Oceláři posilují o dva kanadské útočníky se zkušenostmi z NHL

03.01.2021 · Tisková zpráva
Po Novém roce se k aktuálně vedoucímu týmu tabulky připojí Kanaďané Taylor Leier a Jack Rodewald. Šestadvacetiletý Leier uplynulou sezonu strávil v AHL v barvách farmářského týmu Buffala Sabres Rochester Americans. O den starší Rodewald pak ve stejné soutěži naskakoval za Springfield Thunderbirds. Majitelé celkem 65 startů v zámořské NHL poprvé míří za hokejem mimo domovský kontinent.

Posílení ofenzivy si na začátek roku 2021 připravili třinečtí Oceláři. Po odjezdu Filipa Zadiny a Lukáše Jaška do zámoří se opačným směrem vydává dvojice Kanaďanů. „Ve druhé polovině prosince jsme se začali trápit s koncovkou. I přes herní převahu jsme nedokázali proměňovat brankové příležitosti. Rozhodli jsme se to řešit posílením o dva útočníky se zkušenostmi z NHL,“ řekl k nejnovějším akvizicím sportovní ředitel Ocelářů Jan PETEREK.

Rodewald s Leierem sehráli soutěžní utkání naposledy v březnu. Poté sezonu přerušila celosvětová pandemie koronaviru a začátek nového ročníku AHL je předmětem spekulací. Leier odehrál v 2. nejvyšší kanadské soutěži AHL celkem 288 utkání a nasbíral 176 kanadských bodů (79+97). Rodewald začal předchozí sezonu na farmě Ottawy Senators v Belleville, hráčská práva získala v říjnu 2019 Florida Panthers a rovnou jej poslala do partnerského týmu Springfield Thunderbirds. Celkem naskočil v AHL do 252 utkání, ve kterých vstřelil 60 branek a na dalších 57 nahrál. Ve Springfieldu navíc plnil roli asistenta kapitána.

Nové posily vítá i hlavní trenér Václav Varaďa, který po nepovedeném utkání v Olomouci hovořil o posílení ofenzivních řad. „Po odchodu Zadiny s Jaškem se prosazovala především první formace, zatímco v dalších lajnách jsme to museli kvůli zraněním různě slepovat a pomáhat si hráči z partnerského Frýdku-Místku, kterému se brzo znovu rozběhne soutěž a my proto museli řešit situaci na hráčském trhu. Měli jsme několik možností, nakonec jsme se dohodli na spolupráci s těmito hráči,“ vysvětlil VARAĎA.

Třinecké angažmá Jacka Rodewalda přichází poté, co se jeho jméno na jaře letošního roku objevilo v souvislosti s uniklou skupinovou konverzací ze sociální sítě Instagram. V ní padaly nevhodné komentáře na adresu žen či partnerek jiných hokejistů. „Nechci to v žádném případě omlouvat, takové řeči do slušné společnosti nepatří a jako klub se s nimi rozhodně neztotožňujeme. Věřím, že se Jack poučil a svým kamarádům se bude teď chlubit hlavně hokejovými dovednostmi,“ okomentoval výstřelek Peterek s tím, že Rodewald bude v Třinci soustředit především na hokej. „Jeho angažmá bude zároveň sloužit jako příklad našim mladým hokejistům, kteří jsou na sociálních sítích jako doma. Jedna zdánlivě nevinná konverzace se může dostat na veřejnost a způsobit velké potíže v kariéře,“ uzavřel Peterek.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary