Oceláři vs. Energie: Souboj nejodlehlejších soupeřů ve WERK ARENĚ

02.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Pátečním osmým kolem pokračuje Tipsport extraliga. Oceláře čeká třetí duel ze čtyřzápasové série domácích zápasů, do WERK ARENY tentokráte zavítá karlovarská Energie. Utkání startuje od pátečních sedmnácti hodin, nenechte si jej ujít!

Sponzorem pátečního utkání s Karlovými Vary je společnost Třinecká klimatizace, a.s.

K pátečnímu osmému kolu Tipsport extraligy do Třince zavítá karlovarská Energie, tedy tým, který mají Oceláři celkem v oblibě. Statistika hovoří za vše - z posledních dvaceti vzájemných duelů dokázali Oceláři bodovat v osmnácti případech, v šestnácti kláních pak byli vítězní. Potvrdí se tato bilance i v pátek?

HC Energie Karlovy Vary

Energie zakončila základní část minulé sezóny na dvanáctém místě, musela tak ještě svést souboje ve skupině o udržení. V ní se Západočechům povedlo, spolu s Libercem, uhájit místo z dlouhodobé části ročníku a zajistit si extraligovou příslušnost i na další sezónu.

V letní přestávce se v kabině Energetiků děly věci. Tým opustilo celkem sedmnáct hokejistů, mezi nimi například obránci Bičánek s Drtinou a útočníci Vlach, Gulaši a Micka. Největší ztrátou pro Karlovy Vary ale byl odchod kapitána Zaťoviče do Ruska. Na západ Čech si to naopak namířilo deset hokejistů, z nich stojí za zmínku lotyšský obránce Jekabs Redlihs a útočníci Radek Duda, David Hruška či Vladimír Sičák. Dres Energie pak znovu obléká Václav Skuhravý.

Karlovarští v předsezónní přípravě odehráli celkem deset zápasů, v nich měli shodnou bilanci pěti výher a pěti porážek. Úvod extraligy pak pro Energii je jako na houpačce. Tým trenéra Karla Mlejnka nejprve prohrál první tři duely, pak dvakrát zvítězil. Poté přišla prohra s Mladou Boleslaví, poslední dva zápasy ale Západočeši zvládli - doma porazili Slavii 4:2, v předehrávce dvanáctého kola pak vyloupili led Liberce (4:1).

"Bylo by pěkné na to navázat i v Třinci. Víme o jeho kvalitách, především v ofenzivě, ale musíme se dívat hlavně na sebe. Abychom uspěli, budeme muset předvést výkon na hraně svých možností," řekl pro ČTK trenér Karel Mlejnek. Ten se pro páteční duel musí obejít bez zraněného Jurise Štalse, hrát nebude ani potrestaný kapitán Radek Duda.

Poslední zápas Karlových Varů:
30. září: HC Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 43. Bulíř (Bakoš, Filippi) – 16. Koblasa (Pšurný, Redlihs), 47. V. Tomeček (Heizer, Skuhravý), 57. Balán (J. Tomeček), 59. V. Tomeček.

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák, Rohan – Vachovec, Kverka, D. Hruška – Pšurný, Balán, Koblasa – Heizer, Skuhravý, V. Tomeček – Gorčík, R. Hruška, Flek.

Kapitánem Karlových Varů pro letošní sezónu je Radek Duda. Pětatřicetiletý forward je druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu (5 bodů - 1+4). V utkání proti Ocelářům ale svému týmu bude chybět, disciplinární komise extraligy mu vystavila pětizápasovou stopku. FOTO: Kateřina Macečková (www.hokejkv.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v minulém týdnu rozehráli čtyřzápasovou sérii domácích utkání, po dvou duelech na tom jsou svěřenci trenérů Kalouse a Varadi velmi dobře. Slezané dokázali vyhrát v obou případech - proti Plzni 3:1 a s Mladou Boleslaví 5:2. V tabulce to znamenalo posun Třince na druhou příčku, tři body za vedoucí Litvínov.

"Vstup do utkání byl z naší strany výborný. Povedlo se nám dát první gól, nechtěli jsme hned od začátku prohrávat a dostávat se pod tlak. Ke konci první třetiny jsme měli trochu smůly, nedařilo se nám navýšit vedení. Ve druhá periodě jsme se častými vyloučeními dostávali sami do problémů, zápas pak rozhodlo naše dlouhé oslabení, které jsme dokázali ubránit a navíc dát dva góly," řekl Václav Varaďa po výhře s Mladou Boleslaví.

V pátek a neděli Oceláři dvěma zápasy dovrší šňůru domácích klání. V tom následujícím je čekají Karlovy Vary. "Tyhle domácí šňůry jsou ošidné. Lidi čekají, že je hravě zvládnete, jenže tak to není. Pokud dnes nepředvedete stoprocentní výkon, nemáte šanci. Chceme navázat na výkon proti Boleslavi, ale vyvarovat se velkého počtu vyloučení," říká Václav Varaďa k zápasu.

Ocelářům bude v pátek chybět zraněný útočník Radim Matuš, otazník pak visí nad startem dalšího forwarda - Tomáše Plíhala.

Poslední zápas Ocelářů:
28. září: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský), 25. Roth (Kreps, Irgl), 31. Rákos, 33. Adamský (Galvas), 56. Polanský (Nosek) – 55. Lenc (Robar, Výborný), 58. Broš (Klimenta, Mikulík).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Klesla (C), Roth, M. Doudera, Trončinský, Linhart, Nosek, Galvas – Adamský, Polanský (A), Irgl – Dravecký, Kreps, Rufer – Orsava, Žejdl, Rákos – Kindl, Růžička, Cienciala.

Šimon Hrubec se v posledních zápasech dostal do velké pohody. Po čistém kontě v Liberci jej v utkání s Plzní dělilo jen pět vteřin od druhé nuly v řadě. Mladé Boleslavi pak Hrubec povolil jen dvě branky. Bude se takhle třinecký brankář radovat i po pátečním utkání?

Poslední vzájemný zápas

Drtivý finiš Ocelářů v závěru loňské sezóny odnesli také hráči z lázeňského města. Slezané zavítali do Karlových Varů v rámci čtyřicátého sedmého kola a utkání bylo pro ně jednoznačnou záležitostí. Třinečtí od páté minuty kráčeli za vítězstvím, nakonec se urodil jasný výsledek 6:2 pro hostující hráče.

26. února: HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Pohl (Bičánek), 47. Roman Vlach (Gulaši, Koblasa) - 5. Rákos (D. Květoň), 17. Krejčí (Martin Růžička, Polák), 21. Adamský (Roth, Martin Růžička), 24. D. Nosek (Polák, Bonk), 31. Bonk (Orsava, Polák), 57. Martin Růžička (Adamský).

O zápase

Hrací den: 8. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 3. října 2014, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec