Oceláři jedou do Olomouce, vrátí se se třemi body?

23.01.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli uzavře svou třetí čtvrtinu, hráči s dráčkem na hrudi ji zakončí na ledě olomouckého zimního stadionu. Duel devětatřicátého kola startuje v nedělních 17 hodin, budou Oceláři stejně úspěšní, jako v posledním kole proti Mladé Boleslavi?

HC Olomouc

Olomoucká Mora se po celou sezónu drží v horní polovině tabulky. Svěřencům trenérů Zdeňka Venery a Jana Tomajka momentálně patří šestá příčka, za pátou Mladou Boleslaví jsou ale jen z důvodu horšího skóre. Hanáci v novém roce zvítězili ve čtyřech ze šesti případů, naposledy si odvezli body z ledu mistrovského Litvínova.

“Jsme spokojeni s vítězstvím a se třemi body. Na začátku utkání jsme se nadřeli na gól, hráli jsme dobře, ale nemohli ho dát. Ve druhé třetině byl ale Litvínov lepší a přestřílel nás. Ve třetí se k nám trochu přiklonilo štěstí,“ řekl Jan Tomajko po páteční bitvě v Litvínově.

V domácím prostředí tak bude Olomouc chtít potvrdit poslední dvě výhry. „Sezóna se nedá dopředu odhadovat, nikdo neví, jak dopadne, ale my máme hlavní úkol vyhnout se play-out, což se zatím daří, držíme se na těch úspěšných vodách. Ale ještě zbývá čtvrtina zápasů, takže je stále o co hrát,“ říká Matěj Pekr na klubovém webu.

Poslední zápas Olomouce:
22. ledna: HC Verva Litvínov – HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Frolo (Hanzl, Martynek) – 35. Laš (Buc), 52. Pekr (Holec, Jaroměřský).

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Vyrůbalík (C), Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Herman, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Skladaný – Jergl, Holec, Pekr..

Olomoučtí se mohou opřít o vyrovnané výkony své brankářské dvojice, více prostoru zatím dostává Branislav Konrád. Slovenský brankář nastoupil do 32 zápasů, v nich vychytal čtyři čistá konta. Procento úspěšnosti zákroků si drží nad 92%. FOTO: Karolina Martínková (www.hc-olomouc.cz).

Z kabiny Ocelářů

Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy dokázali v domácím prostředí navázat na výhru z plzeňského ledu, v pátečním podvečeru si pochutnali na Mladé Boleslavi. Hráči s dráčkem na hrudi nasázeli Bruslařům sedm branek, sami ani jednou neinkasovali. Získanými třemi body si Oceláři pojistili postavení v desítce, na jedenácté Vítkovice mají náskok čtyř bodů.

”Měli jsme lepší pohyb než soupeř po celé utkání. Ve druhé třetině jsme hru malinko otevřeli, hrálo se nahoru dolů. Byly šance na obou stranách, my naštěstí dali góly. Všechny čtyři pětky po celý zápas výborně bruslily,“ hodnotil René Mucha sedmibrankovou kanonádu proti Mladé Boleslavi.

O další důležité body budou Slezané v neděli bojovat na ledě Olomouce. „Já myslím, že všichni vědí, že to ještě bude šílené. Tým třeba vyhraje tři zápasy za sebou, pak jednou prohraje a ve finále se neposune vůbec nikam. Musíme jít zápas od zápasu a nedívat se moc kolem sebe. My musíme hrát dobře, abychom si to my vyhráli a ne aby někdo jiný musel prohrát,“ ví Vladimír Svačina.

Poslední zápas Třince:
22. ledna: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Nosek (Linhart, Polanský), 13. Svačina (Plíhal, Klesla), 24. Kopecký (Tybor, Slovák), 28. Meidl (Polanský, Roth), 31. Sýkora, 36. Svačina (Plíhal, Klesla), 54. Klesla (Irgl, Dravecký)..

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Nosek, Hrabal, Roth, Klesla (C), Slovák, L. Doudera – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Svačina, Plíhal, Růžička – Adamský, Polanský (A), Meidl.

Zbyněk Irgl je i nadále nejproduktivnějším hráčem Ocelářů, na gól ze hry (nepočítáme rozhodující nájezd v zápase s Hradcem Králové) čeká třináct zápasů. Prolomí střelecké trápení na olomouckém ledě? FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

V závěrečném kole první extraligové poloviny Oceláři na svém ledě přivítali tým Olomouce. Hanáci si během šesti minut prostřední dvacetiminutovky vypracoval čtyřbrankový náskok, který nakonec hostům stačil k zisku tří bodů. Oceláři dokázali jen korigovat trefou z hole Lukáš Galvase.

6. prosince 2015: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 1:4 (0:1, 1:3, 0:0).
Branky a nahrávky: 37. Galvas (Irgl) – 17. Vyrůbalík (Eberle), 29. Jaroměřský, 33. Mikúš, 35. Laš (Buc, Knotek).

Bilance doma: 20 zápasů, 10-3-1-6, skóre 52:39, 37 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (3 v prodl.) – 5 proher (1 v prodl.), skóre 20:25, 13 bodů
Aktuální série: 2 výhry
Lídr kanadského bodování: Dávid Buc 20 (7+13)
Nejlepší střelec: Marek Laš 15
Nejlepší nahrávač: Dávid Buc 13
Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalík 17 (6+11)
Největší počet hitů: Robin Staněk 44
Brankář: Branislav Konrád, 32 zápasů – 20 výher, 12 proher, úsp. 92,52 %, prům. 1,92 g/z, 4 SO
Tomáš Vošvrda, 8 zápasů – 1 výhra, 7 proher, úsp. 90,86 %, prům. 2,46 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Branislav Konrád, Tomáš Houdek, Radim Kucharczyk, Jiří Řípa

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 38 zápasů, 13-4-3-18, skóre 99:99, 50 bodů
Bilance venku: 19 zápasů, 5-1-1-12, skóre 43:61, 18 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (1 v prodl.) – 4 prohry, skóre 32:20, 17 bodů
Lídr kanadského bodování: Vladimír Dravecký 26 (15+11), Jiří Polanský 26 (10+16), Zbyněk Irgl 26 (9+17)
Nejlepší střelec: Vladimír Dravecký 15
Nejlepší nahrávač: Zbyněk Irgl 17
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart 13 (1+12)
Největší počet hitů: Vladimír Dravecký 54
Brankář: Peter Hamerlík, 17 zápasů – 7 výher, 10 proher, úsp. 90,30 %, prům. 2,37 g/z, 2 SO
Šimon Hrubec, 24 zápasů – 10 výher, 14 proher, úsp. 90,55 %, prům. 2,54 g/z, 2 SO
Juraj Šimboch, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,67 %, prům. 3,08 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Michael Foltýn, Radim Matuš, Radek Meidl, Adam Rufer, Marek Růžička, Vladimír Svačina

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Marek Růžička 0 % (0 vstřelených z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík, Šimon Hrubec oba 0 % (0 chycených z 1)
Bilance nájezdů – hráč v poli: Vladimír Luka 100 % (2 vstřelené ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 85 % (11 chycených z 13)