Oceláři zavítají na led mistra, ve čtvrtek se utkají se Zlínem

06.08.2014 · Daniel Ježek
Po třech přátelských zápasech, které Slezané odehráli mezi mantinely svého nového domova WERK ARENY, zavítají hráči s dráčkem na prsou na led svého soupeře. Od čtvrtečních 18 hodin se svěřenci trenérů Kalouse a Varadi utkají s úřadujícím mistrem, týmem PSG Zlín.

PSG Zlín

Beranům se po sezóně 2012/13, kdy ve finále nestačili na rozjetou Plzeň, které v prodloužení sedmého zápasu vystřelil titul Martin Straka, povedlo navázat na předchozí výkony. Tým pod vedením Rostislava Vlacha své snažení korunoval ziskem titulu Mistra České republiky, Zlín se radoval opět po deseti letech.

Tým PSG po úspěšné sezóně opustili tři hráči. Z obranných řad odešel Petr Zámorský, kterého zlákala vidina hrát NHL. V útočných formacích pak zlínští fanoušci již neuvidí Antonína Honejska, jenž odešel do Finska, Marka Melenovského, kterého vedení poslalo na hostování do prvoligové Jihlavy. Hostovat do první ligy odešel také Martin Čech, kterého pod svá křídla získala Třebíč. Do Zlína se naopak z hostování vrátil útočník Roman Vlach, z Komety Brno pak defenzívu Beranů posílil Tomáš Žižka.

Mistrovský celek začal s přípravou na ledě 28. července a čtvrteční duel s Oceláři bude pro Zlín první přípravným kláním před sezónou 2014/15. V přípravném období sehrají Ševci deset zápasů, z toho čtyři v rámci Champions Hockey League a tři na tradičním Rona Cupu v Trenčíně. "Letos máme na programu deset zápasů, osobně bych přivítal i menší počet střetnutí. Na druhou stranu dáme v přípravě na ledě šanci mladým hráčům širšího kádru a protočíme v jednotlivých zápasech sestavu," řekl na klubovém webu trenér Zlína Rostislav Vlach.

Také v sezóně 2014/15 se mohou trenéři Zlína spolehnout na služby kapitána Petra Čajánka. Ten patřil k ústředním postavám mistrovského tažení. FOTO: Zlín Press - Pavel Hrabovský.

TO Oceláři jsou v tréninkovém zatížení o týden déle, než jejich následující soupeř. Slezané k prvnímu tréninku vyjeli 21. července, za sebou již mají také tři přípravné zápasy. V tom prvním Oceláři otevírali novou arénu a premiéra se jim povedla. Hráči s dráčkem na prsou nedali Liberci žádnou šanci a zvítězili 6:2. O den později se Třinec utkal s extraligovým nováčkem Olomoucí, té podlehl 1:2.

Zatím poslední utkání sehrál tým trenéra Kalouse s účastníkem KHL, Dinamem Minsk. V zápase byli aktivnější domácí hokejisté, po šedesáti minutách na kostce svítil stav 2:2. O vítězi tedy rozhodly nájezdy, v nich byli lepší hosté z Minsku. "Když beru v potaz, že se jednalo pouze o přátelák, hrálo se opravdu ve vysokém tempu, mělo to svůj půvab, soupeř byl výborný. Minsk byl rychlostně i silově skvěle připraven. Takové zápasy nám mohou jen pomoct a ukázat na určité nedostatky, na kterých je ještě třeba zapracovat. Opravdu super zápas," řekl Tomáš Plíhal po úterní konfrontaci s Minskem.

31.7.2014: Oceláři Třinec - Dinamo Minsk 2:3 sn (0:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 45. Rákos (Žejdl), 51. Rákos (Žejdl) – 22. Gavrus (Szczechura), 29. Krajíček (Cheechoo), rozhodující nájezd: Ellison
Sestava Ocelářů: Hamerlík – Klesla (C), Nosek, Doudera, Trončinský, Galvas, Zíb, Matyáš – Orsava, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský, Kindl – Hrňa, Žejdl, Rákos – Rufer, Gašparovič, Chmielewski.

Proti Minsku se střelecky dokázal prosadit jen Daniel Rákos. Třinecký forward vsítil hostujícímu brankáři Milchakovovi dvě branky a v poslední třetině zajistil svému týmu remízu. FOTO: Marian Ježowicz.

O zápase

Termín utkání: čtvrtek, 7. srpna 2014, 18:00