Oceláři posilují o mladého útočníka Michaela Špačka

26.01.2021 · Tisková zpráva
Nová zbraň do třineckého arzenálu. Z finské Tappary se k týmu připojil třiadvacetiletý útočník Michael Špaček. Mladý reprezentant se do Česka vrací po šesti sezonách strávených v zahraničí, kde prošel kanadskou juniorskou, farmářským týmem Winnipegu Jets v AHL a finskou nejvyšší soutěží.

Rodák z Pardubic přichází do Třince s nálepkou konstruktivního hráče, který se dokáže prosadit „Michael je velmi talentovaný hráč, který má na svůj relativně nízký věk velké množství zkušeností. Výhodou je i to, že jako univerzál dokáže zahrát na pozici centra i křídla,“ řekl sportovní ředitel Jan Peterek na adresu hráče, který v letošní sezoně zasáhl ve Finsku do osmnácti utkání a získal 13 kanadských bodů.

Bývalý mládežnický reprezentant debutoval v české extralize už v sedmnácti letech v dresu pardubického Dynama. Jeden z největších talentů ročníku 1997 nyní poprvé zakusí nejvyšší soutěž v jiném dresu. „Třinec je hokejové město, každou sezonu hrají o ty nejvyšší příčky. Chci v tom týmu pomoci, rád bych tady udělal nějaký úspěch. Doufám, že se nám to povede,“ sdělil dojmy po podpisu smlouvy do konce sezony Michael Špaček.

Ten strávil posledních pět sezon za oceánem, kde jej v roce 2015 jako 108. hráče draftoval Winnipeg Jets. Dravý útočník sice nakoukl do prvního týmu, tam však nakonec plnil jen roli náhradníka. Nyní se přes angažmá na severu Evropy přesunuje do Česka. Do prvního ostrého zápasu v dresu Ocelářů by měl zasáhnout po potvrzení transferu z finské strany.