Oceláři cestují na sever, čeká je odveta proti Stavangeru

05.09.2014 · Martin Stebel
Champions Hockey League ani začátkem září nepolevuje na tempu, ale stále přináší čerstvé prožitky a silné emoce. V sobotu 6. září od 17:30 Oceláři nastoupí na ledové ploše norského týmu ze Stavangeru. Zásadní otázka tedy zní - podaří se hostům oplatit minulou porážku se skandinávským protivníkem?

STAVANGER OILERS

Norský celek byl před startem evropské soutěže na základě prognóz sázkových kanceláří stavěn do role outsidera skupiny E. Tyhle tipy však zatím nejsou pravdivé. Nesprávně podceňovaný tým po úvodní porážce v Tampere (3:7) se dokázal vzchopit. Po tuhém boji houževnatí Olejáři bodově vyloupili třineckou WERK ARENU (5:4). Také ve čtvrtečním střetnutí proti mužstvu ze země tisíců jezer byli Stavangerští úspěšní. Tentokrát triumfovali za dva body, když svého rivala zdolali po samostatných nájezdech (2:1).

Vůdčí osobností a zároveň lídrem kanadského bodování je Christian Dahl-Andersen (1+6). Hvězda Stavangeru je průběžně na třetím místě v bodování celé Ligy mistrů. Solidní formu si stále udržuje rovněž Kanaďan Josh Soares (3+2). Dalšími produktivními hokejisty Stavangeru jsou tříbodoví Nick Plastino (2+1) a Dan Kissel. Stavanger je navíc týmem s druhou největší efektivitou střelby v celé soutěži! V brankovišti se dosud v pravidelném rytmu střídají Ruben Smith a Henrik Holm, a bude zajímavé sledovat, který gólman se postaví mezi tři tyče v sobotu proti Ocelářům.

Utkání se bude hrát ve stavangerské DNB Areně. Tento konstrukčně působivý stánek byl otevřen teprve před dvěma roky. Aréna pojme 4377 příznivců a v úvodním domácím zápase proti Tampere si do ní našlo cestu 3130 diváků.

Poslední utkání: Stavanger Oilers vs. Tappara Tampere 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 39. Kissel, rozh. náj. Daoust – 10. Erkinjuntti (Kuusela, Aalto).

---------------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC

Vedoucí tým skupiny E se po úspěšné konfrontaci v Bernu přemístil leteckým speciálem na sever Evropy. Svěřence Jiřího Kalouse může hřát na duši tříbodový zisk, který mimo jiné dosáhli zásluhou výborné efektivity v zakončení. Ve švýcarské metropoli se dvakrát trefili Jakub Orsava a Lukáš Žejdl. Nyní už však není prostor a čas na euforii, je třeba tvrdě pracovat a veškeré myšlenky maximálně koncentrovat na nebezpečný Stavanger Oilers.

Dres s hrdým nápisem "Top scorer" stále zdobí záda Jiřího Polanského (3+3). Bodově plodné období aktuálně prožívá v Lize mistrů obránce Marek Trončinský (1+3) a po dvougólovém střetnutí v Bernu taky Jakub Orsava (4+0), který se dokonce průběžně dostal na třetí místo v soutěži střelců Champions Hockey League.

"Domácí porážka nás velmi mrzela a chtěli bychom ji odčinit na jejich ledě. Stavanger hraje trochu jiným stylem než Bern a nebude to nic jednoduchého," uvědomuje si kouč Jiří Kalous, který nemá výraznější důvod radikálně zasahovat do vítězné sestavy z Bernu. Příjemné dilema může trenérský triumvirát Kalous-Varaďa-Kameš řešit v brankovišti, kde je musel naposledy potěšit výkon a čisté konto Petera Hamerlíka. Dostane tedy v sobotu znovu důvěru slovenský strážce svatyně, anebo se mezi tři tyče postaví jeho mladší kolega Šimon Hrubec?

Poslední utkání: SC Bern vs. HC Oceláři Třinec 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Orsava (Jašek), 7. Žejdl (Polanský, Nosek), 20. Žejdl (Nosek, Trončinský), 33. Orsava (Matuš).

Utkání Stavanger - Třinec můžete sledovat na programu Slovak Sport

Video přenos bude k dispozici na webu championshockeyleague.net

Podrobný textový přenos nabídne portál onlajny.com

Rozhodčí: Mikael Sjöqvist (SWE), Stian Halm (NOR) – Jon Kilian (NOR), Thomas Pettersen (NOR)

Průběžná tabulka skupiny E:

1. HC Oceláři Třinec, 6 bodů, skóre 15:5

2. Stavanger Oilers, 5 bodů, skóre 10:12

3. Tappara Tampere, 4 body, skóre 11:10

4. SC Bern, 3 body, skóre 5:14.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary