Oceláři s Masarykovým pohárem v sídle Moravskoslezského kraje

22.06.2019 · Klub
Letní putování poháru pro vítěze Tipsport extraligy nekončí! Oceláři se tentokrát ukázali s vítěznou trofejí v ostravském sídle krajského úřadu. A přivezli s sebou i Pohár Karla Guta za vítězství v juniorské DHL extralize.

Moravskoslezský kraj patří mezi tradiční podporovatele Ocelářů a jeho hejtman Ivo Vondrák, který se v Třinci objevil osobně i během play off, poděkoval všem klubovým představitelům za vzornou reprezentaci našeho regionu a také za možnost, že zaměstnanci tohoto vyššího územního samosprávného celku mohli vidět poprvé zblízka na vlastní oči Masarykův pohár. S patřičným humorem pak ocenil nejen zisk zlatých medailí.

„Chtěl bych Vám všem pogratulovat k obrovskému úspěchu, protože extraligový titul je v našem regionu po osmi letech. Zároveň bych chtěl pochválit i práci trenéra Varadi, kterého vyhlásili po skončení sezony trenérem roku. My jsme mu stejný titul udělili už na konci února během vyhlášení cen Sportovce roku Moravskoslezského kraje, tedy o víc než dva měsíce dříve. Předpověděli jsme to celkem jasně,“ dodal se smíchem Vondrák, jehož náměstek pro sport Stanislav Folwarczny ocenil, jak funguje koexistence sportu a lidí na Třinecku.

„Třinec se vždycky dává za příklad v tom, jak se průmyslníci umí postavit ke svému regionu, v tomto případě třeba k hokeji. Výsledky jsou tady jednoznačné. Všem říkám, že kdyby takhle fungovala společenská odpovědnost i jinde, tak by i výsledky byly také jiné. Mnoho jiných měst anebo regionů by mělo na úplně jiné úrovni hokej anebo třeba i fotbal. Podpora podnikatelů je zkrátka třeba a bez ní se úspěchy nemůžou dostavit. To je moment, který je třeba v případě Třince pochválit.“

Následně si vzal slovo také prezident Ocelářů Ján Moder, který potvrdil, že bez patřičné spolupráce všech subjektů nelze v dnešní době na celorepublikové úrovni uspět.

„Chtěli bychom poděkovat v první řadě za pozvání a zároveň poděkovat za podporu, kterou od Moravskoslezského kraje dostáváme, protože výraznější podpora přišla až s jeho novým vedením. Jsme rádi a pevně věříme, že v této dobré spolupráci budeme dále pokračovat a že i z druhé strany my přineseme to, co se od nás očekává, tedy ty výsledky, které ponesou dobré jméno našeho regionu do celého světa.“

Setkání v ústředí Moravskoslezského kraje se zúčastnili také vybraní hráči třineckých Ocelářů, které následně čekala autogramiáda pro zaměstnance krajského úřadu a jejich děti.