiko? Když tě vidí na ledě, dávají si třeba u mantinelu větší pozor?

D. M.: „Jak kdy, většinou jsou opatrní, ale už jsem zažila i to, že po mně schválně šli a zranili mě. Teď už je to ale lepší.“

A na závěr, co je vaším hokejovým cílem?

D. M.: „Určitě bych se chtěla dostat do reprezentace žen, a kdyby to šlo dobře, tak se podívat na mistrovství a olympiádu. Taky bych si určitě chtěla zahrát i v zahraničí.

E. J.: „Mým nejbližším cílem je dostat se do reprezentace. Později bych chtěla studovat v Americe, u toho hrát hokej a samozřejmě dostat se co nejdál.“

Brankářka Ema Jaworská