Oceláři vyrazili na dvouzápasový trip letecky

11.01.2021 · Martin Stebel
O půl třetí vycestovali od WERK ARENY, těsně po páté se už hlásili v Praze. Zhruba tak ve stručnosti vypadal pondělní harmonogram Ocelářů, kteří pro nejbližší dvojutkání zvolili leteckou přepravu. Spojení mezi Ostravou a Prahou zajišťuje společnost LOT Polish Airlines pětkrát týdně. Třinečtí hokejisté tak využili rychlé, pohodlné a z pandemického pohledu nejbezpečnější spojení do české metropole.

Není to úplná novinka. Třinecká výprava zvolila letecký transport v rámci České republiky už na jaře roku 2015, kdy hrála finálovou sérii proti Litvínovu. Proč se k tomuto druhu vnitrostátní dopravy Oceláři znovu vrátili? Příčin je hned několik. Časová úspora a příznivá cena jsou pochopitelně důležité faktory, ale existují i jiné výhody. Pravděpodobnost nákazy v letadle je 0,003%. Důvodem je směr proudění a vysoká rychlost výměny vzduchu. V letadlech jsou používány vzduchové HEPA filtry, které zachytí 99,99% virů a bakterií. Letadla jsou pravidelně desinfikována. Sedadla fungují jako přirozené bariéry. Cestující i posádka cestuje s ochranou dýchacích cest. To jsou jen některé výhody, které poskytuje letecká přeprava.

"Byl to velmi příjemný let. Abych se přiznal, měl jsem z toho drobné obavy, protože tyhle menší letadla nemám moc v oblibě, ale proběhlo to úplně suprově a bez problémů. Let trval jen 45 minut a splnilo to účel. Byla to pravidelná linka z Varšavy s mezipřistáním v Ostravě, na palubě tudíž už sedělo pár jiných pasažérů. Co jsem stačil zaregistrovat, tak nikdo si ale v letadle o podpis neříkal (usmívá se). To se nám přihodilo až v Praze na letišti, kde několik lidí chtělo náš autogram a fotku. Ušetřili jsme nějaký čas, autobusem by nám cesta trvala přibližně pět hodin, tady jsme to i s čekáním na odbavení zvládli zhruba za polovinu. Pokud bychom tímto způsobem cestovali i v budoucnu, vůbec bych se nezlobil," prozradil po přistání Martin Růžička.

Pondělní harmonogram dopravy HC Oceláři Třinec:

14:30 odjezd od WERK ARENY
15:10 příjezd na Letiště Leoše Janáčka v Ostravě
16:15 odlet do Prahy
17:00 přílet na Letiště Václava Havla v Praze

Oceláři vycestovali do Prahy ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a také cestovní kanceláří Marted.

Foto: Lukáš Filipec

Odehrané v 18:00 | Muži