Oceláři poměřili síly na motokárách

21.08.2018 · Martin Stebel
Nejen hokejovými tréninky a zápasy živí jsou Oceláři! Srpnovým sluncem prohřáté úterní odpoledne patřilo na třineckém závodním okruhu STEEL RING motokárovým závodům. Ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře zde spolu soutěžili hokejisté a zástupci klubových sponzorů.

Na nejmodernějším evropském kartingovém okruhu s homologací pro podniky MS a ME, splňující nejpřísnější kritéria bezpečnosti a sportovních předpisů, pořádně burácely motory. Na 1234 metrů dlouhém a deset metrů širokém okruhu to svištělo v opravdu rychlém tempu. Závodnici nejprve museli podstoupit kvalifikační jízdy a už v této fázi se naplno projevily rozdílné řidičské schopnosti jednotlivců. V několika případech rozhodovaly pouhé zlomky vteřin, za volanty to bylo velice těsné a zajímavé...

Ačkoli o výsledky a konečné pořadí tentokrát prioritně určitě nešlo, sluší se zmínit, že do elitní trojice se nakonec probojovali zástupci sponzorů. Z party Ocelářů byl nejschopnějším jezdcem mladý obránce Jan Bartko, velmi slušně si vedl i muž, který je na okruhu rychlý a na ledě prokazuje gólové instinkty - Martin Růžička.

K nejlepším jezdcům se zařadil taky Šimon Hrubec, který popsal své dojmy: "Je to moc příjemné odreagování. Člověk se může vyblbnout a potom už není třeba jezdit rychle v ostrém provozu na silnici. Tady se vybouříme a na cestách už potom můžeme jezdit přesně podle předpisů. Je to pořádný adrenalin, když člověk dá na hlavu helmu a sedne do motokáry, tak jede opravdu až na krev, nejde moc taktizovat."

Koncentrace Šimona Hrubce před kvalifikační jízdou.

Nejrychlejším Ocelářem se nakonec stal Honza Bartko.

Velmi napínavý souboj na trati spolu svedli Šimon Hrubec a Aron Chmielewski.

Nejlepší pětice závodníků na STEEL RINGU.