Oceláři v úmorném vedru zdolali fanklub 4:1

18.08.2022 · Adam Sušovský
Už patnáctý ročník tradičního fotbalového klání mezi výběrem Ocelářů a jejich fanklubem patřil znovu hokejistům, ti na skvěle připraveném trávníku v Bystřici v úmorném vedru zvítězili 4:1. Jediným střelcem fanklubu byl Marcel Kantor, jeho syn Lukáš ovládl přestávkovou soutěž a odnesl si domů pernamentku na příští sezonu.

Teploměr po celé odpoledne ukazoval vysoko přes třicet stupů, patnáctý ročník tradičního fotbalového duelu mezi třineckými Oceláři a výběrem z řad fanklubu tak zásadním způsobem ovlivnilo také počasí. Vzhledem k úmornému vedru se oba týmy dohodly na zkrácení hrací doby, fotbal se hrál jen 2x 25 minut, ale ani tak v ofenzivně laděném utkání o branky nebyla nouze.

Bohatý byl i doprovodný program, který zpestřila autogramiáda kompletního týmu Ocelářů a vystoupení třineckých roztleskávaček. Děti skotačily s dráčkem Werkáčkem na skákacím hradu partnera akce BO! Reality a velice napínavá byla i přestávková soutěž, při níž deset vybraných fanoušků soutěžilo ve střelbě do břevna z hranice pokutového území. Hlavní cenu - pernamentku na příští sezonu - hned první ranou ovládl Lukáš Kantor, další tři úspěšní střelci si domů odnesli hraný dres z minulé sezony věnovaný společností NEJ.cz.

"Já hrál fotbal jako malý kluk, fotbal nebyl mou disciplínou. Celý život jsem skákal na lyžích. Dnes jsem tady jako podpora táty, který se rozhodl nastoupit do zápasu. Řekl jsem si, že chci břevno trefit a podařilo se. Asi to byla náhoda, není to lehké. Kdybych kopal desetkrát, trefím to jednou. A podařilo se, takže perfektní," radoval se o pauze Lukáš Kantor. A to ještě nevěděl, že se jeho táta vzápětí stane také jediným střelcem zápasu z řad fanklubu.

"Ale je to fajn, super akce, přišlo dost lidí, jen kdyby nebylo takové vedro," usmál se Lukáš v obležení kamarádů.

Na hřišti třinečtí Oceláři ukázali, že jsou přece jen kondičně o něco lépe připraveni, prakticky po celý zápas měli na míči převahu, kterou nakonec proměnili ve vítězství 4:1. Základ vítězství hokejisté položili už v povedené první půli, když se góly Adámka, kondičního trenéra Gryce a Chmielewského ujali vedení 3:0. Luxusní náskok udrželi i po změně stran, výrazně je podržel také gólman Zahradníček, který po správně nařízeném pokutovém kopu vystihl směr Krausovy střely a penaltu vytáhl krásnou robinsonádou na rohový kop.

Jistotu vítězství dal krátce na to Ocelářům z brejku Hrehorčák, Zahradníček ale nakonec i tak inkasoval: Oceláři se v posledních vteřinách hry ve vlastním pokutovém území dopustili dalšího hrubého faulu, zahrání druhé penalty si vzal na starost Kantor a míč ligovým způsobem uklidil přesně k pravé tyči.

"Ukázkově kopnutá penalta, i kdybych směr střely vystihl, neměl bych šanci míč chytit," ocenil Zahradníček.

"Jsme spíš lyžaři, fotbal jsem nehrál čtyři roky. Až dneska mi řekli, jestli si nechci zahrát, cestou na zápas mě dcera vezla do obchodu, kde jsem si koupil kopačky. Byl jsem míči nejblíž, tak jsem si ho vzal. Věděl jsem, že vysoko Zahrada míč chytne, tak jsem to utáhl dolů k tyči," prohlásil po utkání Marcel Kantor.

"Jestli mě pozvou příští rok a bude místo v sestavě, určitě přijdu zas," usmál se. "Ale bylo to na tom sluníčku náročné, běhat tam a zpátky v záloze, to bylo únavné. Hokejisté zpracování míče a techniku takovou nemají, ale bylo vidět, že mají ve hře obrovský přehled. Uměli si to dát hezky," pokračoval Kantor a těšil se na rodinné oslavy.

"Až z rozhlasu jsem slyšel, že mladý vyhrál permici. Trefit břevno je myslím těžší, než poslat z penalty balón k tyči."

Jeho krásný gól ale porážku fanklubu jen zmírnil, po patnácti letech vzájemných zápasů je bilance 11:4 pro hokejisty.

HC Oceláři Třinec - Fanklub HC Oceláři 4:1 (3:0)

Branky: 9. Adámek, 13. Gryc, 24. Chmielewski, 43. Hrehorčák - 50. Kantor z penalty, rozhodčí: Machala.

Sestava Ocelářů: Zahradníček - Kurovský, Roman, Hrehorčák, Kacetl, Lyszczarczyk, Ročák, Adámek, Čukste, Daneček, Chmielewski, trenér Srbecký.

Sestava fanoušků: V. Broda - Kraus, Tomis, Poláček, Baran, Třeštík, Kiedroň, Svoboda, Komenda, Konvička, Martynek, Krywda, Mikulka, Hrabec, Kantor, Lipowski, trenér M. Broda.

Kompletní fotogalerie z fotbalového utkání v Bystřici ZDE