Oceláři jsou čtvrtí, President Cup pro Vary

07.08.2022 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři na tradičním President Cupu v zápase o bronz nestačili na Ukrajinu a v desetičlenné konkurenci skončili na čtvrtém místě. Premiérového triumfu se ve WERK ARENĚ dočkali hráči karlovarské Energie, druhá skončila lotyšská Riga.

Rozluštění hádanky, koho domácí trenér Malík pošle po včerejším skvělém výkonu Davida Skácela do branky, bylo jasné už na předzápasovém rozbruslení. Šéf třinecké střídačky ukázal na turnajovou jedničku a reprezentanta Jakuba Milotu. I s ním v zádech vstoupili domácí do bojů o bronzové medaile velmi dobře. Hned z prvního útoku nebezpečně zahrozil střelou z dálky Dravecký. Do útočné fáze se následně prodrali i Ukrajinci, Švančara zastavil pronikajícího Šulhu jen za cenu faulu. V přesilové hře Ukrajina několikrát nebezpečně zahrozila, skvělý Milota jejich tlaku odolal. Oceláři ubránili přesilovku a znovu se vrhli do útoku. Jenže Pohludka i unikající Urbánek nenašli mezírku za Semekhou.

Na první branku si tak asi dvě stovky diváků ve WERK ARENĚ musely počkat až na přesilovou hru domácích. V desáté minutě našel rozehrávající Dravecký volného Matěje Weisse, který měl dost prostoru nebruslit si do lepší brankové příležitosti a nekompromisní rychlou střelou otevřel skóre. O chvíli později mohl přidat další zářez do pažby Pohludka, ve slibné pozici ale přestřelil branku. V závěru třetiny měli znovu domácí příležitost ke skórování. Samostatný únik ale Hebar zakončil jen do pravé tyče Semekhovy branky.

Jen 49 vteřin ve druhé třetině ale stačilo na to, aby Ukrajinci otočili zápas. Nejprve obránci Ocelářů nedokázali dostat vyraženou střelu mimo dosah Simčuka, který propasíroval puk pod betony Miloty. O pár vteřin později ten samý hráč dojel puk a přečíslení 2na1 sám nekompromisně zakončil. No a když ve 28. minutě Tuchyn šikovně tečoval střelu od modré do branky, rázem Oceláři prohrávali už o dvě branky. Příslib dramatu v třetí třetině pak přineslo snížení Dannyho Barny v závěru druhého dějství. Jenže Ukrajina i na tenhle gól dokázala 50 vteřin před sirénou odpovědět.

Před Oceláři tak čekal těžký úkol: dotáhnout dvoubrankového vedení Ukrajiny ve dvaceti minutách. Začali dobře. Z daného času uplynuly čtyři a půl minuty, když se Michal Rybnikár dostal ke zblokované střele a vymetl růžek branky - 3:4. Ovšem za další čtyři minuty se opět projevil nedůraz před Milotou, za jehož záda zakončil dorážející Truščenko. Oceláři se dál hnali za vyrovnáním, zejména první formace si vytvářela slibné příležitosti. Jenže skvělý Semekha drama nechtěl připustit. Necelé tři minuty před koncem nabídli Ukrajinci domácím hráčům přesilovou hru. Trenér Malík znásobil přesilu odvoláním brankáře,  Ukrajinci se ale po upadnutí domácího beka dostali ke střele do prázdné klece a definitivně rozhodli o svém vítězství.

Reportáže a fotogalerie ze všech utkání osmého ročníku President Cupu najdete na stránce turnaje