Oceláři mění opět hráče s Pardubicemi

31.01.2017 · Tisková zpráva
Ani poslední den před uzávěrkou přestupů neuvadá aktivita Ocelářů na trhu s hráči. A opět jde o výměnu s Pardubicemi. Pod Javorový míří z města perníku kanadský útočník TYLER REDENBACH, zatímco druhý tým tabulky opouští slovenský forvard RASTISLAV ŠPIRKO.

Jde o hostování do konce sezony dvou zkušených dvaatřicetiletých hráčů. Redenbach, v mládí draftovaný dnešní Arizonou Coyotes, byl v Pardubicích nejproduktivnějším útočníkem a to i přesto, že do letošního extraligového ročníku naskočil až od sedmého kola. V dosavadním průběhu sezony nasbíral 33 bodů (11+22), což ho řadí na 11. místo produktivity v rámci celé soutěže.

"Tyler je chytrý a kreativní hráč, který má bilanci bod na zápas, což je skvělé číslo. Slibujeme si od něj nejen přínos ve hře 5 na 5, ale hlavně v přesilových hrách," říká sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Rastislav Špirko, který přišel do Třince před právě probíhající sezónou, se vrací do známého prostředí. S Pardubicemi získal na jaře 2010 dokonce mistrovský titul. Ve východočeském klubu získal o rok později také bronzovou extraligovou medaili. Někdejší slovenský reprezentant nastoupil v barvách Ocelářů do 34 zápasů a připsal si deset bodů (6+4).

"Rasťovi se u nás nedařilo tak, jak jsme si všichni představovali. Nepřidalo tomu ani jeho zranění zkraje sezony, po kterém se obtížně dostával do své předchozí formy," doplnil důvody transakce Jan Peterek.