Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři sbírali ceny na galavečeru Hokejista sezony

05.05.2023 · Klub
Hned čtyři individuální ocenění na tradičním galavečeru Hokejista sezony pro třinecké Oceláře orámovaly a symbolicky ukončily další úspěšnou sezonu. Trenér Zdeněk Moták byl vyhlášen nejlepším trenérem sezony, Daniel Voženílek zase nejužitečnějším hráčem play off. Své ceny pro nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce základní části si přebrali také Martin Růžička a Marko Daňo.

Zatímco v Třinci vrcholí oslavy mistrovského titulu, největší osobnosti uplynulé sezony Tipsport extraligy se sešly v Brně na tradičním galavečeru Hokejista sezony, nechyběli u toho ani Oceláři a z rukou zástupců médií a partnerů soutěže si převzali hned čtyři individuální ceny. 

Cena České tiskové kanceláře pro nejlepšího trenéra sezony získal poprvé v kariéře třinecký kouč Zdeněk Moták, který v těžké sezoně dovedl Oceláře k mistrovskému titulu až z předkola, to se stalo vůbec poprvé v historii. "Šel jsem si za svým cílem a měl vynikající partu hráčů," prohlásil Moták na pódiu v krátkém rozhovoru s Michalem Dusíkem a Petrem Hubáčkem, kteří galavečerem provázeli. 

"Snažil jsem se chovat ke všem fair play. Chtěl jsem, aby hráči viděli, že jsem jim nakloněn. Že když budou potřebovat, jsem tady pro ně a můžu se rozdat. Od začátku jsem se musel týmu podřídit. Přijít k týmu, který třikrát za sebou vyhrál titul a chtít něco měnit by byla bláznovina. Musel jsem ustoupit ze svých ideálů a vizí, nakonec jsme to dali dohromady," prohlásil Moták o mistrovské jízdě. 

Petr Hubáček, hokejový mistr světa, o něm v přímém přenosu na konci prohlásil, že je borec. 

Velké ovace sklidil také Daniel Voženílek, který si v Brně po životní sezoně převzal Cenu Václava Paciny udělovanou MF Dnes nejužitečnějšímu hráči play off. Voženílek střílel důležité góly zejména ve finálové sérii, ve které byl nejvýraznější postavou Ocelářů. Svou pozornost poutal nejen bodovou produkcí (6+10 v celém play off), ale také spoustou tvrdých osobních soubojů. 

"Před play off jsem se přestěhoval a zjistil, že poslední vítězové jsou ze stejné ulice," odtajnil Voženílek s úsměvem recept na fakt, že v minulých sezonách cenu pro MVP play off na stejném místě přebírali Petr Vrána a Tomáš Kundrátek. Na dotaz, zda se stačí jen přestěhovat do stejné ulice, Voženílek vtipně a bleskově odpověděl v narážce na novou posilu týmu: "Už se k nám vrací Tomáš Kundrátek."

Své ceny si v Praze v pátek přebrali také Marko Daňo, který se stal s 29 góly nejlepším střelcem základní části. Jako teprve druhý hokejista cizinec. A po něm také Martin Růžička, který se stal nejproduktivnějším hráčem celé sezony. A to naprosto doslova, 37letý útočník totiž ovládl kanadské bodování nejen základní části, ale také vyřazovacích bojů.

Právě Martin Růžička spolu s kapitánem Petrem Vránou a brankářem Ondřejem Kacetlem na závěr celého večera ještě jednou zvedli nad hlavu originál Masarykova poháru pro vítěze letošní sezony. Oceláři vyhráli titul mistrů České republiky počtvrté v řadě a popáté v historii klubu. 

Mistrovské oslavy symbolicky zakončí tým už v sobotu 6. května přímo ve WERK ARENĚ, kde před týdnem ukončili finálovou sérii. Tým Ocelářů i s pohárem vystoupí na pódium hlavní stage v rámci Hutnického dne v 16:00. Jen krátce před začátkem koncertu Mňágy a Žďorp.

Foto: Petr Coufal (BPA sport marketing)

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Motor České Budějovice