Oceláři zahájili přípravu na novou sezonu

29.05.2023 · Adam Sušovský
Zasloužené volno extraligových mistrů je u konce, třinečtí Oceláři zahájili přípravu na novou sezonu. Stejně jako v minulých letech, také letos jsou kondiční tréninky převážně individuální. V létě tým čeká společně jen tradiční soustředění v Tatrách. Před začátkem sezony Třinec odehraje čtyři přípravná utkání, včetně turnaje v Popradu.

Posilovna v útrobách třinecké WERK ARENY v pondělní ráno ožila, už zase se ze dveří ozývala hudba a řinčení činek. Třinečtí Oceláři už jsou zase v zápřahu, s posledním květnovým týdnem skončila jejich zasloužená dovolená, tým se pustil do práce.

„Jsou tady místní kluci, kteří sem chodí trénovat pod vedením kondičního trenéra Marka Gryce, postupně se k nim budou přidávat ještě další nově příchozí,“ říká hlavní kouč Zdeněk Moták s tím, že příprava je v podstatě totožná jako ta loňská.

„I společná příprava se stejně musí indivializovat, každý hráč je jiný. Je jiný somatický typ, má své problémy se zraněními. Pro nás je ideální, abychom jen věděli, co kluci dělají, abychom s kondičním trenérem měli výstupy a takhle v tom budeme pokračovat dál, není jiné cesty,“ vysvětluje Moták.

Třinecké tedy čeká vesměs individuální blok, přímo ve WERK ARENĚ zatím trénuje jen velmi úzká skupina hráčů. Vedle kapitána Petra Vrány a matadora Vladimíra Draveckého třeba další útočníci Miloš Roman, Patrik Hrehorčák nebo Daniel Kurovský. A s nimi také vybraní hráči partnerského Frýdku-Místku. Další se budou postupně přidávat.

Takřka celý tým společně stráví jen tradiční soustředění v Tatrách, které je letos v kalendáři naplánováno na konec června a de facto zakončí suchý blok přípravy. Na led Oceláři poprvé vyjedou poslední týden v červenci, kdy bude led ještě dobrovolný. Se začátkem srpna už úřadující šampioni vedení Zdeňkem Motákem a Vladimírem Országhem začnou naplno.

„Až na maličké výjimky chceme, aby nás v Tatrách bylo co nejvíce. Bude to týden tvrdé a důrazné práce, ale chtěli bychom, aby to mělo i formu nějakého teambuildingu.“

Před začátkem Champions Hockey League a nové sezony Tipsport extraligy sehraje Třinec také čtyři přátelské zápasy. Ten první se odehraje tradičně ve Frýdku-Místku s našim partnerským týmem, následně Oceláři vyrazí do Popradu, kde je čekají dva zápasy v rámci Tatranského poháru. Ten první bude s domácím Popradem, jmého druhého soupeře určí vývoj turnaje: budou to buď slovenské Kočice nebo finská SaiPa. Generálkou na ostré bitvy pak bude domácí utkání s Kometou Brno.

„Poslední týden v červenci je náběhový týden na ledě, aby si hráči zvykli na novou výstroj, hokejky, led… A pak už to začne,“ říká Moták s tím, že tým zatím čeká na upřesnění termínové listiny CHL. Bitvy v základních skupinách evropské soutěže začnou tradičně na konci srpna.