Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oceláři míří na Rona Cup, poprvé do Dubnice

15.08.2012 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Je to už historická součást srpnového kalendáře letní přípravy třineckých hokejistů před startem extraligové sezóny. Stejně tak i letos – a to už v pořadí popatnácté – se Oceláři představí na Slovensku. Rona Cup se tentokrát ale nekoná v Trenčíně, nýbrž v nedaleké Dubnici. Letos pod názvem Memoriál Pavla Demitry.

Program Ocelářů před sezónou 2012/2013

Pro letošní léto si Oceláři připravili trochu jiný formát přípravného období před startem extraligy. V posledních letech spoléhali spíše na více zápasových testů, letos trenérský tým naplánoval více intenzivních tréninkových jednotek a pouze šest utkání. Po domácím zápase s Košicemi a Rona Cupu čeká na svěřence Josefa Turka před startem nejvyšší soutěže již jen dva duely.

Úterý, 7. srpna: HC Oceláři Třinec – HC Košice 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 40. Hrabal (TS), 43. Varaďa (Růžička), 49. Klimenta (Polanský, Rákos), 51. Roth (Polanský, Klimenta) – 16. Róbert Huna (Richard Huna, Haščák), 20. Richard Huna.

Sestava: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček – Růžička, Bonk, Květoň – Varaďa, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Rákos.

Pátek, 24. srpna: HC Oceláři Třinec – Reprezentace Polska (17:00, Werk aréna)
Pátek, 31. srpna: MsHK Žilina – HC Oceláři Třinec (17:00, DOXXbet aréna)

Novinky z kádru Ocelářů

Oceláři po přípravném duelu s Košicemi opět naskočili do tréninkového maratonu. Tvrdé tréninkové dávky mají za úkol pořádně připravit kádr před nadcházející sezónou. „Hráči jsou stoprocentní profíci a moc dobře vědí, že měsíc srpen je z přípravného hlediska klíčovým. Z těchto intenzivních tréninků budeme čerpat podstatnou část sezony,“ svěřil se Josef Turek naší redakci v nedávném rozhovoru. Teď se ale pozornost Slezanů obrací k nadcházejícím třem dnům.

Rona Cup je tradičně turnajem, na kterém dostávají přednost hráči bojující o sestavu. Ani letos by tomu nemělo být jinak. „Během třídenního turnaje hodláme vyzkoušet všechny hráče. Do hry se zapojí i lajny, které nehrály proti Košicím. Stoprocentně tedy otestujeme třeba Zbyňu Hampla, Adama Rufera, Denise Kindla, Marka Zagrapana a další,“ říká lodivod Ocelářů. I přes protočení formací ale Třinečtí pojedou na Slovensko z cílem zvítězit. „Sestavu protočíme, ale rozhodně chceme turnaj vyhrát,“ dodal Josef Turek.


Pozitivní reference přišly z Třebíče spolu s brankářem Šimonem Hrubcem. Jelikož v prvním zápase proti Košicím se ještě v brance Ocelářů neobjevil, je téměř jisté, že se tak stane během přípravného turnaje na Slovensku.

Soupeř první – HC Košice

S úřadujícím slovenským vicemistrem se Oceláři střetnou v letošní přípravě již podruhé. První vzájemné klání, hrané mezi mantinely Werk arény, dopadlo lépe pro Oceláře, kteří zvítězili zásluhou třígólové poslední dvacetiminutovky. Od zmiňovaného měření sil Košice sehrály ještě dva zápasy.

Nejprve na ledě Vítkovic, kde padly po vyrovnaném boji, třetí duel pak celek z východu Slovenska sehrál v Popradu. Měření sil mezi slovenským vicemistrem a účastníkem KHL Doněckem dopadlo lépe pro ukrajinský tým, ačkoli o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Program Košic v letní přípravě 2012:
7. srpna: Třinec – Košice 4:2 (0:2, 1:0, 3:0). Branky Róbert Huna, Richard Huna.
8. srpna: Vítkovice – Košice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1). Branka Halás.


Košice byly prvním a budou druhým soupeřem Ocelářů v přípravném období. Naposledy v Třinci dlouho s Oceláři držely výsledek 2:0. Brankář Hylák poprvé inkasoval až ve 40. minutě, kdy jej z nájezdu překonal Hrabal.

Soupeř druhý – HK Dukla Trenčín

Dukla Trenčín, organizátor Rona Cupu, patří mezi nejúspěšnější celky tohoto mezinárodního turnaje. Z celkových osmnácti ročníku dokázal Trenčín ovládnout čtyři z nich. Na druhé příčce jsou Oceláři, kteří vyhráli třikrát.

Loňský bronzový medailista nastoupí proti Ocelářům k již šestému měření sil. Trenérská dvojice Dukly, Róbert Kaláber – Jozef Daňo, na letní přípravu naplánovala hned patnáct střetnutí. Tým Trenčína má za sebou již čtyři zápasy s celkovou bilancí tří vítězství a jedné porážky. Naposledy se Dukla utkala se slovenskou reprezentací do dvaceti let – duel skončil vítězstvím Trenčína v poměru 6:3.

Program Dukly Trenčín v letní přípravě 2012:
2. srpna: Trenčín – Reprezentace Francie 1:2 (0:2, 0:0, 1:0). Branka Kubus. (Brumov-Bylnice)
7. srpna: Trenčín – Nitra 4:3 (2:1, 2:2, 0:0). Branky Filo, Gašparovič, Tybor, Sojčík. (Brumov-Bylnice)
10. srpna: Piešťany – Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky Jakúbek, Šišovský.
14. srpna: Trenčín – Reprezentace Slovenska U20 6:3 (3:2, 2:0, 1:1). Branky Hlinka, Mravík, Bokroš, Broska, Homer, Filo. (Dubnica nad Váhom)


Nadějný slovenský útočník Jakub Gašparovič byl od konce července do prvního srpnového týdne na krátké zkoušce v kádru Třince. Neuspěl však, a tak se vrátil do domovského klubu, kterým je Trenčín. (Foto: hokejportal.net)

Soupeř třetí – HK 36 Skalica

Náš poslední soupeř na turnaji – HK Skalice 36 – dopadl ze všech tří slovenských týmů účastnících se turnaje v loňském ročníku extraligy nejhůře. Skalice skončila svou cestu vyřazovacími boji již ve čtvrtfinále, když v šestizápasové bitvě nestačila na Zvolen, a to ani přes výkon Žigmunda Pálfyho, který v loňské sezóně nasbíral neskutečných 90 kanadských bodů.

Celek ze západu Slovenska v letní přípravě před novou sezónou odehraje celkem dvanáct utkání. Skalice má prozatím odehrané tři střetnutí. V prvním tým Petera Oremuse remizoval s Olomoucí, pak přišly dvě porážky – Kometa 1:5, Francouzsko 3:4. Zápas proti Ocelářům bude pro celek ze Slovenska šestým přípravným duelem, před tím je ještě čeká Zlín a Litvínov.

Program Skalice v letní přípravě 2012:
3. srpna: Olomouc – Skalica 4:4 (1:1, 0:0, 3:3). Branky Kutálek, Šátek, A. Kudrna, Konečný.
7. srpna: Skalica – Kometa Brno 1:5 (1:0, 0:2, 0:3). Branka Bartánus.
9. srpna: Skalica – Reprezentace Francie 3:4 (0:1, 1:1, 2:2). Branky Romančík, Konečný, Vyrúbalík.


Skalica je pravidelným soupeřem Ocelářů v letních přípravách – Třinečtí se letos se zeleno-bílými potají již čtvrté léto za sebou. V roce 2009 Třinečtí doma vyhráli 5:2, o rok později právě na turnaji v Trenčíně podlehli 3:5 a loni opět v domácím prostředí (hrálo se přesně rok před datem utkání na letošním Rona Cupu – 18. srpna) Oceláři vyhráli díky skvělé třetí třetině 5:3.

O turnaji

Oceláři se i v srpnu 2012 zúčastní tradičního slovenského turnaje Rona Cup. Pořadatelem je sice Dukla Trenčín, avšak letos se premiérově turnaj uskuteční v nedaleké Dubnici nad Váhom. Formát turnaje je takový, že se na něm představí tři česká a tři slovenská mužstva, při čemž týmy ze stejné země spolu nehrají. Kromě Ocelářů budou českou extraligu reprezentovat ještě PSG Zlín a Verva Litvínov. Třinečtí se na turnaji představí postupně proti týmu HC Košice (čtvrtek 16. srpna, 16:00), následně proti „domácímu” mužstvu HK Dukla Trenčín (pátek 17. srpna, 19:00) a nakonec se střetnou s týmem HK 36 Skalica (sobota 18. srpna, 13:00). Textový onlajn přenos je ze všech zápasu turnaje na programu serveru onlajny.cz.